TVN24 | Kultura i styl

Johnny Depp i Amber Heard przed sądem. Aktor walczy o 50 milionów dolarów odszkodowania

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
asty/kg
Źródło:
Reuters

Prawnicy Johnny'ego Deppa i Amber Heard przedstawili wstępne oświadczenia w sprawie o zniesławienie, jaką amerykański aktor wytoczył swojej byłej żonie. Depp przed sądem w Wirginii walczy o odszkodowanie w wysokości 50 milionów dolarów.

Prawnicy hollywoodzkiego gwiazdora Johnny'ego Deppa jako pierwsi przedstawili ławie przysięgłych swoje główne argumenty w sprawie o zniesławienie przeciwko byłej żonie aktora Amber Heard.

Sprawa dotyczy felietonu, który Amber Heard opublikowała w dzienniku "The Washington Post" w 2018 roku. Z artykułu wynikało, że padła ofiarą przemocy domowej, której sprawcą miał być jej były mąż. I choć nazwisko Deppa nie padło w felietonie, dla wszystkich było jasne, o kim mowa.

Prawnik aktora Benjamin Chew zwrócił uwagę, że Heard opublikowała felieton na dzień przed premierą jej największego filmu "Aquaman", aby zwiększyć rozgłos i przyspieszyć jej karierę. – Decydując się na kłamstwo o mężu dla własnej korzyści, Amber Heard na zawsze zmieniła życie i reputację Johnny'ego Deppa – podkreślił.

- Hollywoodzkie studia nie chcą zajmować się publiczną reakcją na zatrudnianie kogoś oskarżanego o stosowanie przemocy, nawet kogoś z niesamowitym dorobkiem i filmami, z których pan Depp może być dumny – stwierdził Chew.

58-letni Johnny Depp domaga się od 35-letniej Amber Heard odszkodowania w wysokości 50 milionów dolarów.

Prawnicy Heard: dowody nie są korzystne dla Deppa

Reprezentujący byłą żonę Deppa J. Benjamin Rottenborn powiedział we wstępnym oświadczeniu, że Depp próbował wprowadzić w błąd ławę przysięgłych "szalonymi teoriami spiskowymi".

Powiedział, że Heard mówiła prawdę o "przerażającej" przemocy, jakiej doświadczyła, ale jej sprawa tak naprawdę dotyczy wąskiego pytania prawnego: czy opinia Heard była chroniona przez pierwszą poprawkę do konstytucji USA.

- Zespół pana Deppa spróbuje zmienić tę sprawę w telenowelę – zapowiedział Rottenborn. – Dlaczego? Nie jestem do końca pewny, ponieważ dowody nie są korzystne dla pana Deppa – dodał.

Prawniczka Heard, Elaine Bredehoft wspomniała, że podczas podróży do Australii w 2015 roku Depp przeciągnął Heard po podłodze, uderzył ją, kopnął a następnie rzucił w nią butelkę po alkoholu.

Spór sądowy Deppa z Heard

Cała sprawa jest pokłosiem brutalnej batalii rozwodowej, jaką para stoczyła po trwającym zaledwie 15 miesięcy małżeństwie zakończonym w styczniu 2017 roku. Choć ostatecznie rozwód orzeczono za porozumieniem stron, sprawa ciągnie się do dziś.

Pierwszy proces o zniesławienie odbył się przed dwoma laty, gdy Johnny Depp wystąpił przeciwko brytyjskiemu tabloidowi "The Sun" i jego wydawcy News Group Newspapers, który nazwał Deppa "żonobijcą" ("wife beater"). Gwiazdor proces przegrał.

W obecnym procesie sędzia wydał zgodę na transmisję rozpraw. Wydarzenia transmitowane prosto z sali widzowie w USA będą mogli oglądać na kanale Court TV. Specjalizuje się on w programach o tematyce kryminalnej, w serialach dokumentalnych o prawdziwej przestępczości, a wreszcie w talk-showach kryminalnych z analizą prawną.

Autor:asty/kg

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości