Ramówka TVN Warner Bros. Discovery jesień 2022. Prezentacja: nowości, programy i seriale

Źródło:
tvn24.pl

Grupa TVN Warner Bros. Discovery w czwartek odsłania swoje karty: podczas konferencji prasowej zaprezentowała jesienną ofertę programową. Jest to pierwszy sezon od momentu połączenia Discovery Inc. i Warner Media. Co nowa ramówka oznacza dla widzów? Wiele nowości, w tym międzynarodowe superprodukcje, powrót znanych i cenionych tytułów, ale przede wszystkim ogrom niespodzianek.

TVN Warner Bros. Discovery podczas konferencji prasowej przedstawiła ofertę programową na jesień 2022. Jest to pierwszy sezon Grupy TVN jako części jednej z największych firm medialnych na świecie - Warner Bros. Discovery, która oficjalnie wystartowała w kwietniu tego roku. Dzięki połączeniu Warner Media i Discovery również widzowie w Polsce otrzymają dostęp do najlepszych produkcji filmowych i telewizyjnych.

- To historyczna chwila, bo mniej więcej za miesiąc TVN kończy 25 lat. Wchodzi w nowe ćwierćwiecze silniejszy, mocniejszy, jako część wielkiej grupy mediowej Warner Bros. Discovery, która dociera do miliarda widzów na świecie. TVN w tej rodzinie jest największą grupą telewizyjną. My docieramy do 34 milionów widzów każdego dnia. Jest to coś niesamowitego - powiedziała Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN.

- Nie zwalniamy tempa. W tym roku wyprodukujemy 3200 godzin programów rozrywkowych i fabularnych. Do tego dochodzą newsy, publicystyka, dochodzi nasze dziennikarstwo. Mamy 25 lat, mamy głowę pełną pomysłów, głowę pełną marzeń. Mamy masę energii, entuzjazmu i chcemy państwa zaprosić w tę podróż razem z nami - zaznaczyła.

Kasia Kieli podczas pierwszej konferencji ramówkowej TVN Warner Bros. Discovery
Kasia Kieli podczas pierwszej konferencji ramówkowej TVN Warner Bros. DiscoveryTVN Warner Bros. Discovery

RAMÓWKA JESIEŃ 2022 W TVN

3 października 1997 roku o godzinie 19:00 wystartowała telewizja TVN. Z okazji jubileuszu 25-lecia stacja przygotowała dla widzów i widzek sporo niespodzianek. Na antenie pojawią się nowe tytuły, nowe odsłony znanych i lubianych produkcji oraz kontynuacje hitów TVN.

"Herkules" (premiera 5 września; poniedziałki 21:35)

Na antenę TVN trafi jedna z najnowszych produkcji Player Original "Herkules". Głównym bohaterem serialu jest Herkules Nowak - genialny analityk, mający w małym palcu wszystkie podręczniki do kryminologii i kryminalistyki. Mimo to nie udaje mu się zdać egzaminu wstępnego do szkoły policyjnej. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie zna policjantka Sylwia Mazur, która jest przeciwieństwem Herkulesa.

"Herkules"TVN Warner Bros. Discovery

Często działa intuicyjnie, chaotycznie i pod wpływem emocji. Pewnie dlatego grozi jej przeniesienie do innego wydziału. Nowak ma ograniczone zaufanie do wszystkich poza sobą i wydaje się być pozbawionym emocji, niezbyt miłym introwertykiem. Spontaniczna Sylwia kieruje się przede wszystkim sercem i ma niezłe podejście do ludzi. Tych dwoje to prawdziwa mieszanka wybuchowa.

Role główne zagrali Rafał Maćkowiak (Herkules Nowak) oraz Weronika Książkiewicz (Sylwia Mazur). Losy tego wyjątkowego duetu będzie można śledzić już od 5 września na antenie TVN w poniedziałki o godzinie 21:35. W każdym z nich główni bohaterowie zajmą się jedną zagadką kryminalną. 

"Herkules" premierowo na antenie TVN
"Herkules" premierowo na antenie TVNTVN Warner Bros. Discovery

"Tajemnica zawodowa" - sezon 2. (od 4 września; niedziela 21:35)

Jesienią na antenie TVN pojawi się drugi sezon "Tajemnicy zawodowej". Pierwsza odsłona serialu została bardzo dobrze przyjęta przez widzki i widzów TVN oraz użytkowniczki i użytkowników Playera.

"Tajemnica zawodowa"TVN Warner Bros. Discovery

W tym sezonie Julia (Magdalena Różczka) uwalnia się z toksycznej relacji, jaka łączyła ją z mężem Andrzejem (Cezary Pazura) oraz jego kochanką Kingą (Anna Dereszowska). Nowa odsłona życia Żurawskich to także nowe postaci w serialu. Do obsady dołączyli: Katarzyna Herman jako prokurator Gabi Wolska, Mateusz Rusin jako brat Kingi, Marcin Czarnik jako komendant Piotr oraz Karolina Porcari jako lekarka.

Telewizyjna premiera drugiego sezonu "Tajemnicy zawodowej" już w niedzielę 4 września o godzinie 21:35.

"Mam Talent!" - sezon 14. (od 3 września; sobota 20:00)

Do kogo trafi czek w wysokości 300 tysięcy złotych, główna nagroda 14. edycji "Mam Talent!"? Od 3 września jury rozpocznie poszukiwania nowego talentu.

"Mam Talent!"TVN Warner Bros. Discovery

W nowym sezonie "Mam Talent!" emocji nie zabraknie również dzięki platynowemu przyciskowi i dzikiej karcie. Te dwie zasady dołączyły do programu w ubiegłej edycji i gwarantują naprawdę niespodziewane zwroty akcji. Platynowy przycisk pozwoli wybranej przez jury osobie przenieść się z półfinałów wprost do wielkiego finału. Dziką kartę otrzyma natomiast jeden z uczestników, którzy w półfinałach zajęli trzecie miejsce – o przyznaniu tej przepustki do finału zadecyduje liczba głosów telewidzów.

Najciekawsze polskie talenty oceniać będą znani i lubiani jurorzy: Małgorzata Foremniak, Agnieszka Chylińska oraz Jan Kliment. Emocji dostarczą również gospodarze programu: Marcin Prokop i Michał Kempa.

"Top Model" - sezon 11. (premiera 7 września; odcinki środa 21:35)

Już po raz 11. na antenie TVN zagości "Top Model". Wymagające zadania w malowniczych lokalizacjach, eksperci w roli mentorów, nowi uczestnicy i niezastąpione jury w składzie: Joanna Krupa, Katarzyna Sokołowska, Dawid Woliński oraz Marcin Tyszka. Przy wsparciu Michała Piróga kandydaci i kandydatki na modeli i modelki będą pokazać, że doskonale czują się przed aparatem i kamerą. A przede wszystkim wyróżnić się z tłumu niebanalną osobowością i charyzmą.

"Top Model"TVN Warner Bros. Discovery

Zaproszeni do programu profesjonaliści będą służyć radą, by pokazać, jak wygląda nowoczesny świat mody. To agenci modelek, styliści, projektanci, influencerzy, a nawet założyciele znanych marek, którzy doświadczenie zdobywali na międzynarodowych rynkach, pracując z najważniejszymi osobowościami świata mody i show-biznesu. W tym sezonie wśród wyjątkowych gości zaproszonych do programu znaleźli się również: Aleksandra Adamska, Jessica Mercedes, Katarzyna Zillmann, Klaudia El Dursi, Dominika Wysocka, Mrozu, Michał Czernecki, Marianna Kowalewska, Maria Dębska, Natasza Parzymies, Paulina Krupińska i Żabson. 

"Top Model" jesienią w TVN
"Top Model" jesienią w TVNTVN Warner Bros. Discovery

"LEGO Masters" - sezon 3. (premiera 30 września; odcinki piątek 20:00)

Świetna zabawa, zachwycające budowle i kreatywność, ograniczana jedynie przez wyobraźnię budowniczych. To wszystko wróci wraz z nowym sezonem "LEGO Masters". Każdy z sześciu odcinków trzeciej serii to nowe wyzwania, które pozwolą uczestnikom stworzyć najbardziej niepowtarzalne konstrukcje z klocków LEGO. Motywem przewodnim trzeciej serii programu są żywioły: ziemia, powietrze, woda i ogień, ale nie tylko. Wśród zadań pojawią się także takie, które zabiorą uczestników w świat wielkiej mody czy teatru.  

"LEGO Master"TVN Warner Bros. Discovery

O tytuł Mistrza LEGO, 100 tysięcy złotych oraz zestawy klocków o wartości 10 tysięcy złotych rywalizować będzie sześć dwuosobowych drużyn, które w każdym z odcinków będą musiały wykonać dwa zadania. Skonstruowane w programie budowle będą oceniać nowi jurorzy: Czesław Mozil i Pola Lisowicz, która zawodowo związana jest z firmą LEGO. Zwrócą uwagę nie tylko na pomysły, ale również technikę i zawarte w budowlach historie. Program poprowadzi Marcin Prokop. 

Wyjątkowym dopełnieniem sezonu będzie charytatywny odcinek świąteczny, w którym, dzięki niezwykłym konstrukcjom z klocków LEGO, atmosferę i magię świąt będzie można poczuć w tym roku nieco wcześniej. 

"Ślub od pierwszego wejrzenia" - sezon 8 (premiera 6 września; odcinki - wtorek 21:35)

Z kolejną odsłoną powraca jeden z najpopularniejszych eksperymentów telewizyjnych. Szóstka singli otrzyma szansę na nowy rozdział życia. Do psycholożek Magdaleny Chorzewskiej i Karoliny Tuchalskiej-Siermińskiej dołączy nowy ekspert, również psycholog, Rafał Olszak.

Kolejni poszukujący szczerego i trwałego uczucia single zgłosili się do "Ślubu od pierwszego wejrzenia", żeby oddać swoją przyszłość w ręce specjalistów. Ekspertki i ekspert dokładnie się im przyjrzą z każdej strony – sprawdzą zainteresowania, energię, wygląd, a nawet zapach. Spośród wszystkich zgłoszeń wybiorą finałową szóstkę, z której utworzą trzy pary.

30-dniowy eksperyment tradycyjnie zacznie się od ślubu, na którym uczestnicy po raz pierwszy zobaczą swoich przyszłych małżonków. Po hucznym weselu przyjdzie czas na codzienność. Ta zweryfikuje ich, powstały w odważnych okolicznościach, związek. Po miesiącu każda z par zadecyduje, czy pozostaje w małżeństwie, czy ogłasza fiasko eksperymentu i wnosi o rozwód.

"Ślub od pierwszego wejrzenia"
"Ślub od pierwszego wejrzenia" TVN Warner Bros. Discovery

"MasterChef" - sezon 11. (premiera 4 września; odcinki niedziela 20:00)

To już 11. edycja najpopularniejszego polskiego konkursu dla kucharzy amatorów. Na uczestników czekają nowe wyzwania, przygotowane przez jurorów: Magdę Gessler, Annę Starmach i Michela Morana. Podczas jednego z zadań kucharze wykażą się znajomością upodobań jurorów, serwując im ich ulubione śniadanie do łóżka. Testem będzie także odtworzenie dania, które wcześniej uczestnicy próbowali po ciemku.

Drużynowo zawodnicy wykażą się podczas przygotowania menu plenerowego dla gwiazd "Dzień Dobry TVN". Na Placu Szczepańskim w Krakowie pojawią się: Ewa Drzyzga, Anna Kalczyńska, Małgorzata Ohme, Filip Chajzer, Andrzej Sołtysik i Bartek Jędrzejak.

"MasterChef"TVN Warner Bros. Discovery

W nowej edycji plan "MasterChefa" odwiedzi także aktorka Anna Mucha. Uczestnicy będą musieli udowodnić, że gotowanie może być naprawdę sexy. Z kolei podczas wizyty zwyciężczyni ostatniej edycji "MasterChefa Juniora", Heli Kłobuckiej, kucharze zmierzą się z przyrządzaniem indyka. Do kuchni powrócą też uczestnicy poprzednich sezonów programu. Mariusz Komenda, Mateusz Krojenka, Rafał Fidyt, a także juror "MasterChefa Juniora" Tomasz Jakubiak ocenią, jak pretendenci do tytułu MasterChefa 2022 poradzą sobie z roladą mięsną. Wydarzeniem będzie wizyta słynnego kolumbijskiego jurora ukraińskiej edycji "MasterChefa" Hectora Jimeneza Bravo, który przeprowadzi popisowy masterclass. Doświadczony szef kuchni sprawdzi, czy uczestnicy poradzą sobie z odtworzeniem jego potrawy.

Najlepsi z najlepszych zmierzą się w kulinarnej bitwie we Włoszech. Tam dowiemy się, na kogo czeka 100 tysięcy złotych, możliwość wydania własnej książki kucharskiej i tytuł MasterChefa 2022.

"Dzień Dobry TVN" - codziennie 8:00 

Od 17 lat "Dzień Dobry TVN" dostarcza widzkom i widzom wiele uśmiechu, pozytywnej energii, garść najważniejszych informacji i porad. Po wakacyjnej przerwie twórcy programu szykują wiele niespodzianek i nowości. Jedną z nich jest to, że do dotychczasowych prowadzących dołączy nowa para gospodarzy: Małgorzata Rozenek-Majdan oraz Krzysztof Skórzyński. 

Poza tym redakcja przygotowała wyjątkową niespodziankę – casting na pogodynkę bądź pogodynka. To właśnie jeden z widzów "Dzień Dobry TVN" może wkrótce dołączyć do zespołu programu. Spośród wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie dziesięciu kandydatów, którzy pod czujnym okiem specjalnie wybranego jury poddani zostaną przeróżnym próbom. 

Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-StarakTVN Warner Bros. Discovery

W nowym cyklu "Dzieci świata" podróżniczka Marzena Figiel-Strzała wybierze się za granicę, by sprawdzić, co łączy i dzieli dzieci mieszkające w przeróżnych zakątkach kuli ziemskiej. W "Dzień Dobry Ameryko" dziennikarka Irmina Somers – Polka mieszkająca w Kanadzie – wybierze się do Stanów Zjednoczonych, by odwiedzić swoich rodaków i sprawdzić, jak ułożyli sobie życie po drugiej stronie Atlantyku. Jesienią kontynuowane będą ulubione cykle widzów. 

Pojawią się również kontynuacje ulubionych cykli. W "OszczędzaMY" nie zabraknie przydatnych porad na temat tego, jak radzić sobie z inflacją i rosnącymi cenami. Dla miłośników zwierząt idealny będzie cykl "Opcja adopcja", w którym specjaliści przekonają, że warto adoptować zwierzęta oraz zademonstrują, jak radzić sobie z tymi, które sprawiają kłopoty. Michał Cessanis po raz kolejny zabierze widzów w podróż po świecie i pokaże mniej oczywiste, ale wyjątkowo atrakcyjne destynacje. Natomiast Mikołaj Rey w "Rey smakuje" będzie podążał tropem niezwykłych smaków i miejsc, z których pochodzą. 

"Kuchenne rewolucje" - sezon 25. (od 1 września; w czwartki 21:35)

Już po raz 25. Magda Gessler pokaże, czym jest prawdziwa zmiana. W jubileuszowym sezonie słynna restauratorka odwiedzi między innymi Barlinek, Chorzów i Puławy. Po raz pierwszy w historii programu na kulinarnej mapie rewolucji znajdą się też Kępno, Kamionki i Zakręt, gdzie Magda Gessler zmierzy się z kuchnią gruzińską.

25. sezon "Kuchennych rewolucji"TVN Warner Bros. Discovery

Jedna z rewolucji odbędzie się w Czechowicach-Dziedzicach. W tym przemysłowym regionie, o krok od ruchliwej drogi łączącej Tychy z Bielskiem-Białą, swój lokal otworzył Krystian. Postawił na kuchnię włoską, choć z mylącą nazwą "Irlandia". Miejsce świeci pustkami i przynosi same straty. Z tego powodu Krystian nadal prowadzi swój biznes za granicą, by mieć z czego dokładać do restauracji w Polsce. Na co dzień restauracją zarządza jego narzeczona Klaudia i sama przyznaje, że nie najlepiej jej to wychodzi, a młody zespół zupełnie się jej nie słucha. I tak w położonej w Polsce "Irlandii", serwującej włoskie dania, brakuje niemal wszystkiego: logiki, sprawnego zarządzania, rozsądnego planu, a nade wszystko gości.

Natomiast w Tomaszowie Mazowieckim na jednym z osiedli robotniczych swoje podwoje otworzył lokal "Smaczne…go!". Jego właścicielami są małżonkowie Jolanta i pochodzący z Sarajewa Vlado. Przez siedemnaście lat ich życie toczyło się w ciągłej podróży między Polską, Serbią, Czarnogórą a Bośnią. Nieco koczowniczy tryb życia musiał się jednak zmienić po dramatycznym wypadku, któremu uległ Vlado. Para zdecydowała się na stałe zamieszkać w Polsce i oszczędności życia zainwestowała we własny lokal gastronomiczny. Cały biznes rozkręcała Jolanta, bo Vlado, z powodu intensywnej rehabilitacji i jednocześnie depresji, która go dotknęła, unieruchomiony był w domu. Przez rok jego żona opiekowała się nim i próbowała rozkręcić restaurację. O ile Vlado poczuł się wreszcie lepiej, to biznes kręci się coraz gorzej. 

W jesiennej ramówce TVN pojawią się również kontynuacje znanych programów, takich jak:

"Kuba Wojewódzki" - sezon 32. - od 6 września, wtorek 22:40

"Co za tydzień" - niedziela 11:30

"Na Wspólnej" - poniedziałek - czwartek 20:15

"Milionerzy" - sezon 12 - od 1 września, poniedziałek - czwartek 20:55

"Fakty" - codziennie 19:00

"Superwizjer" - od 6 września, wtorek 23:45

PLAYER

Player - najprężniej rozwijający się lokalny serwis VOD w Polsce - to ponad 500 filmów fabularnych, zarówno produkcji polskiej, jak i zagranicznej. Większość oferowanych tytułów dostępna jest w podstawowym abonamencie. Wśród nich jest wiele kinowych hitów, które z dużego ekranu trafiają wprost do Playera. W bibliotece można znaleźć również produkcje własne Player Original oraz tytuły Warner Bros. Discovery, w tym najlepsze filmy dokumentalne.

Player Original to realizowane specjalnie na zamówienie serwisu i dostępne tylko w Playerze. Do tej pory w bibliotece znalazły się seria "Chyłka" oraz seriale: "Skazana", "Szadź", "Żywioły Saszy – Ogień", "Nieobecni", "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komedy", "Mamy to!", program "Top Model. Front Row" czy reality show "Prince Charming".

Serial "Mój agent" w player.pl (grudzień)

W serwisie Player pojawi się najnowsza produkcja Player Original: "Mój agent". Jest to polska wersja jednego z najpopularniejszych francuskich seriali ostatnich lat "Dix pour cent". Historia przedstawia losy agentów, którzy na co dzień współpracują z aktorami. Bywają dla nich nie tylko wsparciem w interesach, negocjatorami kontraktów, ale często również powiernikami tajemnic, terapeutami, a nawet przyjaciółmi.

Nowy serial Player Original "Mój agent"TVN Warner Bros. Discovery

W głównych rolach wystąpili: Aleksandra Pisula, Marek Gierszał, Paulina Walendziak, Maciej Maciejewski, Dawid Ściupidro, Anna Cieślak, Ewa Szykulska, Sylwia Achu, Stanisław Linowski i Ewa Kaim.

W każdym odcinku pojawia się inna gwiazda, która gra samą siebie. W rolach epizodycznych wystąpili między innymi: Magdalena Cielecka, Danuta Stenka, Grażyna Szapołowska, Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Boczarska, Tomasz Karolak, Daniel Olbrychski.

Nowość Playera "Mój agent"
Nowość Playera "Mój agent"TVN Warner Bros. Discovery

"Szadź 3" (od 2 września)

Po sukcesie poprzednich dwóch sezonów do Playera trafi trzecia odsłona historii Piotra Wolskiego, w którego wciela się Maciej Stuhr. Najnowszy sezon "Szadzi" skupia się wokół wydarzeń rozgrywających się rok po próbie zamordowania Lilii i ucieczce Piotra.

"Szadź" - sezon 3.TVN Warner Bros. Discovery

Wolnicki żyje w ukryciu w małej miejscowości. Dla lokalnych mieszkańców to tajemniczy nieznajomy,  który stara się poukładać swoje życie na nowo. Jego mroczna natura nie daje jednak o sobie zapomnieć. Natomiast Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska) zostaje zwolniona ze służby. Ale sprawa Piotra nie daje jej spokoju. Ten umiejętnie zaciera za sobą ślady i podkłada dowody, które mogą świadczyć o jego śmierci.

Obok Stuhra i Popławskiej w tym sezonie zagrali między innymi: Bartłomiej Gelner, Anna Cieślak, Karolina Gorczyca, Magdalena Popławska, Jowita Budnik, Piotr Trojan, Mirosław Zbrojewicz, Maxim Topyła, Helena Zawistowska oraz Lesław Żurek.

Trzeci sezon "Szadzi"
Trzeci sezon "Szadzi"TVN Warner Bros. Discovery

"Skazana" - sezon 2.

Tej jesieni fani sędzi Alicji Mazur (Agata Kulesza) poznają jej dalsze losy. W Playerze pojawi się drugi sezon świetnie przyjętej przez widzów i widzki produkcji Player Original. Chociaż Mazur robiła wszystko, żeby wyrwać się z piekła, to po konfrontacji z Pawłem Witkowskim wraca do więzienia. Jednak jest coraz pewniejsza, że zdemaskowanie męża przyniesie jej upragnione uniewinnienie.

"Skazana" - sezon 2.TVN Warner Bros. Discovery

Jednocześnie Hanka Mazur (Martyna Byczkowska), córka głównej bohaterki, podjęła decyzję, żeby przyznać się do postrzelenia ojczyma i jest gotowa ponieść konsekwencje. Alicja będzie musiała zdecydować, czy zostać w więzieniu, żeby pomóc córce.

W zakładzie karnym dochodzi do przetasowań personalnych. Kierownikiem penitencjarnym zostaje Sylwester Hepner (Adam Woronowicz), degradując tym samym Bartłomieja "Penisa" Dworaka (Tomasz Schuchardt) do roli zwykłego klawisza. Nowy kierownik szybko zyskuje przychylność osadzonych. Jedynie Alicja Mazur podejrzewa w tym podstęp. 

"Skazana" wraca z drugim sezonem
"Skazana" wraca z drugim sezonemTVN Warner Bros. Discovery

"Hotel Paradise Extra" - sezon 6. (od 29 sierpnia)

Już 29 sierpnia "Hotel Paradise" po raz szósty otworzy swoje podwoje dla nowych mieszkańców. Do luksusowej willi w Panamie - nad brzegiem Oceanu Spokojnego - Klaudia El Dursi zaprosi grupę singli. Rozpocznie się miłosna gra, w której będą mieli zaledwie kilka dni, by stworzyć udane związki i przetrwać cotygodniowe "Rajskie rozdania".

W Playerze "Hotel Paradise Extra", czyli dłuższe odcinki wzbogacone o dodatkowe fragmenty. Gorąca Panama to idealna sceneria dla rodzącego się uczucia, jednak w tym przypadku będzie też stanowiła tło dla miłosnych intryg, przyjacielskich układów i przemyślanych strategii. Nowi uczestnicy zaskoczą widzów i widzki, a ich decyzje, wybory, relacje, które nawiążą, oraz działania, jakie podejmą, sprawią, że fani odkryją to reality show na nowo.

Rusza szósty sezon "Hotelu Paradise"
Rusza szósty sezon "Hotelu Paradise"TVN Warner Bros. Discovery

TVN24 i TVN24 GO

TVN24 - pierwsza w Polsce całodobowa stacja informacyjna - od 21 lat cieszy się zaufaniem widzek i widzów, którzy szukają wiarygodnych informacji, stając się liderem na rynku. Dziennikarze i reporterzy stacji przedstawiają wielowymiarowy obraz tego, co akurat dzieje się na arenie politycznej, gospodarczej oraz kulturalnej w kraju i na świecie. Podawane przez nich informacje są szybkie, zweryfikowane i wiarygodne, a antena jest otwarta na różne opinie, komentarze i gości. TVN24 to także dziennikarstwo śledcze i filmy dokumentalne.

"Wierzymy, że warto" - spot TVN24
"Wierzymy, że warto" - spot TVN24TVN Warner Bros. Discovery

Od kilku miesięcy wszystkie media na świecie śledzą wojnę w Ukrainie. TVN24 od samego początku ataku Rosji na bieżąco informuje o aktualnej sytuacji, tłumaczy zawiłą sytuację polityczno-gospodarczą i weryfikuje wszelkie doniesienia związane z wojną. Wojciech Bojanowski, Tomasz Kanik, Konrad Borusiewicz, Katarzyna Górniak i Andrzej Zaucha jako pierwsi relacjonowali widzom to, co się dzieje zarówno na terenach objętych konfliktem, jak i w samej Moskwie.

Rekordowe wyniki oglądalności kanału pokazują, jak ważne jest źródło prawdziwych informacji i rzetelność dziennikarzy, którzy od lat są wyznacznikiem dziennikarskiego profesjonalizmu. Wśród nich są m.in.: Anita Werner, Monika Olejnik, Katarzyna Kolenda- Zaleska, Diana Rudnik, Anna Jędrzejowska, Marta Kuligowska, Grzegorz Kajdanowicz, Piotr Marciniak, Konrad Piasecki, Andrzej Morozowski, Tomasz Sianecki i Piotr Jacoń czy Marcin Gutowski, autor głośnych reportaży dla magazynu "Czarno na białym".

Dziennikarze TVN24 podczas prezentacji ramówki jesiennej TVN 2022TVN

Stację wspiera redakcja portalu tvn24.pl oraz pierwszej w Polsce informacyjnej platformy VOD: TVN24 GO. Tvn24.pl to największa z 10 stron informacyjnych w portfolio TVN Warner Bros. Discovery. Pozostałe to m.in.: tvnmeteo, tvnwarszawa, eurosport, tvn24bis, tvn24biznes, platforma społecznościowa Kontakt24 oraz serwis factcheckingowy Konkret24. Tvn24.pl umożliwia dostęp do tekstów premium, czyli pogłębionych rozmów, analiz i reportaży, które stanowią ważne źródło poszerzających wiedzę czytelników i czytelniczek informacji. To pogłębione rozmowy, analizy i reportaże.

TVN24 GO to usługa subskrypcyjna TVN24, oparta na udostępnianiu anten newsowych Grupy TVN oraz wideo na żądanie. Funkcjonuje w ramach portalu tvn24.pl i oferuje wyłącznie treści newsowe, publicystyczne i dokumentalne – w zdecydowanej większości przygotowywane przez dziennikarzy grupy. Oprócz możliwości oglądania kanałów TVN24 i TVN24 BiS na żywo subskrybenci TVN24 GO mogą także zobaczyć każdy moment z ich ramówek do 7 dni wstecz, a także dodatkowe streamy (np. z konferencji, ważnych wydarzeń zagranicznych).

Programy publicystyczne, takie jak "Kropka nad i" czy "Kawa na ławę", dostępne są bez ograniczeń czasowych w formule wideo na żądanie. W serwisie jest także bogata biblioteka programów reporterskich i śledczych, takich jak "Czarno na białym" i "Superwizjer", które tutaj mają swoje premiery, a także filmów dokumentalnych z całego świata. A do tego reportaże i programy niedostępne na antenach telewizyjnych, przygotowywane tylko dla subskrybentów, takie jak: "Monika Olejnik. Otwarcie", "Bez polityki" Piotra Jaconia czy polityczny show na żywo "Bez kitu" Radomira Wita. Z serwisu TVN24 GO można korzystać zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i w formie aplikacji na urządzenia mobilne oraz Smart TV. 

Dziennikarze TVN24TVN Warner Bros. Discovery

TVN24 BiS

TVN24 BiS to stacja, gdzie przedstawiane są najważniejsze informacje ze świata, relacje korespondentów zagranicznych i opinie ekspertów. Widzowie znajdą tu także pogłębione programy o tematyce gospodarczej i biznesowej oraz filmy dokumentalne. TVN24 BiS wchodzi w skład portfolio informacyjnego TVN Warner Bros. Discovery. Wśród autorskich programów flagową pozycją stacji są "Fakty o Świecie", emitowane w dwóch odsłonach – o godzinie 18:30 i 20:20, a główną prowadzącą jest Jolanta Pieńkowska. "Byk i Niedźwiedź" skupia się na tematyce ekonomicznej, którą w luźnej formie przybliżają prowadzący Mateusz Walczak i Jan Niedziałek. Natomiast w "Horyzoncie" dziennikarz Jacek Stawiski wraz z zaproszonymi do studia gośćmi omawia najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Wśród komentujących są eksperci, publicyści, dyplomaci oraz politycy. Inne propozycje programowe stacji to między innymi "Dzień na świecie", "Kijek w kosmosie", "Rozmowa dnia" oraz filmy dokumentalne. TVN24 BiS ściśle współpracuje ze stacją TVN24. Antena pokazuje wybrane pozycje kanału, jak "Kropka nad i", "Loża prasowa", "Tak jest!" czy serwis "Fakty" oraz "Fakty po Faktach".

LIFESTYLE NA NAJWYŻSZYCH OBROTACH

TVN Warner Bros. Discovery to kilkanaście kanałów tematycznych, w tym najpopularniejsze: TVN7, TVN Style, TTV, TVN Turbo, TVN Fabuła czy HGTV, Food Network, HBO, Cinemax i Warner TV. Programy lifestylowe, motoryzacyjne, kulinarne, popularno-naukowe, historyczne, filmowe i serialowe, te z najlepszą rozrywką dla dorosłych i trochę młodszej widowni - na pewno będą świetnym sposobem na nudę w jesienne szare dni.

Kanały tematyczne TVN Warner Bros. Discovery charakteryzują się różnorodnością i z ogromną dociekliwością pokazują najciekawsze zakątki świata i jego złożoność. Miłośnicy filmu i seriali znajdą bogaty repertuaru, sukcesywnie uzupełniany kolejnymi tytułami z biblioteki Warner Bros. Discovery.

Rozrywka według TVN Warner Bros. Discovery
Rozrywka według TVN Warner Bros. DiscoveryTVN Warner Bros. Discovery

SPORT

TVN Warner Bros. Discovery sukcesywnie wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku medialnym, wzbogacając między innymi ofertę skierowaną do fanów najróżniejszych dyscyplin sportowych. Najważniejsze międzynarodowe imprezy sportowe pojawiają się nie tylko na antenach Eurosportu, ale również w TVN, Metro czy TTV.

W pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku Eurosport 1 osiągnął rekordowe wyniki zarówno pod względem średniej oglądalności, jak i udziału w rynku, dzięki czemu był najchętniej oglądanym kanałem sportowym w Polsce. Eurosport 2 zajął w tym czasie wysokie czwarte miejsce. Nadchodzące miesiące zapowiadają się równie emocjonująco, jak to, co za nami. Już od 29 sierpnia w Nowym Jorku rozegrany zostanie turniej US Open, w którym wystąpią między innymi Iga Świątek i Hubert Hurkacz.

Miłośnicy kolarstwa mogą śledzić Vuelta a España. W decydującą fazę wkroczyła walka o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu. W połowie września do gry wracają piłkarze ręczni. W tym sezonie w Lidze Mistrzów wystąpią aż dwa polskie zespoły: Łomża Industria Kielce - która kilka miesięcy temu grała w finale tych rozgrywek - oraz Orlen Wisła Płock. W październiku wejdziemy z przytupem w sezon zimowy. Rywalizację na śniegu jak zawsze zainauguruje Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, w trakcie którego będziemy podziwiać Marynę Gąsienicę-Daniel.

W kolejnych tygodniach fani sportów zimowych będą mogli oglądać także Puchar Świata w biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie dowolnym oraz snowboardzie, w którym liczymy na sukcesy Aleksandry Król i Oskara Kwiatkowskiego. Z niecierpliwością czekamy także na start Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Polscy skoczkowie pod wodzą nowego trenera jak zawsze będą jednymi z faworytów sezonu rozpoczynającego się już 4 listopada. Kluczowym momentem tego sezonu będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Widzowie będą mogli śledzić walkę o medale na antenach Eurosportu, w całości w Playerze, a także – po raz pierwszy – w TVN. Wszystkie transmisje z kanałów Eurosportu oraz anten otwartych dostępne są na żywo i na żądanie w pakiecie Eurosportu Extra w Playerze.

Najlepsze emocje sportowe w TVN Warner Bros. Discovery
Najlepsze emocje sportowe w TVN Warner Bros. DiscoveryTVN Warner Bros. Discovery

Autorka/Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN Warner Bros. Discovery

Pozostałe wiadomości

Jeden fiński i jeden szwedzki myśliwiec zostały poderwane do rosyjskich samolotów operujących w międzynarodowej przestrzeni nad Morzem Bałtyckim. Według agencji STT piloci rosyjskich myśliwców nie zgłosili wcześniej planu lotu i zmierzali w stronę terytorium Rosji. We wspólnej szwedzko-fińskiej operacji maszyny te zostały odprowadzone poza Bałtyk.

Niezgłoszony przelot rosyjskich samolotów nad Bałtykiem. Fińskie i szwedzkie myśliwce poderwane

Niezgłoszony przelot rosyjskich samolotów nad Bałtykiem. Fińskie i szwedzkie myśliwce poderwane

Źródło:
PAP

Lekarze apelowali o szczepienie dzieci na odrę i ostrzegali. Niestety, realizuje się czarny scenariusz. UNICEF alarmuje, że polska populacja straciła zbiorową odporność. Powód to niska wyszczepialność. Wynosi ona sporo poniżej progu bezpieczeństwa - 95 procent.

UNICEF: populacja Polski straciła zbiorową odporność na odrę. Powód to niska wyszczepialność

UNICEF: populacja Polski straciła zbiorową odporność na odrę. Powód to niska wyszczepialność

Źródło:
Fakty TVN

Z balkonu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie w środę, 17 lipca, wypadł pacjent. Nie przeżył upadku. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia.

Z balkonu wypadł pacjent szpitala, zginął na miejscu

Z balkonu wypadł pacjent szpitala, zginął na miejscu

Źródło:
Kontakt 24

Sześciolatek został potrącony przez ciężarówkę. Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowała chłopca do szpitala.

Sześciolatek na rowerku potrącony przez ciężarówkę

Sześciolatek na rowerku potrącony przez ciężarówkę

Źródło:
TVN24

Zdaniem śledczych osobą odpowiedzialną za śmierć sześciorga gości luksusowego hotelu w Bangkoku jest najpewniej 56-letnia Sherine Chong. Kobieta miała najpierw podać zatrutą herbatę piątce odwiedzających ją osób, a następnie także sama ją wypić. Z zeznań świadków wyłania się także prawdopodobna przyczyna zabójstwa - Chong miała być winna pozostałym ofiarom ogromne sumy pieniędzy.

Sześć ciał w luksusowym hotelu. Świadkowie o przyczynie zbrodni i wielkich pieniądzach

Sześć ciał w luksusowym hotelu. Świadkowie o przyczynie zbrodni i wielkich pieniądzach

Źródło:
The Straits Times, The Bangkok Post, tvn24.pl

W wyniku pożaru centrum handlowego w Zigongu w prowincji Syczuan na południowym wschodzie Chin zginęło co najmniej sześć osób - podała państwowa telewizja CCTV. Wcześniej informowano o nieokreślonej liczbie uwięzionych w budynku ludzi.

Pożar centrum handlowego. Są ofiary

Pożar centrum handlowego. Są ofiary

Źródło:
PAP

Posłowie Koalicji Obywatelskiej chcą zakazu trzymania psów na uwięzi. Do Sejmu wpłynął projekt ustawy w tej sprawie.

Zakaz w sprawie psów. Jest projekt

Zakaz w sprawie psów. Jest projekt

Źródło:
PAP

Szef MSZ Radosław Sikorski odebrał w imieniu premiera Donalda Tuska nagrodę Chatham House. Została ona przyznana między innymi "w uznaniu niezachwianego zaangażowania w przywracanie demokracji w Polsce". Podczas uroczystości wręczenia nagrody w Londynie były premier Wielkiej Brytanii John Major mówił, że zaangażowanie Tuska na rzecz demokracji jest ważne nie tylko dla Polski, ale także dla innych krajów.

Prestiżowa nagroda dla Tuska. W jego imieniu odebrał ją Sikorski

Prestiżowa nagroda dla Tuska. W jego imieniu odebrał ją Sikorski

Źródło:
PAP

- Osobiście zapewne bym podjął taką samą decyzję, bo zasada prawa karnego procesowego jest taka, że immunitetów nie możemy interpretować rozszerzająco - tak o działaniach podjętych przez prokuraturę w sprawie byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Robert Kmieciak, prezes Stowarzyszenia Lex Super Omnia. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, mówiła, że "sprawa ma charakter zupełnie nietypowy".

"Zupełnie nietypowy" charakter sprawy, decyzja prokuratora "zasadna"

"Zupełnie nietypowy" charakter sprawy, decyzja prokuratora "zasadna"

Źródło:
TVN24

Były prezes Orlenu Jacek Krawiec został szefem rady dyrektorów PGNiG Upstream Norway (PUN) - wynika z informacji na stronie spółki. PUN to norweska spółka córka koncernu, udziałowiec złóż węglowodorów na norweskim szelfie i na Morzu Północnym.

Były prezes Orlenu ma nową pracę

Były prezes Orlenu ma nową pracę

Źródło:
PAP

Wzrost cen konsumpcyjnych w Polsce w czerwcu 2024 roku wyniósł 2,9 procent rok do roku - podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Wskaźnik dla Polski jest powyżej średniej Unii Europejskiej, gdzie inflacja liczona według HICP wyniosła w ujęciu rocznym 2,6 procent.

Tak rosną ceny w Europie. Polska powyżej średniej

Tak rosną ceny w Europie. Polska powyżej średniej

Źródło:
tvn24.pl, PAP

"Shogun", "The Bear", "Zbrodnie po sąsiedzku" czy "Detektyw: Kraina nocy" - to tytuły serialowe, które zdobyły najwięcej nominacji do nagród Emmy 2024. Drugi sezon "The Bear" pobił kolejny rekord w historii amerykańskich nagród. Meryl Streep po raz kolejny zadebiutowała, a 91-letnia Carol Burnett ma szansę na swoją ósmą statuetkę.

Emmy 2024. Te tytuły poradziły sobie najlepiej. Lista nominacji

Emmy 2024. Te tytuły poradziły sobie najlepiej. Lista nominacji

Źródło:
tvn24.pl

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację misji o nazwie Ramses. Jej celem jest dotarcie do asteroidy Apophis - poinformował portal space.com. W 2029 roku obiekt ten znajdzie się bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne.

ESA przyspiesza misję badania asteroidy Apophis. Obiekt ten znajdzie się bardzo blisko Ziemi

ESA przyspiesza misję badania asteroidy Apophis. Obiekt ten znajdzie się bardzo blisko Ziemi

Źródło:
PAP, space.com

Zalane autostrady, podtopione budynki, brak prądu - z takimi trudnościami musieli się mierzyć mieszkańcy największego kanadyjskiego miasta. Toronto nawiedziły ulewne deszcze. Takich opadów nie było tu od ponad 80 lat.

Woda sięgała dachów samochodów. Takich opadów nie było od ponad 80 lat

Woda sięgała dachów samochodów. Takich opadów nie było od ponad 80 lat

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, CBC, BBC

Samochód wjechał w ogródek restauracji w XX dzielnicy we wschodniej części Paryża – podał dziennik "Le Figaro". Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych. Kierowca był nietrzeźwy i zbiegł z miejsca wypadku.

