Najnowsze

Najnowsze

"Lektura nie zawsze musi być przyjemna"

Chciałem, żeby ta książka była momentami odrobinę nieprzyjemna. Żeby bardziej zadziałała emocjonalnie na czytelnika - powiedział Jakub Żulczyk w programie "Xięgarnia" TVN24. W drugiej części programu Krzysztof "Grabaż" Grabowski opowiedział o swoich ulubionych lekturach.

"Złe zachowanie Iranu". Biały Dom zapowiada "nową strategię"

Prezydent Donald Trump ogłosi wkrótce nową odpowiedź Stanów Zjednoczonych na irańskie testy rakietowe, wsparcie dla "terroryzmu" i cyberoperacje, jako część nowej strategii amerykańskiej administracji wobec Iranu - poinformował w piątek Biały Dom

Na to przejście dla pieszych czekali pięć lat

Koniec absurdu przy dworcu PKP w Poznaniu: Właśnie otwarto ostatnią nitkę przejścia dla pieszych przy ul. Matyi, co usprawnia dotarcie na perony z drugiej strony jezdni i - co ważne - nie zachęca do łamania przepisów. Do tej pory wiele osób pokonywało trasę nielegalnie, żeby zwyczajnie zyskać na czasie. Poznaniacy na przejście czekali pięć lat.

Biskupi o pedofilii. Narada w cieniu skandalu

W Rzymie odbyła się narada przywódców Konferencji Episkopatu Australii i delegacji Watykanu na temat sytuacji w australijskim Kościele - poinformowało w sobotę biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Omawiano między innymi sprawę pedofilii w australijskim Kościele.

Modlitwa różańcowa wzdłuż granic Polski

O pokój dla Polski i świata modlili się uczestnicy akcji "Różaniec do granic". W sobotę wzdłuż granicy stanęło milion osób, by wspólnie się modlić. Modlitwa odbyła się na górskich szczytach i na morzu, na lotniskach, w bazie wojskowej w Afganistanie i za kołem podbiegunowym.

"Trzymanie psa na łańcuchu w XXI wieku powinno być obciachem"

Siedzę tu tylko chwilę, a już mi zimno - mówi uczestniczka akcji "Zerwijmy łańcuchy". Z miłości do czworonogów ona i inni aktywiści przyszli dziś pod pomnik Starego Marycha w Poznaniu i demonstracyjnie przykuli się do bud. - Łańcuch powoduje urazy, uszkodzenia, nie mówiąc już o psychice psa - wylicza organizatorka.

Ziobro: mogę wyciągnąć rękę do prezydenta

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czterdziestokilkulatkowie mogli ze sobą współpracować. Mogę nie tylko w swoim, ale i Solidarnej Polski imieniu wyciągnąć rękę do współpracy z prezydentem - zadeklarował podczas sobotniej konwencji SP lider ugrupowania Zbigniew Ziobro.

Pijany policjant uderzył w trzy auta

Nie ustąpił pierwszeństwa, wjechał w suzuki, dachował, uderzył jeszcze opla i renault. Nietrzeźwy kierowca skończył ze złamanymi żebrami w szpitalu. - To policjant, funkcjonariusz komendy miejskiej w Koninie. Był nietrzeźwy. Został już zwolniony ze służby - przekazuje rzecznik konińskiej policji.

Ziobro: ci, którzy czuli się bezkarnie, siedzą w więzieniu

My słuchamy ludzi, słuchamy demokracji, dlatego ta zmiana w prokuraturze jest dobrą zmianą, bo skończył się czas przekrętów i przejmowania kamienic w Warszawie - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro na konwencji Solidarnej Polski.

"Były takie sugestie, żeby przygotować list o demokracji"

Demokracja to rządy ludu, ale w tej demokracji niekoniecznie większość ma rację – uważa przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. - Wypowiedź Kościoła jest konieczna, na przykład wtedy, kiedy w polityce wybiera się drogę monopartyjną, która jest niebezpieczna - dodał.

Kaczyński: jesteśmy na dobrej drodze, by incydent zakończył się dobrze

Sądzę, że tutaj też jesteśmy na dobrej drodze, do tego, żeby to przełamać. Do tego, żeby ten incydent się zakończył. I zakończył się dobrze - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji Solidarnej Polski. Odniósł się do piątkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie wymiaru sprawiedliwości.

Abp Gądecki o "kontynuacji eutanazji stosowanej przez Hitlera"

- To bardzo dobrze brzmi: "mam prawo decydować o sobie", ale jest bardzo płytkie, ponieważ wyklucza odpowiedzialność za drugiego człowieka - powiedział w sobotę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. Przekonywał do obrony życia, zarówno dziecka, jak i kobiety.

Zginął meksykański dziennikarz. W lipcu pobiła go policja

W Meksyku zginął dziennikarz Daniel Esqueda Castro - już dziewiąty zamordowany tam w bieżącym roku. Mordercy w mundurach policjantów uprowadzili go w czwartek w stanie San Luis Potosi, gdzie pracował dla kilku gazet jako fotoreporter śledczy.

"Zapomniany ląd". Szerzy się głód i cholera, a świat odwraca wzrok

Świat odwraca wzrok od niedoli milionów ludzi cierpiących na terenach dotkniętych wojną z powodu głodu i chorób - powiedziała jemeńska laureatka pokojowej Nagrody Nobla z 2011 roku Tawakkul Karman. Wskazała przy tym swoją ojczyznę, w której pomocy humanitarnej potrzebuje 80 proc. społeczeństwa.

"Tak trudne doświadczenia nie zamknęły was dla innych"

Chciałabym, aby świadectwo Amazonek stało się udziałem jak największej grupy kobiet, aby uwierzyły, że z najtrudniejszej sytuacji, z ciężkiej choroby, da się znaleźć wyjście, nie poddając się zwątpieniu – powiedziała w piątek małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.