Najnowsze

Porywacz przyznał się do uprowadzenia Cleo Smith. Czterolatki poszukiwano przez 18 dni

Najnowsze

Autor:
akw//now
Źródło:
BBC, tvn24.pl
Policyjne nagranie z miejsca odnalezienia Cleo Smith
Policja Australii ZachodniejPolicyjne nagranie z miejsca odnalezienia Cleo Smith

Australijczyk Terence Darrell Kelly przyznał się do uprowadzenia czteroletniej Cleo Smith i przetrzymywania jej w swoim domu przez 18 dni. Dziewczynka zniknęła z namiotu swojej rodziny w październiku ubiegłego roku.

Czteroletnia Cleo Smith zaginęła w połowie października ubiegłego roku w Macleod, około 900 kilometrów na północ od Perth w Australii. Po 18 dniach australijska policja potwierdziła, że dziewczynka została odnaleziona w jednym z domów w Carnarvon. Cleo była w dobrym stanie i wróciła do rodziców.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Google Maps

W związku z porwaniem funkcjonariusze - w dniu odnalezienia dziewczynki - zatrzymali mężczyznę.

Uprowadził Cleo, przyznał się do winy

W poniedziałek Australijczyk, 36-letni Terence Darrell Kelly, przyznał się przed sędzią do uprowadzenia czterolatki i przetrzymywania jej w swoim domu przez 18 dni. Mężczyzna w marcu stanie przed Sądem Okręgowym w Perth. BBC przytoczyło relację australijskich mediów, które oceniły, że przyznanie się do winy Kelly'ego było zaskoczeniem. Oczekiwano, że proces będzie długi.

36-latek przebywa w areszcie w Perth od 5 listopada. Trafił tam dwa dni po tym, gdy policja weszła do jego zamkniętego domu, gdzie znalazła Cleo.

Terence Darrell Kelly (zdjęcie z 5 listopada z Carnarvon)Getty Images

Zaginięcie Cleo Smith

Cleo Smith zaginęła 16 października 2021 roku. Ostatni raz była wtedy widziana w namiocie swojej rodziny około godziny 1.30 na kempingu Blowholes Shacks. Gdy jej rodzice obudzili się o godzinie 6 rano, namiot był otwarty. Nie było dziewczynki i jej śpiwora.

Policja poszukiwała dziecka w szeroko zakrojonej akcji. Na miejsce przybył dodatkowy personel kryminalistyczny z Perth. Poza tym w akcji brało udział wojsko i lokalni mieszkańcy.

Cleo Smith po odnalezieniuWESTERN AUSTRALIA POLICE
Okolice kempingu, gdzie zaginęła Cleo

Autor:akw//now

Źródło: BBC, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości