TVN24 | Kultura i styl

Dawid Kwiatkowski laureatem Bursztynowego Słowika Top of the Top Sopot Festival 2021

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
pp/adso
Źródło:
TVN24
Dawid Kwiatkowski laureatem Bursztynowego Słowika: to jest wielka motywacja, żeby pisać coraz lepsze utwory
Dawid Kwiatkowski laureatem Bursztynowego Słowika: to jest wielka motywacja, żeby pisać coraz lepsze utwory TVN24, TVN
wideo 2/35
TVN24, TVNDawid Kwiatkowski laureatem Bursztynowego Słowika: to jest wielka motywacja, żeby pisać coraz lepsze utwory

Dawid Kwiatkowski został laureatem Bursztynowego Słowika - głównej nagrody Top of the Top Sopot Festival. W drugim dniu festiwalu w Sopocie zabrzmiały również taneczne przeboje, znane z 60-letniej historii tej muzycznej imprezy. W czwartek, ostatnim dniu festiwalu, odbędzie się koncert jubileuszowy TVN24 - #Nasze20lecie.

W tym roku o Bursztynowego Słowika walczyło siedmioro artystów - Viki Gabor z piosenką "Afera", Grzegorz Hyży z utworem "Król nocy", Dawid Kwiatkowski z piosenką "Bez Ciebie", Roksana Węgiel z utworem "Korona", Margaret z "Tak na oko", Michał Szczygieł z "Nogą na gaz" i Arek Kłusowski z piosenką "Idealny syn". 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zwycięzcę TopOfTheTopChallenge wybierali widzowie festiwalu w głosowaniu SMS-owym. Ostatecznie statuetka trafiła w ręce Dawida Kwiatkowskiego. Na scenie nagrodę wręczył mu prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który przed odczytaniem nazwiska zwycięzcy zwrócił się do sopockiej widowni. - Czy chcecie się bawić na festiwalu TVN-u za rok, za kilka lat? No to wiecie, co macie zrobić - powiedział prezydent Sopotu, za co został nagrodzony gromkimi oklaskami.

Po ogłoszeniu werdyktu publiczności na scenie pojawił się niezwykle wzruszony Dawid Kwiatkowski. - To niesamowite, do jakiego momentu w życiu doprowadził mnie Bóg - mówił ze łzami w oczach wokalista. Podziękował współpracownikom oraz przyjaciołom, a także stacji TVN. - Nie dajcie się, po prostu się nie dajcie - dodał.

Dawid Kwiatkowski laureatem Bursztynowego Słowika: to jest wielka motywacja, żeby pisać coraz lepsze utwory
Dawid Kwiatkowski laureatem Bursztynowego Słowika: to jest wielka motywacja, żeby pisać coraz lepsze utwory TVN24, TVN

W środę w Sopocie zabrzmiały również taneczne przeboje, znane z 60-letniej historii sopockich festiwali. Na koncercie #IDANCEINOPERALEŚNA wykonali je: Agnieszka Chylińska, Ewa Farna, Cleo, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska oraz zespoły: Blue Cafe, Kombii, Feel i Pectus.

Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny i Margaret o swoich występach na Top of the Top Sopot Festival 2021
Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny i Margaret o swoich występach na Top of the Top Sopot Festival 2021 TVN24, TVN

Koncert jubileuszowy TVN24

W czwartek, ostatnim dniu festiwalu, odbędzie się koncert jubileuszowy TVN24 - #Nasze20lecie. Wydarzenie poprowadzą dziennikarze stacji, a występy artystów przeplecione zostaną relacjami i wspomnieniami z najważniejszych momentów minionych dwóch dekad.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Będziemy świętować w doborowym towarzystwie". Plejada gwiazd zagra w koncercie na 20-lecie TVN24

Na scenie, razem z orkiestrą pod batutą Daniela Nosewicza i Nikoli Kołodziejczyka wystąpią między innymi: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Ewa Bem, Brodka, Sylwia Grzeszczak, Natalia Przybysz, Viki Gabor, Krzysztof Zalewski, Organek, Fisz Emade Tworzywo, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, Kortez, Michał Szpak, Paweł Domagała czy Krzysztof Iwaneczko.

ZOBACZ TAKŻE: Top of the Top Sopot Festival 2021. TVN najchętniej oglądaną stacją. Dziękujemy, że są Państwo z nami

Top of the Top Sopot Festival 2021

Małgorzata Ostrowska: występowanie na festiwalu w Sopocie to są przeogromne emocje
Małgorzata Ostrowska: występowanie na festiwalu w Sopocie to są przeogromne emocjeTVN24
wideo 2/35

Autor:pp/adso

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości