Najnowsze

Najnowsze

Samochód uderzył w grupę rowerzystów. Dwóch nie żyje

Dwóch rowerzystów zginęło po potrąceniu przez samochód w środę wieczorem w pobliżu miejscowości Lekartów w powiecie raciborskim. Dwaj inni, jadący w tej samej grupie, trafili do szpitala. O wypadku poinformowały w czwartek służby kryzysowe wojewody śląskiego i policja.

Sekretarz stanu spotkał się z wysłannikiem Kima

Kolejne rozmowy w sprawie szczytu USA - Korea Północna. W Nowym Jorku doszło do spotkania sekretarza stanu Mike'a Pompeo z Kim Jong Czolem, wysłannikiem przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, wiceprzewodniczącym Partii Pracy Korei.

Ogromny pożar w Zgierzu. "To nie był przypadek"

Olbrzymi pożar składowiska odpadów, który wybuchł w Zgierzu, nie jest jedynym tego typu zdarzeniem w Polsce. Czy można mówić o przypadku, kiedy od początku roku płonęło ponad 60 składowisk, a przyczyną większości pożarów było podpalenie?

Trump i Kim w Białym Domu. Kim Kardashian

W środę prezydent Donald Trump przyjął w Białym Domu znaną celebrytkę Kim Kardashian. Spotkanie związane było z apelem gwiazdy o ułaskawienie 63-letniej Alice Marie Johnson odbywającej wyrok dożywotniego pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe popełnione bez użycia siły. Jak przypomina Reuters, Kardashian w 2016 roku poparła w wyborach prezydenckich Hillary Clinton, podczas gdy jej mąż Kanye West wsparł wówczas Donalda Trumpa.

Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Belgii

Dżihadystyczna organizacja tzw. Państwo Islamskie (IS) w środę wzięła na siebie odpowiedzialność za wtorkowy atak w belgijskim mieście Liege, gdzie sprawca zabił dwie policjantki i osobę postronną. Poinformowała o tym jej propagandowa agencja prasowa Amak.

Jak się podoba pomysł obniżenia pensji politykom? Sondaż

Ponad dwie trzecie pytanych Polaków popiera propozycję obniżenia wynagrodzenia posłów i senatorów o 20 procent - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Większość badanych w tym samym sondażu poparła również propozycję obniżenia wynagrodzenia samorządowcom.

Rowerem wolniej w stolicy. Tak chce radna

Radna z warszawskiego Ursynowa chce spowolnienia rowerzystów na ścieżkach rowerowych. Proponuje zamontowanie progów zwalniających. Pomysłowość i entuzjazm radnej studzą urzędnicy, a miłośnicy roweru wyliczają negatywne skutki takiego rozwiązania.

"Każdy naród musi mieć swoje muzeum historii Polski"

- Muzeum jest "największą chyba polską inwestycją w dziedzinie kultury, być może w historii, pewnie porównywalną do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i instytucją, na którą czekaliśmy wiele lat i która jest niezbywalna, która jest podstawowa dla Polski po prostu - mówił podczas uroczystości podpisania umowy na budowę siedziby Muzeum Historii Polski, która według zapowiedzi ma powstać w ciągu 990 dni. - Bez tego typu instytucji jesteśmy jako wspólnota narodowa, kulturowa, wspólnota polityczna nieco osieroceni. Każdy naród musi mieć swoje muzeum historii Polski" - podkreślił minister kultury. Materiał "Szkła kontaktowego" TVN24

Święto wszystkich dzieci

1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka, dzień w którym uśmiech powinien pojawić się na twarzy każdego malucha. Te z niecierpliwością czekają na swoje święto, mały upominek, dlatego Karolina Bałuc przypomina, że w tym dniu należy zadbać o wszystkie dzieci, a szczególnie te z domu dziecka, które na rodziców liczyć nie mogą.

Codzienne życie osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawni i ich rodziny po czterdziestu dniach protestu w Sejmie nie wywalczyli swojego najważniejszego postulatu, czyli pięciuset złotych. Postulat dalej leży na stole, do rozmów szybko nie dojdzie, a dla nich to ważne pieniądze, bo renta i dodatek pielęgnacyjny nie wystarczają na godne  życie z niepełnosprawnością. A jak pokazał Michał Chlebowski choroba, niepełnosprawność jest demokratyczna - w każdej chwili może dotknąć każdego z nas.

Dwie partie na czele w sondażu. Pozostałe daleko w tyle

Kto zyskuje, a kto traci? Najnowszy sondaż przeprowadzony dla "Faktów" TVN i TVN24 nie pozostawia złudzeń. Liczą się tylko dwie partie: PiS i PO. Pozostali są daleko w tyle. Jak kształtuje się ta czołówka, jaka jest przewaga procentowa i kto znajduje się w strefie ledwo przekraczającej próg wyborczy?

"Ta policja nie pilnuje prawa, tylko tego, kto jest przeciwnikiem PiS"

Mam wielki żal do pana ministra Joachima Brudzińskiego, że nie powstrzymał upolitycznienia policji. Zaczyna się sytuacja w Polsce, w której władza używa jej kompletnie wbrew regułom demokracji i państwa prawa - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych.

"To był czas upokarzanych i upokarzających"

Klasa polityczna przegrała ten egzamin - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich do spraw równego traktowania Sylwia Spurek, komentując 40 dni protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. - To była lekcja, która mogła nauczyć szacunku, pokazać prawa człowieka. Niestety, rządzący wyciągnęli z niej chyba niewiele merytorycznych wniosków - dodała.

Okiem proboszcza

Nie ulega wątpliwości, że Ewangelią kieruje się bohater naszego kolejnego reportażu. I po głosie ekspertów i publicystów, o drogę wskazaną przez Franciszka pytamy kogoś, kto stara się nią iść - proboszcza podpoznańskiej wsi. Artur Zakrzewski z księdzem Edmundem Jaworskim rozmawia o kluczowych w nauczaniu papieża kwestiach - o ubóstwie wśród polskich księży, komunii dla rozwodników czy przyjmowaniu uchodźców. A o samym proboszczu od słów więcej mówią reakcję parafian na wieść o tym, że ich parafię będzie musiał opuścić.

Rewolucjonista w Watykanie

Pokażemy drogę ubóstwa, którą księżom Franciszek wskazuje i zapytamy dlaczego dla części duchownych droga ta jest trudna do zaakceptowania. Bo nie ma wątpliwości, że rewolucja, którą papież Franciszek przeprowadza w Watykanie, wywołuje skrajne emocje. Także wśród księży - ludzi, którzy teoretycznie powinni jego wskazówki i nauczanie przyjmować bez dyskusji. Dyskusja jednak się toczy, a jakie punkty są w niej najważniejsze - o tym Marcin Gutowski.

"To był czas upokarzanych i upokarzających"

Klasa polityczna przegrała ten egzamin - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich do spraw równego traktowania Sylwia Spurek, komentując 40 dni protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. - To była lekcja, która mogła nauczyć szacunku, pokazać prawa człowieka. Niestety, rządzący wyciągnęli z niej chyba niewiele merytorycznych wniosków - dodała. W pierwszej części programu gościem był prof. Leszek Balcerowicz.

"Eliminuje słabości". Prezydent zapowiada "klarowniejszy system dowodzenia"

Będzie klarowniejszy System Kierowania i Dowodzenia Siłami Zbrojnymi. Mam nadzieję, że będzie dobrze służył polskiej armii i Rzeczypospolitej - za powiedział w środę w Nowej Dębie prezydent Andrzej Duda. Dodał, że jest to efekt jego kilkumiesięcznej współpracy z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem i szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawłem Solochem.

Symetryzm w polskiej polityce

O tym, czy symetryzm, czyli takie samo traktowanie Platformy Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości, to przyszłość polskiej polityki, dyskutowali w programie "Tak Jest" dziennikarze Seweryn Blumsztajn i Rafał Woś.

Hamas ogłasza zawieszenie broni z Izraelem

Kontrolujący Strefę Gazy Hamas poinformował w środę o zawarciu zawieszenia broni z Izraelem. We wtorek palestyńscy bojownicy wystrzelili ze Strefy Gazy na Izrael około 70 pocisków moździerzowych i rakietowych. Agencje zwracają uwagę, że był to najsilniejszy ostrzał Izraela od konfliktu zbrojnego między państwem żydowskim i Hamasem w 2014 roku.