TVN24 | Łódź

Podejrzany o gwałt podczas spotkania organizowanego przez uczelnię trafił do aresztu

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Podejrzany trafił do aresztu
Podejrzany trafił do aresztuTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 Łódź Podejrzany trafił do aresztu

Piotrkowska prokuratura postawiła zarzut gwałtu pracownikowi nieakademickiemu Szkoły Filmowej w Łodzi. Podejrzany miał - według ustaleń śledczych - dopuścić się przestępstwa w październiku ubiegłego roku. Grozi mu do 12 lat więzienia i obecnie przebywa w areszcie. Uczelnia dyscyplinarnie zwolniła go z pracy.

Prokuratura ustaliła, że do gwałtu miało dojść w połowie października ubiegłego roku podczas spotkania towarzyskiego zorganizowanego przez uczelnię. Magdalena Czołnowska-Musioł, rzeczniczka piotrkowskiej prokuratury okręgowej, przekazuje, że ze względu na charakter sprawy i trwające śledztwo nie będzie udzielać szczegółów dotychczasowych ustaleń. 

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

- Prokurator, po przedstawieniu zarzutów podejrzanemu, wystąpił o zastosowanie wobec niego najsurowszego ze środków zapobiegawczych, czyli tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku - przekazuje Czołnowska-Musioł.

Doniesienie dotyczące nieakademickiego pracownika uczelni złożyli przedstawiciele Filmówki. Podejrzany został zwolniony ze szkoły w trybie dyscyplinarnym.

Śledztwo prowadzi piotrkowska prokuratura

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości