Jechał autem z pasażerką. Był tak pijany, że kontakt z nim był niemal niemożliwy, a w alkomacie zabrakło skali. Okazało się też, że 36-latek nie ma prawa jazdy. Stanie przed sądem, a mandatem ukarany został już właściciel auta, które mu je udostępnił.
Policjanci z Paradyża 1 kwietnia, w Żarnowie, na ulicy Koneckiej, zatrzymali do kontroli 36-letniego kierowcę toyoty avensis. Kiedy podeszli do kontrolowanego kierowcy, zauważyli, że logiczny kontakt z nim jest utrudniony. Zbadali stan trzeźwości 36-latka. Okazało się, że w alkomacie zabrakło skali pomiaru. Badanie wykazało, wynik powyżej czterech promili alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy. W pojeździe z nietrzeźwym kierowcą podróżowała 35-letnia pasażerka. Właściciel toyoty, został ukarany mandatem karnym za udostępnienie pojazdu nietrzeźwej osobie, która nie posiada uprawnień do kierowania.
Nie trzymał toru jazdy
2 kwietnia o godz. 14.20 w miejscowości Stawowice, został zatrzymany 50-letni kierowca opla astra. Policjanci zauważyli, że kierujący oplem nie trzyma toru jazdy. Podjęli decyzję o sprawdzeniu, co jest powodem tak niebezpiecznej jazdy kierowcy. Przypuszczenia policjantów potwierdził wynik badania alkomatem. Kierowca opla miał ponad promil alkoholu w organizmie, nie posiadał za to uprawnień do kierowania.
Kolejny kierowca na podwójnym gazie, został zatrzymany 2 kwietnia 2022 roku w Opocznie na ul. Gen. Kazimierza Bończy Załęskiego. Tym razem patrol wydziału ruchu drogowego, zatrzymał do kontroli 22-letniego kierowcę volkswagena passata. Badanie stanu trzeźwości młodego kierowcy wykazało, że miał on prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku 22-latek stracił prawo jazdy.
Mogą trafić do więzienia
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawy nieodpowiedzialnych kierowców zostaną skierowane pod ocenę sądu. Za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, zatrzymani muszą liczyć się z karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Pod ocenę sądu trafią też przypadki kierowania bez uprawnień. Znowelizowane przepisy kodeksu wykroczeń za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień przewidują minimalną grzywnę w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Sąd może jednak orzec grzywnę w kwocie aż 30 tysięcy złotych. Ponadto, obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od sześciu miesięcy do nawet trzech lat.
Źródło: tvn24.pl/łódzka policja
Źródło zdjęcia głównego: Policja