Wjechał w ogródek restauracji i uciekł. Jedna osoba nie żyje

Wjechał w ogródek restauracji i uciekł. Jedna osoba nie żyje

Źródło:
PAP

71-letni mężczyzna zasłabł w swoim domu i dwa dni leżał na podłodze. Na szczęście wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która zaalarmowała policję. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. W trakcie transportu do karetki stan mężczyzny nagle się pogorszył. Rozpoczęła się walka o jego życie.

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Jeśli ten projekt będzie taki sam, to wątpię, żeby ktokolwiek zmienił zdanie - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł Krzysztof Hetman (PSL), odnosząc się do zapowiedzi ponownego wniesienia do Sejmu odrzuconego już raz projektu w sprawie aborcji. Zdecydowana większość ludowców była przeciwko przyjęciu regulacji. Europosłanka Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica) zwróciła się do prezesa PSL. - Władku, jesteś umoczony po dziurki w nosie w średniowieczu. Nie słuchasz tego, co mówią do ciebie wyborcy - oceniła.

Zapowiedź nowego projektu. "Wątpię, żeby ktokolwiek zmienił zdanie"

Zapowiedź nowego projektu. "Wątpię, żeby ktokolwiek zmienił zdanie"

Źródło:
TVN24

Zarząd Zieleni rozpoczął przygotowania do budowy mostu pieszo-rowerowego w porcie Czerniakowskim. Przeprawa ma być gotowa na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na austriackich lotniskach panuje chaos. Tylko w ostatnim tygodniu ponad 1000 lotów było opóźnionych, a blisko 100 zostało odwołanych.

Odwołane i opóźnione loty. Potężny chaos na lotniskach

Odwołane i opóźnione loty. Potężny chaos na lotniskach

Źródło:
PAP

Podróż pociągiem ze Stambułu do Paryża, żeglowanie łódką po włoskim jeziorze Garda, czy może przejazd przez malownicze wioski Irlandii? Oto część z listy 11 podróży po Europie, które według redaktorów magazynu podróżniczego "Conde Nast Traveller" każdy powinien choć raz odbyć w swoim życiu. Co jeszcze znalazło się na ich liście?  

11 podróży po Europie, które każdy powinien odbyć w życiu 

11 podróży po Europie, które każdy powinien odbyć w życiu 

Źródło:
tvn24.pl

- Tajwan powinien płacić Stanom Zjednoczonym za obronę przed Chinami - oświadczył Donald Trump, były prezydent USA i kandydat republikanów w tegorocznych wyborach. Słowa te wywołały początkowo jedynie lakoniczną reakcję Tajpej, ale niedługo później rządząca partia wydała w tej sprawie oświadczenie.

Donald Trump o "płaceniu za obronę". Jest reakcja Tajwanu

Donald Trump o "płaceniu za obronę". Jest reakcja Tajwanu

Źródło:
PAP, Reuters
Ma szansę być drugim najpotężniejszym człowiekiem w Ameryce. A niedługo może numerem jeden

Ma szansę być drugim najpotężniejszym człowiekiem w Ameryce. A niedługo może numerem jeden

Źródło:
tvn24.pl
Premium

- Prokuratura ustaliła, że immunitet członka Zgromadzenia Parlamentarnego RE nie wyłącza możliwości postawienia zarzutów, zatrzymania i aresztowania - powiedział na konferencji prasowej minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar. Dodał, że decyzja sądu w sprawie aresztu dla Marcina Romanowskiego "w żaden sposób nie przekreśla" śledztwa w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Zapowiedział też, że w ciągu "najbliższych dni" prokuratura odwoła się od decyzji sądu.

Bodnar: decyzja sądu nie przekreśla śledztwa w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Bodnar: decyzja sądu nie przekreśla śledztwa w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24

IMGW ostrzega przed burzami. Podczas wyładowań wiatr może osiągać w porywach prędkość do 80 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Ostrzeżenia na południu kraju. Uważajmy na burze

Ostrzeżenia na południu kraju. Uważajmy na burze

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Jezioro Rusanda w Serbii całkowicie wyschło na skutek suszy. Zbiornik ze słoną wodą, popularny wśród turystów, odsłonił swoje dno. To skutek fali ekstremalnych upałów, która utrzymuje się na Bałkanach od tygodnia.

Największe słone jezioro w Serbii zniknęło z powierzchni Ziemi

Największe słone jezioro w Serbii zniknęło z powierzchni Ziemi

Źródło:
Reuters

Ikea poinformowała o wycofaniu z rynku ładowarki uniwersalnej VARMFRONT ze względu na wadę produktową, stwarzającą ryzyko pożarowe. Sieć apeluje do klientów, którzy nabyli produkt, by niezwłocznie zaprzestali go używać i skontaktowali się z firmą w celu wymiany urządzenia lub zwrotu pieniędzy.

Ikea wycofuje niebezpieczny produkt. "Ryzyko pożarowe"

Ikea wycofuje niebezpieczny produkt. "Ryzyko pożarowe"

Źródło:
tvn24.pl

Przebywający z wizytą w Rosji północnokoreański urzędnik utonął podczas kąpieli w stawie pod Moskwą - donosi Reuters, powołując się na rosyjskie media. Wszystko wskazuje na to, że to szef północnokoreańskiego wojskowego kontyngentu szkoleniowego. Ambasada Korei Północnej nie potwierdziła informacji o śmierci mężczyzny ani jego tożsamości.

Północnokoreański urzędnik utonął w stawie pod Moskwą

Północnokoreański urzędnik utonął w stawie pod Moskwą

Źródło:
Reuters

W obliczu postępującej wojny w Strefie Gazy rosną obawy, że na Bliskim Wschodzie może wybuchnąć kolejna pełnoskalowa wojna - z niszczycielskimi konsekwencjami dla regionu i nie tylko - pisze BBC. Od dziewięciu miesięcy na granicy izraelsko-libańskiej dochodzi do regularnej wymiany ognia. "Jesteśmy na krawędzi potencjalnie wyniszczającej wojny, której obie strony - jak twierdzą - nie chcą" - podsumowuje BBC.

Dni "beztroskich" wakacji mogą być policzone

Dni "beztroskich" wakacji mogą być policzone

Źródło:
BBC, PAP

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar przekazał, że w najbliższym czasie skierowany zostanie do Parlamentu Europejskiego wniosek o uchylenie immunitetu byłemu szefowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michałowi Dworczykowi. - To jest wniosek związany, można powiedzieć, z manipulacją jego skrzynką mailową - przekazał. Do tej zapowiedzi odniósł się europoseł Prawa i Sprawiedliwości, nazywając ją "kuriozalną".

Bodnar zapowiada wniosek o uchylenie immunitetu. Dworczyk odpowiada

Bodnar zapowiada wniosek o uchylenie immunitetu. Dworczyk odpowiada

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar po zapoznaniu się z treścią opinii Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie odwołał z pełnionych funkcji prezesa i czworo wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie - podano w komunikacie resortu sprawiedliwości.

