Najnowsze

Najnowsze

Tysiące lat temu było Mega Czad, teraz jest tylko Czad

Było większe od obecnie największego jeziora na Ziemi i rozciągało się na powierzchni ponad 400 tysięcy kilometrów kwadratowych. Dziś jezioro Czad - bo o nim mowa - jest o wiele mniejsze. O czasach świetności akwenu przypominają nam zdjęcia satelitarne, na których widać starożytne linie brzegowe.

W dzisiejszym wydaniu "Czarno na Białym" przyjrzymy się sytuacji stadniny w Janowie Podlaskim po kadrowej dobrej zmianie. Pokażemy historię walki o tak zwane stado z Deszczna i nieuchwalonej ustawy, która miała poprawić los zwierząt. Program dzisiaj o 20:25 w TVN24.

Rozdzierający krzyk na stoku. Wielki pech austriackiej alpejki

Takich scen nikt nie chce oglądać, ale w tym sezonie niestety są one częste. Podczas piątkowego zjazdu Pucharu Świata w szwajcarskiej Crans Montanie austriacka alpejka Elisabeth Reisinger miała wypadek na stoku. Prawdopodobnie skręciła lewe kolano.

Prezydent ma problem z cenami, bo przestał bywać w sklepach kilka lat temu - mówił Krzysztof Gawkowski z Lewicy. Komentował słowa ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy, że ceny w kraju wzrastają, ale wiele z nich "rośnie tylko przejściowo". Zdaniem Katarzyny Lubnauer prezydent "nie zdaje sobie sprawy, z jakimi problemami wynikającymi z programu 'drożyzna plus' borykają się zwykli Polacy". - Wzrasta liczba mieszkańców Polski w skrajnym ubóstwie - dodał lider PSL i kandydat tego ugrupowania na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Stworzyliśmy Radę Polityczną przy przewodniczącym partii, poprosiłem osoby z dużym doświadczeniem, by wspierały mnie w kluczowych decyzjach i Grzegorz Schetyna jako były marszałek Sejmu jest jedną z osób, które z automatu weszły do tej rady - mówił w "Jeden na jeden" szef PO Borys Budka. W środę Schetyna pytany w RMF FM o swoją polityczną przyszłość mówił, że "niczego nie musi dostawać". - Co będę chciał, będę sobie mógł wziąć - dodał.