Najnowsze

Najnowsze

"Rzeka pełna mleka" popłynęła w Walii

Jedna z walijskich rzek w okolicach miejscowości Llanwrda niespodziewanie zmieniła kolor na biały. Wszystko za sprawą wypadku cysterny wiozącej mleko. Nagrania "rzeki pełnej mleka" szybko podbiły internet.

Wpływ pogody na rozwój epidemii COVID-19 w Polsce. Raport

Temperatura i wilgotność powietrza oraz nasłonecznienie zmieniają tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 - wynika z badań Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Według naukowców można próbować stosować różne formy regionalnych ograniczeń epidemicznych na podstawie prognoz pogody.

Hurkacz odpadł także w deblu. Po jednostronnym meczu

Hubert Hurkacz zakończył występy w deblu w turnieju tenisowym ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Polak i Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime przegrali w 1/8 finału z Kolumbijczykami Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem 0:6, 2:6.

Wskaźnik testów pozytywnych w Polsce wciąż wysoki. "Próba interpretacji to wróżenie z fusów"

Wskaźnik testów pozytywnych w Polsce wciąż należy do najwyższych w krajach Unii Europejskiej - utrzymuje się powyżej 20 proc. Z racji zbyt małej liczby testów wykonywanych w naszym kraju nie pokazuje on jednak faktycznej skali obecności wirusa w populacji. Bo gdy w Polsce na tysiąc mieszkańców wykonuje się teraz średnio dwa testy dziennie, to na przykład w Czechach - 15, a w Wielkiej Brytanii - 13.