Edyta Górniak, Roksana Węgiel i Cleo. Taneczne hity na Top of the Top Festival

Kultura i styl

Taneczne hity w Operze Leśnej. Dziś koncert "#IDANCE" na festiwalu Top of the TopPaweł Laskosz | Fakty po południu
wideo 2/3

Taneczne hity wypełnią Operę Leśną w drugi dzień trzeciej edycji Top of the Top Sopot Festival. Na scenie pojawią się między innymi Edyta Górniak, Kayah, Ewa Farna, Cleo oraz Roksana Węgiel. W drugim koncercie wieczoru szóstka zagranicznych piosenkarzy powalczy o Bursztynowego Słowika.

Transmisja koncertów Top of the Top 2019 na antenie TVN od godziny 20.00.

Na środowy wieczór przygotowano dwa koncerty. Pierwszy z nich - "IDANCE…" zapowiadany jest jako "morze przebojów". Do tańca sopocką publiczność poderwą między innymi: Kayah, Edyta Górniak, Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Margaret, Roksana Węgiel, Reni Jusis, Ania Karwan, Ewelina Lisowska.

"Najszybciej przygotowany singiel w historii mojej działalności"

Edyta Górniak zaśpiewa piosenki z nowego singla, o którym mówiła w niedzielę w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24. - To był najszybciej przygotowany singiel w historii mojej działalności artystycznej - powiedziała Górniak.

W przyszłym roku minie 30 lat od debiutu artystki. - Muzyka jest nadal tak gorącą pasją dla mnie, że zawsze wywołuje takie same mocne emocje, dreszcze, przejęcie, podekscytowanie, niepewność, obawy, tremę. Wszystkie te emocje, które miałam 29 lat temu nadal są - wyznała.

Roksana Węgiel, która była gościem "Faktów po południu" TVN24, zapowiedziała, że na sopockiej scenie zaśpiewa piosenkę, którą wygrała dziecięcą Eurowizję w 2018 roku "Anyone I Want To Be".

14-latka wykona również swój najnowszy singiel "Dobrze jest jak jest".

Międzynarodowi goście w walce o Bursztynowego Słowika

W drugiej części wieczoru młodzi i utalentowani piosenkarze z zagranicy rywalizować będą o Bursztynowego Słowika.

Zwycięzcę wskaże publiczność i widzowie TVN w głosowaniu SMS-owym. W konkursie wezmą udział: Duncan Laurence (Holandia), Alma (Bułgaria), Frans (Szwecja), Lake Malawi (Czechy), Christopher (Dania) oraz Luca Haenni (Szwajcaria).

Autor: tmw//kg / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN