Najnowsze

Najnowsze

"Był naszym wielkim Przyjacielem"

Premier Mateusz Morawiecki wpisał się do księgi kondolencyjnej wystawionej w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie w związku ze śmiercią byłego prezydenta USA George'a H.W. Busha - poinformowała w środę na Twitterze Kancelaria Premiera. Transmisja z uroczystości pogrzebowych 41. prezydenta USA od godziny 16 na antenie TVN24 BiS.

"Tej, ziomek! Cicho bądź, bo będzie bolało". Weszli do mieszkania niepełnosprawnego i go okradli

Przyszli, gdy Marek leżał już w łóżku. Słyszał, jak wchodzą do jego mieszkania, a potem chodzą po nim jak po swoim. W końcu zabrali dwa laptopy ze specjalistycznym oprogramowaniem. Na do widzenia jeden ze złodziei splunął Markowi na głowę. Poznańska policja szuka dwóch mężczyzn, którzy okradli niepełnosprawnego studenta. - Zrobimy wszystko, żeby ich zatrzymać - deklarują funkcjonariusze.

"Trzy główne zadania" Błaszczaka. Szef MON podsumowuje

W obecnym świecie pełnym niestabilności trwałe bezpieczeństwo może zapewnić tylko liczne, nowoczesne, sprawnie dowodzone, patriotyczne i mające silnych sojuszników wojsko - powiedział w środę minister obrony Mariusz Błaszczak, podsumowując trzy lata rządów PiS w MON. Jak dodał, przychodząc do resortu, wyznaczył sobie jako cel "trzy główne zadania".

Akademia wybrała. Kevin Hart nowym prowadzącym oscarowej gali

Komik i aktor Kevin Hart zadebiutuje w roli gospodarza ceremonii rozdania Oscarów. Hart podzielił się tą informacją w mediach społecznościowych. 91. ceremonia wręczenia nagród amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 24 lutego 2019 roku.

"Odkryłem niesamowitą akcję". Profesor Zimbardo wspiera Szlachetną Paczkę

Światowej sławy psycholog profesor Philip Zimbardo zaangażował się w pomoc Szlachetnej Paczce. - Jest specjalna, ponieważ daje ludziom, czasem bardzo biednym, poczucie godności. Oni nie błagają "ja potrzebuję", ale dostają pomoc od ludzi, którzy czynią to z przyjemnością - podkreślał. W psychologii "kluczowe jest zrozumienie, że ludzie potrzebują poczucia przynależności, poczucia, że inni ich akceptują" - wyjaśniał profesor. A to jego zdaniem zapewnia najbardziej potrzebującym właśnie Szlachetna Paczka.

Iran: Amerykanie 11 razy chcieli negocjować, zawsze odmawialiśmy

Stany Zjednoczone podjęły w ostatnich dwóch latach 11 prób podjęcia negocjacji z Iranem. Wszystkie zostały przez nas odrzucone - oświadczył prezydent Hasan Rowhani cytowany przez irańską agencję IRIB. Jak dodał, Iran odmawiał ze względu na "ludzką godność".

Specjalny negocjator Kaczyńskiego. "Potrafi prowadzić rozmowy tak, że się dogaduje"

O władzy PiS na Dolnym Śląsku zdecydowali bezpartyjni radni. W negocjacje w tym rejonie - na polecenie Jarosława Kaczyńskiego - włączył się Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. - Potrafi prowadzić rozmowy tak, że się dogaduje. Nie wiem, na czym to polega - chwali go Adam Lipiński, wiceszef Prawa i Sprawiedliwości. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Fałszywy konwojent ze "skoku stulecia" wraca do sądu

Była spektakularna kradzież, a potem proces pełen zwrotów akcji. Dziś w Łodzi rozpoczyna się rozprawa apelacyjna po "skoku stulecia". W 2015 roku fałszywy konwojent ukradł 8 mln złotych. Jednym z pomysłodawców przestępstwa miał być Grzegorz Ł., który przez dwa lata ukrywał się tak skutecznie, że podejrzewano, że nie żyje.

Mogli wyłudzić nawet 68 milionów złotych. Zatrzymane 22 osoby

Zatrzymane 22 osoby, przeszukane 120 firm i mieszkań, prawie 300 funkcjonariuszy w akcji. Tak wyglądała wspólna akcja CBŚP i wielkopolskiej policji. Rozbito zorganizowaną grupę, której członkowie są podejrzani o wyłudzenie pożyczek ze środków Unii Europejskiej na łączną kwotę ponad 68 milionów złotych.

"Nie mam planu B". Polityka? "Oczywiście, że nie"

Każdy scenariusz jest możliwy - ocenił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl sędzia Igor Tuleya pytany, czy liczy się z usunięciem ze stanu sędziowskiego. Oświadczył, że "kompletnie nie interesuje" go polityka. - Przez całe życie robiłem rzeczy uczciwe. Mam zamiar do końca swoich dni postępować uczciwie i rzetelnie, a polityka z tym mi się nie kojarzy - dodał.

"Walka się nie skończyła. Noc świętego Bartłomieja jeszcze przed sędziami"

Niestety, jestem przekonany, że osoby, które wymyśliły tak zwane reformy, nie zrezygnują z tego i wszystko przed nami - stwierdził w środę w "Rozmowie Piaseckiego" sędzia Igor Tuleya. Komentował najnowszą nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Jego zdaniem pomimo zaprowadzonej przez rządzących korekty prawa, "walka się jeszcze nie skończyła".

"Nie mam planu B". Polityka? "Oczywiście, że nie"

Każdy scenariusz jest możliwy - ocenił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl sędzia Igor Tuleya pytany, czy liczy się z usunięciem ze stanu sędziowskiego. Oświadczył, że "kompletnie nie interesuje" go polityka. - Przez całe życie robiłem rzeczy uczciwe. Mam zamiar do końca swoich dni postępować uczciwie i rzetelnie, a polityka z tym mi się nie kojarzy - dodał.

"Walka się nie skończyła. Noc świętego Bartłomieja jeszcze przed sędziami"

Niestety, jestem przekonany, że osoby, które wymyśliły tak zwane reformy nie zrezygnują z tego i wszystko przed nami - stwierdził w środę w "Rozmowie Piaseckiego" sędzia Igor Tuleya. Komentował najnowszą nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Jego zdaniem pomimo zaprowadzonej przez rządzących korekty prawa "walka się jeszcze nie skończyła".

Prokurator Mueller zaleca łagodny wyrok dla byłego doradcy Trumpa

Specjalny prokurator Robert Mueller, który prowadzi śledztwo w sprawie ingerencji Rosji w wybory w USA, zalecił sędziemu wymierzenie łagodnego wyroku Michaelowi Flynnowi. Flynn, pierwszy doradca prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego, wcześniej zgodził się na współpracę ze śledczymi.