Czerwone światło i ponad 100 km/h na liczniku. Zarzuty po zderzeniu siedmiu aut w Łodzi

TVN24 | Łódź

Aktualizacja:
Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Pięć osób rannych po zderzeniu siedmiu samochodówTVN24
wideo 2/6
TVN24Pięć osób rannych po zderzeniu siedmiu samochodów

Do ośmiu lat więzienia 28-latkowi, który usłyszał zarzuty po sobotnim wypadku na skrzyżowaniu w Łodzi. Kierowany przez niego samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z sześcioma autami. Mężczyzna został przesłuchany w szpitalu, ma odpowiedzieć za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

28-latek, jak informuje prokuratura, w sobotę po godzinie 18 jechał zbyt szybko. Na liczniku, według dotychczasowych ustaleń, miał około 105 km/h, chociaż obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Kierowane przez niego bmw jechał Aleją Jana Pawła II od strony ulicy Pabianickiej w kierunku centrum. Na skrzyżowanie, jak przekazuje Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury okręgowej, wjechał na czerwonym świetle. Pierwsze nagranie i zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Jak ustalono, 28-latek "ściął" skrzyżowanie i doprowadził do zderzenia z sześcioma innymi samochodami, znajdującymi się na przeciwległych pasach ruchu – mówi Kopania.

Prokurator informuje, że najpoważniejszych obrażeń doznali 28-latek oraz jego o rok starsza pasażerka.

- W przypadku kobiety można mówić o spowodowaniu choroby realnie zagrażającej życiu – przeszła operację, w dalszym ciągu przebywa w szpitalu – dodaje rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej.

Obrażeń ciała doznały także dwie inne kobiety podróżujące mercedesem i renault. Jak przekazuje Kopania, w przypadku pierwszej z nich są to obrażenia, które naruszyły czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Do zdarzenia doszło w ŁodziPięć osób rannych po karambolu w ŁodziAnna/ Kontakt 24

Przesłuchanie w szpitalu

Podejrzany, podobnie jak wszyscy inni uczestnicy zdarzenia, był trzeźwy. W czasie wypadku również doznał poważnych obrażeń.

- Mężczyzna ma skomplikowane złamania i obrażenia narządów wewnętrznych.  W ocenie lekarzy możliwe było wykonanie z jego udziałem czynności, dlatego też prokurator udał się do szpitala, gdzie ogłosił mu zarzut przestępstwa polegający na sprowadzeniu bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, co jest czynem zagrożonym karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat ośmiu – przekazuje Krzysztof Kopania.

Przesłuchanie mężczyzny rozpoczęło się w poniedziałek, po godzinie 15. Po jego zakończeniu śledczy zadecydują o ewentualnych środkach zapobiegawczych.

Apel policji

Policja cały czas wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratury 28-letni kierujący bmw został zatrzymany.

- Wszystkich świadków tego zdarzenia prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi – apeluje aspirant sztabowy Marzanna Boratyńska z łódzkiej policji.

Wydział Ruchu Drogowego KMP w Łodzi tel. 47 841 25 23, 47 841 79 81   wrd.kmp@lodz.ld.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło przy Alei Jana Pawła II w Łodzi

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24