Dziecko miało ślady pobicia. "Pielęgniarka zapobiegła tragedii"

Pobicie trzymiesięcznej dziewczynki?
Pobicie trzymiesięcznej dziewczynki?
TVN24 Łódź
TVN24 ŁódźDziewczynka miała siniaki na całym ciele

Policja w Łodzi zatrzymała rodziców 3-miesięcznej dziewczynki. Dziecko mogło być ofiarą przemocy. - Służby zostały zaalarmowane dzięki pielęgniarce, której chciało się zweryfikować informacje o tym, że dziewczynka mogła być bita przez opiekunów. Dzięki jej czujności być może uniknęliśmy kolejnej tragedii - mówią prokuratorzy.

Łódź od środy żyje koszmarem 4-letniej Oliwii, która najpierw była brutalnie bita przez dłuższy czas, a w miniony wtorek została zakatowana przez 33-letniego partnera matki. Wszystko wskazuje na to, że w tym samym czasie doszło do kolejnego dramatu dziecka. Tym razem 3-miesięcznego.

- Do pielęgniarki środowiskowej dotarła informacja, że w mieszkaniu 25-letniej kobiety i jej 34-letniego partnera może dochodzić do przemocy nad dzieckiem - mówi Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Pielęgniarka poleciła rodzicom, aby pojawili się w przychodni przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Podczas wizyty lekarz stwierdził, że dziecko ma siniaki na całym ciele. Ich spostrzeżenia niedługo potem podzielili lekarze z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

- Policja zatrzymała rodziców dziecka - mówi Kopania.

Czekając na obdukcję

Para trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Ich córka zostanie przebadana przez biegłego z zakresu medycyny sądowej. Ma on stwierdzić, jak powstały obrażenia na ciele dziecka.

- Nasze dalsze kroki w tej sprawie uzależniamy od wniosków biegłego - mówi Kopania.

Podkreśla przy tym, że czujność pielęgniarki mogła uratować zdrowie, a nawet życie niemowlęcia.

- Wielu tragedii można by było uniknąć, gdyby osoby postronne byłyby tak czujne na krzywdę innych - komentuje prokurator.

Śledczy przeprowadzili już wywiad środowiskowy wśród sąsiadów zatrzymanej pary.

- Otrzymaliśmy informacje, że w mieszkaniu dochodziło do awantur. Osoby postronne słyszały też płacz dziecka, który mógł być spowodowany przemocą ze strony dorosłych - kończy prokurator.

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości