Uwaga fani "The Last of Us". Już tej nocy premiera kolejnego odcinka

Aktualizacja:
Autor:
jdw//am
Źródło:
HBO, nfl.com
"The Last of Us" - trailer
"The Last of Us" - trailerHBO
wideo 2/3
HBO"The Last of Us" - trailer

Data premiery piątego odcinka serialu "The Last of Us" została przesunięta z uwagi na niedzielny Super Bowl. Dzięki temu, na platformie streamingowej HBO Max, kolejną odsłonę serii będzie można zobaczyć dwa dni wcześniej niż poprzednie - to jest w nocy z piątku na sobotę. Szczegóły poniżej.  

Jak już informowaliśmy, decyzja o przesunięciu premiery związana jest z niedzielnym finałem rozgrywek futbolu amerykańskiego. Super Bowl, czyli finałowy mecz amerykańskiej National Football League (NFL) co roku przyciągają przed ekrany rzesze widzów - w ubiegłym roku śledziło go ponad 101 milionów fanów sportu. 

ZOBACZ TEŻ: Grzyby znane z "The Last of Us" mogą być coraz groźniejsze dla ludzi - ostrzegają naukowcy

"The Last of Us" - przesunięta premiera 5. odcinka serii

Zwykle nowe epizody "The Last of Us" ukazywały się na kanale HBO i platformie HBO Max równocześnie. Zagraniczni widzowie, premierowo mogli oglądać je w każdą niedzielę o godzinie 21 czasu wschodnioamerykańskiego. W Polsce śledzić je można było następnego dnia, od 3 nad ranem na platformie i od 20:10 w telewizji. W przypadku najnowszego epizodu zdecydowano się jednak na wprowadzanie pewnych zmian. 

Z uwagi na odbywające się w tym samym czasie rozgrywki Super Bowl, sieć zdecydowała się na przesunięcie premiery najnowszego epizodu na HBO Max o dwa dni. Piąty odcinek na platformie streamingowej śledzić będzie można w USA już w piątek 10 lutego o 21 EST. W Polsce pojawi się więc o 3:00 nad ranem w sobotę 11 lutego. Data jego premiery telewizyjnej pozostała bez zmian. 

W ostatni poniedziałek pokazała się już zapowiedź 5. odcinka "The Last of Us".

ZOBACZ TEŻ: "The Last of Us". Miłosny wątek i znów entuzjastyczne recenzje. "Cudownie mocna, boleśnie ludzka historia"

"The Last of Us" - o czym jest serial?

Serial "The Last of Us" to adaptacja bestsellerowej gry komputerowej o tym samym tytule. Został napisany i wyprodukowany przez Craiga Mazina i Neila Druckmana, który był również jednym z autorów gry. Pierwszy sezon będzie miał dziewięć odcinków. Emisja pierwszego miała miejsce w poniedziałek 16 stycznia. W serialu występują m.in. Pedro Pascal, Bella Ramsey, Gabriel Luna, Anna Torv, Nico Parker, Nick Offerman, Storm Reid, Merle Dandridge, Graham Greene, Elaine Miles i Troy Baker.

Historia przedstawiona w serialu rozgrywa się 20 lat po tym, jak współczesna cywilizacja zostaje zniszczona w wyniku rozprzestrzeniającej się choroby. Joel, któremu udało się przeżyć, ma przemycić 14-letnią dziewczynkę o imieniu Ellie z opresyjnej strefy kwarantanny. Para przemierza razem Stany Zjednoczone, polegając na sobie nawzajem. Podróż okazuje się brutalną, trudną i pełną wyzwań wyprawą.

ZOBACZ TEŻ: "To doprowadziło mnie do łez". Widzowie "The Last of Us" zachwyceni podobieństwami do gry

Autor:jdw//am

Źródło: HBO, nfl.com

Źródło zdjęcia głównego: HBO Max

Pozostałe wiadomości