Koniec remontu na A2. Droga w kierunku Poznania i Warszawy w pełni przejezdna

Autor:
pk/tam
Źródło:
tvn24.pl
Koniec remontu na autostradzie A2
Koniec remontu na autostradzie A2GDDKiA w Łodzi
wideo 2/3
GDDKiA w ŁodziKoniec remontu na autostradzie A2

Zakończył się trwający ponad rok remont 20-kilometrowego odcinka autostrady A2 w województwie łódzkim. Pomiędzy węzłami Emilia i Stryków drogowcy wymienili zniszczoną nawierzchnię. Prace kosztowały ponad 71 milionów złotych. Remont - jak twierdzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - ma zapewnić "kolejne kilkanaście lat bezproblemowej eksploatacji".

Remont na autostradzie A2 w województwie łódzkim ruszył we wrześniu 2021 roku. Prace na 20-kilometrowym odcinku drogi były prowadzone w kilku etapach i dawały się we znaki kierowcom.

Koniec ostatniego etapu prac na A2

- Ze względu na skomplikowany charakter przedsięwzięcia prace podzielone były na szereg etapów. Ostatni z nich obejmował północną jezdnię w kierunku Poznania - od węzła Stryków do punktu poboru opłat. Aktualnie ruch na tym odcinku odbywa się już po obu jezdniach, a na węźle Stryków znów można wyjechać z Łodzi w kierunku Poznania - przekazał rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

Rzecznik przypomniał, że odcinek autostrady, którego remont właśnie się zakończył, został przekazany do ruchu latem 2006 roku. - Był więc eksploatowany od ponad 16 lat. Biorąc pod uwagę fakt, że trwałość nawierzchni bitumicznych do pierwszego remontu ocenia się na 10-15 lat, próbę czasu zniósł doskonale - twierdzi Zalewski.

Czytaj też: Na dwa miesiące zamkną węzeł Emilia. Utrudnienia na A2

Remont ma zapewnić "kolejne kilkanaście lat bezproblemowej eksploatacji"

- W ramach remontu autostrady wymieniono dwie warstwy nawierzchni, dodatkowo stosując siatkę stalową i specjalną geowłókninę. Zapewni to kolejne kilkanaście lat bezproblemowej eksploatacji - zapewnił rzecznik GDDKiA w Łodzi. Remont 20-kilometrowego odcinka autostrady A2 - pomiędzy węzłami Emilia i Stryków - kosztował ponad 71 milionów złotych.

Koniec remontu na autostradzie A2GDDKiA w Łodzi
Koniec remontu na autostradzie A2
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA w Łodzi

Pozostałe wiadomości