Po pijanemu wybili szyby w kościele. Nie byli wcześniej notowani

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Podejrzanym grozi do pięciu lat więzieniaTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźPodejrzanym grozi do pięciu lat więzienia

Do pięciu lat więzienia grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy wybili 14 szyb w kościele w Sieradzu (woj. łódzkie). Mężczyźni przyznali się do winy. Tłumaczyli, że na pomysł wybijania szyb wpadli po spożyciu alkoholu. 

O zniszczeniach w kościele na Osiedlu Jaworowe w Sieradzu policjanci zostali zaalarmowani w ubiegłym tygodniu. Okazało się, że ktoś powybijał szyby znajdujące się w trzech skrzydłach drzwi. Dodatkowo zbita została też szyba gabloty. Straty oszacowano na 700 złotych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

- Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady związane z dewastacją. Wkrótce sieradzcy kryminalni wpadli na trop dwóch mieszkańców Sieradza w wieku 18 i 20 lat, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem – przekazuje aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej komendy.

Straty oszacowano na 700 złotychGoogle Street View

Po kilku dniach typowani przez funkcjonariuszy mężczyźni zostali zatrzymani. 

- Zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia – przekazuje aspirant Kulawiecka.

Uderzali gołymi pięściami

Podejrzani przyznali się do winy podczas przesłuchania. - Wyjaśnili, że szyby wybijali, uderzając pięściami. Potwierdziły to posiadane przez podejrzanych obrażenia na dłoniach – mówi policjantka z sieradzkiej komendy.

Młodzi mężczyźni tłumaczyli swoje zachowanie wypitym alkoholem.

- Nie byli on dotąd notowani przez policję. Za dokonane przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – kończy aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej komendy.

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Sieradzu