Rzymskie widowisko. Takiego pokazu świat mody jeszcze nie widział


Najpiękniejsze modelki świata - wśród nich Bella Hadid i Kendall Jenner - przeszły dosłownie po wodzie podczas spektakularnego pokazu mody marki Fendi. Pokaz zorganizowano z okazji 90-lecia domu mody, a sceną była najsłynniejsza rzymska fontanna.

Praca nad jednym z najbardziej spektakularnych pokazów mody ostatnich lat trwała 17 miesięcy. Kosztował 1,8 mln dolarów. Marka Fendi - produkująca futra oraz akcesoria skórzane - uczciła 90-lecie swojego istnienia oraz 50-lecie współpracy z Karlem Lagerfeldem, dyrektorem kreatywnym domu mody.

- Kolekcję nazwałem "Legendy i baśnie" - skomentował Lagerfeld w rozmowie z "Vogue". - Jest to kolekcja, która nie jest skierowana do wszystkich, tak jak w przypadku propozycji ready-to-wear [gotowe do noszenia - red.]. Jest dla ludzi, którzy prowadzą bardzo specjalny styl życia - podkreślił.

Trzeba podkreślić, że dom mody przeznaczył blisko 2,5 mln dolarów na renowację słynnej fontanny Trevi, która trwała blisko półtora roku. W nowej odsłonie fontanna, rozsławiona przez Federico Felliniego w filmie "Słodkie życie", oddana została do użytku w listopadzie zeszłego roku. W piątek stała się sceną pokazu mody. Na basenach fontanny rozłożono podesty z przezroczystej pleksi, dzięki czemu widzowie mieli wrażenie, że modelki chodzą po wodzie niczym Anita Ekberg w kultowej scenie "Słodkiego życia".

Still feeling the magic from the #LegendsandFairytales show at the Trevi Fountain in Rome. #Fendi90Years

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Fendi (@fendi) 9 Lip, 2016 o 12:06 PDT

... And they lived happily ever after. #Fendi90Years #LegendsandFairytales

Film zamieszczony przez użytkownika Fendi (@fendi) 8 Lip, 2016 o 7:15 PDT

"Jeden z najbardziej majestatycznych pokazów mody w historii"

Goście wydarzenia zostali przetransportowani do Rzymu prosto z Tygodnia Mody w Paryżu prywatnym samolotem Fendi.

W opisie kolekcji czytamy, że wszystkie 46 zaprezentowanych sylwetek wykonano z najwyższej jakości skór i futer.

Komentatorzy szczególną uwagę zwracają na kreację wykonaną z różowego futra perskiej owcy. Wykonano w niej ręcznie 5 tysięcy małych otworów, dzięki czemu suknia sprawia wrażenie koronkowej. Kurtka ze skóry rysia (która jest sama w sobie zbyt cenna, żeby ją farbować) tym razem została przefarbowana na delikatny odcień różu.

Zachwyt budziła również kreacja stworzona z malutkich kwadratowych elementów futra z norek. Jej przygotowanie zajęło 1200 godzin pracy. Ponadto pojawiały się szydełkowane suknie z tiulową bazą, w które wplecione zostały elementy futra norek długowłosych oraz skórzane frędzle. Trudno uwierzyć, że projekty powstały z futer i skór, gdyż oglądając je, sprawiały wrażenie niezwykle lekkich.

@kendalljenner floating over the fountain during the #LegendsandFairytales fashion show. #Fendi90Years

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Fendi (@fendi) 7 Lip, 2016 o 1:11 PDT

Fendi FW '16 Haute Couture #couture #hautecouture #highfashion #fashion #fashionstylist #style #stylist #fendi #fashionparade #catwalk #runway #fashionweek

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Karen Drummond (@official_perth_fashionstylist) 11 Lip, 2016 o 4:39 PDT

"Jeden z najbardziej majestatycznych pokazów mody w historii" - napisała Nicole Phelps w relacji z pokazu na łamach "Vogue'a". Ale to nie pierwsze tak spektakularne przedsięwzięcie w historii Fendi. Marka w 2007 roku swoją kolekcję pokazała na Wielkim Murze Chińskim.

Autor: tmw/ja

Pozostałe wiadomości