TVN24 | Kultura i styl

Żona Bruce'a Willisa: Potrzeby rodziny stały się dla mnie ważniejsze niż własne. Odbiło się to na moim zdrowiu

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akw/tr
Źródło:
tvn24.pl, The Bump, PAP
Bruce Willis na nagraniach archiwalnych
Bruce Willis na nagraniach archiwalnychArchiwum Reuters
wideo 2/4
Archiwum ReutersBruce Willis na nagraniach archiwalnych

Niecałe dwa miesiące temu ogłoszono, że Bruce Willis kończy karierę aktorską. Gwiazdę "Szklanej Pułapki" zmusiła do tego postępująca afazja. O sytuacji w ich domu opowiedziała żona Willisa, Emma Heming. W wywiadzie nie kryła, że negatywnie odbiło się to na jej zdrowiu.

O tym, że Bruce Willis kończy z aktorstwem, informowały z końcem kwietnia bliskie mu kobiety: jego córki, żona oraz była żona Demi Moore. Aktor zdecydował się nie uczestniczyć w nowych produkcjach ze względu na swoje zmagania z afazją. To grupa objawów spowodowanych częściowym lub całkowitym uszkodzeniem struktur mózgowych. U chorych na afazję osób objawia się wiele trudności na polu zachowań językowych. Ograniczone są przez to między innymi umiejętności czytania, słuchania, mówienia, czy pisania.

Skracali mu dialogi, w scenach z bronią obsadzali dublera. Wiedzieli, że jest chory

"W końcu zrozumiałam, że takie poświęcenie nie czyni ze mnie bohaterki"

O sytuacji w domu Willisów wypowiedziała się Emma Heming, z którą aktor związał się w 2007 roku, a dwa lata później wziął z nią ślub. Para wychowuje dwie córki - 8-letnią Evelyn i 10-letnią Mabel.

"Każdego dnia zmagam się ze znalezieniem czasu na zadbanie o siebie. Potrzeby rodziny stały się dla mnie ważniejsze niż moje własne. W końcu zrozumiałam, że takie poświęcenie nie czyni ze mnie bohaterki. Ilość opieki, którą trzeba objąć wszystkich członków mojej rodziny, odbija się na moim zdrowiu psychicznym i ogólnym stanie zdrowia" - przyznała w rozmowie z Lauren Kay z parentingowego portalu The Bump.

"Nie tak dawno temu ktoś mi powiedział, że jeśli dbamy tylko o innych, finalnie przestajemy dbać o siebie. To mnie uderzyło. Nawet jeśli nie wszystko działa idealnie, trzeba znaleźć chwilę dla siebie" - dodała.

Opisała, że dlatego teraz stara się "wygospodarować czas na odpoczynek czy ćwiczenia", co - jak podkreśliła - jest teraz dla niej bardzo ważne. "Dzięki temu udaje mi się nie zwariować" - podsumowała.

Heming w rozmowie zaznaczyła, że ​​celem jej rodziny "zawsze było tworzenie wspomnień" i jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. - Po prostu uwielbiamy spędzać ze sobą czas i wiemy, że czas jest cenny - tłumaczyła.

Sharon Stone, Emilia Clarke, Kirk Douglas, Terry Jones – oni też zmagali się z afazją

Bruce Willis karierę rozpoczynał w teatrze. W połowie lat 70. zdał na wydział aktorski na Montclair State University, którego nie ukończył. Zagrał we wszystkich sequelach "Szklanej Pułapki" z 1990, 1995, 2007 i 2013 roku. Oprócz tego rozpoznawalność przyniosły mu filmy "Ze śmiercią jej do twarzy", "Pulp Fiction", "12 małp", "Piąty element", "Armageddon", "Szósty zmysł", "Sin City: Miasto grzechu", "Split" czy "Glass".

W 1987 roku został nagrodzony Złotym Globem (za film "Na wariackich papierach") i nagrodami Emmy - w 1987 roku ("Na wariackich papierach") i 2000 roku ("Przyjaciele").

Bruce WillisShutterstock

Autor:akw/tr

Źródło: tvn24.pl, The Bump, PAP

Pozostałe wiadomości