TVN24 | Łódź

Kutno. Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Nie żyje kobieta, dwoje dzieci w szpitalu

TVN24 | Łódź

Autor:
bż//rzw
Źródło:
TVN24 Łódź

Pociąg osobowy relacji Katowice-Gdynia uderzył w bok samochodu osobowego niedaleko Kutna (województwo łódzkie). Samochodem kierowała 39-letnia kobieta, wiozła dwoje dzieci. Kierująca zginęła na miejscu, dzieci zostały hospitalizowane - przekazała podkomisarz Edyta Machnik z kutnowskiej komendy powiatowej.

Do wypadku doszło we wtorek pomiędzy miejscowościami Florek i Michałów, niedaleko Kutna. Podkomisarz Edyta Machnik z kutnowskiej policji przekazuje w rozmowie z tvn24.pl, że osobowy volkswagen wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg. - Doszło do uderzenia w bok auta. Niestety, 39-letnia kobieta za kierownicą zginęła. Dwoje jej dzieci, w wieku 8 i 9 lat, które również były w pojeździe, trafiły do szpitala - dodaje policjantka.

Młodszy brygadier Mariusz Jagodziński z kutnowskiej staży pożarnej przekazuje, że młodsze dziecko było przytomne i w kontakcie logicznym ze strażakami, którzy rozcinali karoserię, żeby dostać się do środka rozbitego auta. Trafiło ono do szpitala w Kutnie

- Starsze dziecko nie było przytomne, ale miało zachowane czynności życiowe. Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym zostało przetransportowane do szpitala w Łodzi - przekazuje strażak.

Policja przekazuje, że okoliczności tragedii będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratury.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Czekają na komunikację zastępczą

W pociągu jadącym z Katowic do Gdyni w momencie wypadku było około 30 osób. Nikt nie odniósł obrażeń.

- Wszyscy pasażerowie oczekują w ogrzewanych wagonach na przyjazd komunikacji zastępczej. Autobusy przewiozą ich do Płocka, skąd będą kontynuować podróż - mówi Katarzyna Grzduk, rzecznik PKP Intercity. 

Do wypadku doszło w miejscowości Florek

Autor:bż//rzw

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Panorama Kutna

Pozostałe wiadomości