TVN24 | Kultura i styl

Tom Hanks z żoną zostali obywatelami Grecji. "To uzdrawiające miejsce"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
pp//rzw
Źródło:
PAP, CNN

Para amerykańskich aktorów, Tom Hanks i jego żona Rita Wilson, z pochodzenia Greczynka, zostali oficjalnie obywatelami Grecji. To wyróżnienie za działanie na rzecz szerzenia wiedzy o pożarach, które w 2018 roku spustoszyły tereny w pobliżu Aten.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Na zdjęciu opublikowanym w mediach społecznościowych przez premiera Grecji Kyriakosa Micotakisa aktorzy Tom Hanks i Rita Wilson z dumą trzymają swoje nowe paszporty.

W ubiegłym roku oboje, a także synowie pary, zostali już honorowymi obywatelami Grecji w uznaniu dla roli Hanksa w szerzeniu wiedzy na temat pożarów z 2018 roku, które spustoszyły tereny w pobliżu Aten i w wyniku których śmierć poniosło ponad 100 osób.

"Tom Hanks okazał prawdziwe zainteresowanie ludźmi, którzy ucierpieli w wyniku pożaru w Mati, i nagłośnił tę sprawę w światowych mediach" - przekazał w oświadczeniu dla CNN w grudniu 2019 roku szef greckiego MSW Takis Theodorikakos.

ZOBACZ WIĘCEJ: Pożary w Grecji. Zdjęcia z Mati >>>

"Grecja to raj"

Wilson, urodzona jako Margarita Ibrahimoff, która jest córką albańskiej Greczynki i greckiego Pomaka (mniejszość etniczna - plemię muzułmańskie), oraz Hanks, który z katolicyzmu przeszedł na prawosławie, często byli widywani na wakacjach w Grecji. Mają posiadłość na wyspie Antiparos na Cykladach na Morzu Egejskim.

Google Maps

Oboje wyprodukowali kilka filmów opowiadających o greckiej społeczności i nie kryją podziwu dla tego kraju i jego mieszkańców – dodała CNN.

- Grecja to raj (...) Byłem na całym świecie, byłem w najpiękniejszych miejscach, ale żadne z nich nie przewyższa Grecji - mówił dziennikarzom Hanks na rozdaniu Złotych Globów na początku bieżącego roku. - Ziemia, niebo, woda, to jest dobre dla duszy, to uzdrawiające miejsce - dodał.

Para była zakażona koronawirusem

Słynny aktor i jego żona w marcu zakazili się koronawirusem. Przebywali wtedy w Australii, gdzie aktor pracował przy nowym filmie. 63-letni Hanks wyjaśnił, że podczas kręcenia zdjęć poczuł się zmęczony i obolały oraz zaczął gorączkować. "Aby grać właściwie, trzeba być zdrowym. Dlatego zostaliśmy przetestowani na koronawirusa i okazało się, że wynik jest pozytywny" - napisał aktor.

Hanks w rozmowie z National Defense Radio Show mówił, że on przechodził zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 znacznie łagodniej od żony. - Bolało mnie całe ciało i czułem się zmęczony - opowiadał Hanks. - Rita przechodziła przez to dużo gorzej. Miała zdecydowanie wyższą gorączkę. Straciła węch i smak. Przez trzy tygodnie nie czerpała żadnej satysfakcji z jedzenia - dodaje aktor. - Miała tak silne mdłości, że musiała czołgać się po podłodze do łazienki - podsumował Tom Hanks.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tom Hanks o walce z koronawirusem. "Bolało mnie całe ciało. Żona musiała czołgać się do łazienki" >>>

Autor:pp//rzw

Źródło: PAP, CNN