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Źródło:
tvn24.pl

Zakończył się pogrzeb aktora i reżysera Jerzego Stuhra. Ikonę polskiego kina pożegnały tłumy krakowian – między innymi współpracownicy i studenci. Artysta został pochowany na Cmentarzu Rakowickim. W uroczystościach wzięły udział między innymi Dorota Segda, Agnieszka Holland i Małgorzata Kidawa-Błońska. Kardynał Grzegorz Ryś wspomniał rolę Stuhra jako Piotra Wysockiego w "Nocy listopadowej" Andrzeja Wajdy.

"Artyści tacy jak Jerzy Stuhr nigdy nie odchodzą"

"Artyści tacy jak Jerzy Stuhr nigdy nie odchodzą"

Źródło:
PAP / tvn24.pl

"Muzeum Narodowe rozprawiło się również z Maryją", "zamiarem tej władzy jest usunięcie nie tylko krzyży" - piszą oburzeni internauci, komentując informację, jakoby z obrazu Jana Matejki wymazano postać Matki Boskiej. W tym rozpowszechnianym między innymi przez Roberta Bąkiewicza fake newsie nie zgadza się nic - z wyjątkiem nazwy muzeum.

Bąkiewicz: z obrazu Matejki usunięto Matkę Boską. To nieprawda

Bąkiewicz: z obrazu Matejki usunięto Matkę Boską. To nieprawda

Źródło:
Konkret24

Między prezydentem a rządem trwa spór o odwołanie niektórych ambasadorów i powołanie nowych. Sprawdziliśmy, gdzie te stanowiska pozostają wciąż nieobsadzone. Izrael, Austria, Egipt, Włochy... - jak wynika z danych MSZ, problem dotyczy ponad 20 procent placówek zagranicznych.

Spór o ambasadorów. W ilu krajach wciąż ich nie ma?

Spór o ambasadorów. W ilu krajach wciąż ich nie ma?

Źródło:
Konkret24

Wydarzenia wokół Marcina Romanowskiego, posła klubu PiS, polityka Suwerennej Polski i byłego wiceministra sprawiedliwości, nabrały tempa. We wtorek usłyszał prokuratorskie zarzuty, ale nie trafi do aresztu, bo nie zgodził się na to sąd. Przypominamy, o co w tym wszystkim chodzi.

O co chodzi w sprawie Marcina Romanowskiego. Podsumowujemy

O co chodzi w sprawie Marcina Romanowskiego. Podsumowujemy

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura nie zapoznała się jeszcze z uzasadnieniem postanowienia sądu o odmowie tymczasowego aresztowania Marcina Romanowskiego. W zależności od zaprezentowanych w nim argumentów, zapadnie decyzja co do dalszych kroków - powiedział prokurator krajowy Dariusz Korneluk. Ocenił, że nie można mówić o jakiejkolwiek kompromitacji prokuratury.

"Nie możemy mówić o kompromitacji". Prokurator krajowy o dalszych krokach w sprawie Romanowskiego

"Nie możemy mówić o kompromitacji". Prokurator krajowy o dalszych krokach w sprawie Romanowskiego

Źródło:
TVN24, PAP

Prokurator zaryzykował, opierając się na opiniach prawnych, które uznał za słuszne. Teraz musi wystąpić do Rady Europy o uchylenie immunitetu i ponowić czynności, które zostały już przeprowadzone - mówiła na antenie TVN24 sędzia Beata Morawiec, prezes Stowarzyszenia Sędziów "Themis", odnosząc się do sprawy Marcina Romanowskiego. Oceniła jednak, że "w pierwszej kolejności prokuratura złoży zażalenie na postanowienie sądu".

Romanowski na wolności i co dalej? Tłumaczy sędzia Morawiec

Romanowski na wolności i co dalej? Tłumaczy sędzia Morawiec

Źródło:
TVN24

PKP Intercity podpisało umowę z firmą H.Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych o wartości ponad 4,2 miliarda złotych. W ramach kontraktu ma zostać zbudowanych 300 nowych wagonów.

PKP Intercity podpisało kontrakt o wartości ponad 4,2 miliarda złotych

PKP Intercity podpisało kontrakt o wartości ponad 4,2 miliarda złotych

Źródło:
PAP

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zamyka swój multimedialny program MeduM. - Projekt na samą platformę i na materiały historyczne wygrała firma, która zupełnie przypadkowo jest powiązana z fundacją wspólnika kuzyna Jarosława Kaczyńskiego - przekazała podczas konferencji Katarzyna Lubnauer, wiceministra edukacji. - Jako naukowca bolało mnie, że taka perełka jak NCBR jest wykorzystywana do szeregu działań o charakterze dewiacyjnym - skomentował dla biznesowej redakcji tvn24.pl Jerzy Małachowski, szef NCBR.

Zamykają program dla uczniów. "Kojarzy mi się ze sprawą niesławnej willi plus"

Zamykają program dla uczniów. "Kojarzy mi się ze sprawą niesławnej willi plus"

Źródło:
tvn24.pl

Hollywoodzki aktor i muzyk Jack Black odwołał koncerty i zawiesił działalność swojego zespołu Tenacious D. Ogłosił to po tym, jak jego kolega z formacji, Kyle Gass, zażartował ze sceny, nawiązując do zamachu na Donalda Trumpa. Jeden z australijskich senatorów wezwał do deportacji amerykańskich artystów.

Oburzenie po słowach ze sceny o Trumpie. Jack Black odwołuje trasę i zawiesza działalność zespołu

Oburzenie po słowach ze sceny o Trumpie. Jack Black odwołuje trasę i zawiesza działalność zespołu

Źródło:
Reuters, BBC, tvn24.pl
Szedł przebrany za chłopa. Nie bał się o siebie, lecz o 10-letnią przewodniczkę

Szedł przebrany za chłopa. Nie bał się o siebie, lecz o 10-letnią przewodniczkę

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dopracowany w najmniejszych szczegółach polski serial kryminalny "Odwilż" zdobył ogromną popularność w całej Europie. Historia o poranionej życiowo policjantce, która nie umie uporządkować swojego życia, a jednocześnie obsesyjnie próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa - hipnotyzuje. Produkcja korzysta z hollywoodzkich schematów, jednak robi to w sposób ciekawy i przemyślany. Pierwszy sezon można obejrzeć na platformie Max. Wkrótce premiera drugiego.

Polski serial podbił Europę. Wkrótce drugi sezon na platformie Max

Polski serial podbił Europę. Wkrótce drugi sezon na platformie Max 

Źródło:
tvn24.pl

Nowości filmowe, hitowe seriale oraz kultowe produkcje, tak najkrócej można streścić listę piętnastu najchętniej wybieranych pozycji programowych serwisu Max w ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania w Polsce.

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Źródło:
prasa.wbdpoland.pl