TVN24 | Łódź

Pojawił się w mieszkaniu na czwartym piętrze, wszedł przez okno. Komu uciekł, nie wiadomo

TVN24 | Łódź

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi
Ptasznik w jednym z mieszkań w Łodzi
Ptasznik w jednym z mieszkań w ŁodziAnimal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi
wideo 2/6
Animal Patrol Straży Miejskiej w ŁodziPtasznik w jednym z mieszkań w Łodzi

Na czwartym piętrze jednego z bloków do mieszkania zawitał, taki oto niespodziewany gość - napisali strażnicy miejscy z Animal Patrolu w Łodzi. Chodzi o ptasznika, "drugiego co do wielkości pająka świata". Ptasznik do mieszkania w Łodzi wszedł prawdopodobnie przez otwarte okno. Komu uciekł, nie wiadomo.

Nietypową interwencję Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi przeprowadził w piątek. Jego członkowie sytuację opisali w mediach społecznościowych. Ptasznik olbrzymi wszedł do jednego z mieszkań przy ulicy Krzemienieckiej w Łodzi.

"Na czwartym piętrze jednego z bloków do mieszkania zawitał, taki oto niespodziewany gość. Nie wiadomo, skąd przywędrował. Prawdopodobnie wszedł przez otwarte okno. Lokatorzy nie posiadają informacji, aby któryś z sąsiadów posiadał takie cudo" - poinformował patrol.

"Drugi co do wielkości pająk świata"

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak podaje patrol, ptasznik olbrzymi to drugi co do wielkości pająk na świecie - większy od niego jest tylko Theraphosa blondi, czyli ptasznik goliat. Rozpiętość odnóży dorosłej samicy osiąga nawet do 30 centymetrów, a długość ciała do 10 centymetrów.

"Ptasznik olbrzymi, którego widzimy na fotografiach, zazwyczaj nie bywa agresywny, jest dość spokojny i nadaje się podobno nawet dla odpowiedzialnych, początkujących terrarystów. ODPOWIEDZIALNYCH! Właścicielu, co się stało, że ten ''pajączek'' znalazł się w mieszkaniu innych osób?" - napisali strażnicy miejscy.

Odłowiony przez patrol pająk został przewieziony do Snake Zoo w Łodzi.

Przypominamy: Jeśli czujesz się zagrożony lub widzisz zwierzę potrzebujące pomocy - dzwoń: Animal Patrol, tel. 986

Około stu pająków przyszło na świat w jednym z australijskich ogrodów zoologicznych
Około stu pająków przyszło na świat w jednym z australijskich ogrodów zoologicznych15.10 | Przerażające dla niektórych nagranie udostępnili na Facebooku pracownicy australijskiego ogrodu zoologicznego Australian Reptile Park. Widać na nim, jak malutkie pająki "wypływają" z białego woreczka, czyli kokona jajowego. To ptaszniki australijskie (Atrax robustus). Ptaszniki przyszły na świat 8 października. Choć te malutkie pajączki mogą wyglądać niepozornie, potrafią być bardzo niebezpieczne. Ich jad składa się z przynajmniej 40 różnych toksyn białkowych, ale tylko jedna jest tak niebezpieczna dla życia człowieka, że może go zabić w ciągu zaledwie 15 minut.Australian Reptile Park / Facebook

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi

Źródło zdjęcia głównego: Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi

Pozostałe wiadomości