Najnowsze

Najnowsze

Zamieniał okoliczności ze smutnych w dowcipne i radosne. Nawet tam, gdzie trzeba było się zadumać, szukał poczucia humoru w tym wszystkim - mówił w TVN24 o Jerzym Gruzie aktor Wojciech Malajkat. Reżyser zmarł w niedzielę w wieku 87 lat.

Kamera monitoringu w samochodzie mieszkańcy Szczecina nagrała skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych zakończone gwałtownym hamowaniem. Jedna z osób, które prawie zostały potrącone – starszy mężczyzna z laską – tak się zdenerwował, że chciał dać kierowcy nauczkę lagą.

Co najmniej 40 osób, w tym dziewięciu żołnierzy, zginęło w ciągu ostatnich trzech dni w kilku oddzielnych atakach terrorystów w Mali - informuje BBC. Siedem lat temu na północy kraju wybuchła islamska rebelia.

Kilkuset mieszkańców niewielkiej wsi Żarek pod koniec lat 70. XX wieku musiało opuścić swoje domy. Wieś przestała istnieć i zniknęła pod wodą. W jej miejscu powstał Zalew Słup (gmina Męcinka na Dolnym Śląsku). Teraz niski poziom wody odsłonił fragmenty domów i dróg. Przyciągnęło to dawnych mieszkańców i ciekawskich spacerowiczów.

Widać wyraźnie po tej konwencji, że prezydent nie ma żadnego pomysłu na następną kadencję - mówił w "Ławie polityków" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, odnosząc się do sobotniej konwencji prezydenta Andrzeja Dudy. Nawiązując do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o tym, że to "kandydat marzeń", powiedział, że "osoba, która jeździ po wskazówki na Nowogrodzką, jest marzeniem każdego lidera politycznego w tym kraju". Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha mówił, że konwencja była podsumowaniem "dorobku i sukcesów" głowy państwa.