TVN24 | Kultura i styl

Kristen Stewart zachwyca w "Spencer" jako księżna Diana

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw/dap
Źródło:
tvn24.pl, Variety
Kristen Stewart jako Diana w "Spencer"
Kristen Stewart jako Diana w "Spencer"Forum Film Polska
wideo 2/2
Forum Film PolskaKristen Stewart jako Diana w "Spencer"

"Spencer" w reżyserii Pablo Larraina zdążył już wzbudzić zachwyt publiczności festiwali w Wenecji, Telluride i Toronto. Oczy miłośników kina w szczególności skierowane były na Kristen Stewart, która wciela się w postać księżnej Diany. 

"Spencer" to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Wzbudził już zachwyt wśród krytyków i publiczności najważniejszych trzech jesiennych festiwali filmowych na świecie: w Wenecji, w Telluride i Toronto. Grająca w nim postać księżnej Diany Kristen Stewart jest wymieniana jako faworytka do oscarowej nominacji.

"Spencer" jest kolejnym filmem biograficznym chilijskiego mistrza Pablo Larraina. Wcześniej na srebrny ekran przeniósł opowieść o chilijskim nobliście Pablu Nerudzie ("Neruda") oraz o Jacqueline Bouvier Kennedy ("Jackie"). Ale Larrain nie tworzy fabularyzowanego dokumentu o wybranych postaciach historycznych, ale za ich pomocą stara się stworzyć studium konkretnych doświadczeń. Jego bohaterowie przestają być wybitnymi jednostkami, a w centrum zainteresowania postawieni są jako zwykli ludzie, z całym bagażem zalet i wad. W "Jackie" Natalie Portman wciela się w kobietę przytłoczoną morderstwem męża, walczącą o zachowanie pamięci o nim, która przeżywa swoją żałobę na oczach milionów. W jednej chwili z bycia ukochaną pierwszą damą USA stała się "pierwszą wdową". 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "JACKIE. KRÓLOWA AMERYKI, PUBLICZNA GRZESZNICA" >>>

Larrain fabuły swoich filmów buduje na konkretnym fragmencie życia swoich postaci. W przypadku "Spencer" są to ostatnie wspólne święta Bożego Narodzenia, jakie Diana spędziła z rodziną królewską. Stewart - jak piszą krytycy - nie tylko odgrywa rolę Diany, ale fenomenalnie oddaje jej energię, sposób bycia, emocje, zachwyca każdym szczegółem "transformacji" w księżną Walii.

Kristen Stewart jako Diana w "Spencer"Forum Film

"Spencer" - fabuła i data premiery kinowej

"W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót" - czytamy w opisie dystrybutora filmu.

Poza Stewart w obsadzie znaleźli się między innymi: Richard Sammel, Stella Gonet, Jack Farthing czy Sally Hawkins.

Film na ekrany kin wejdzie 5 listopada.

Autor:tmw/dap

Źródło: tvn24.pl, Variety

Źródło zdjęcia głównego: Forum Film

Pozostałe wiadomości