Mel Gibson wraca do Jezusa. Ma powstać druga część "Pasji"

Icon ProductionsMel Gibson wraca do "Pasji" z 2004 roku (na zdjęciu Jim Caviezel w roli Jezusa)

Trwają prace nad scenariuszem filmu pod roboczym tytułem "Pasja 2". Mel Gibson zamierza wrócić do swojego przeboju z 2004 roku, w którym skupił się na męce i ukrzyżowaniu Jezusa. W drugiej części uwaga ma być skupiona na zmartwychwstaniu - podaje "The Hollywood Reporter".

Randall Wallace, z którym Gibson współpracował jeszcze przy "Braveheart - Walecznym Sercu", zdradził "The Hollywood Reporter", że pracuje nad scenariuszem filmu "Pasja 2". Kontynuacja hitu Gibsona z 2004 roku ma skupiać się na zmartwychwstaniu Jezusa. Scenarzysta przyznał, że projekt, nad którym pracuje już od pewnego czasu, coraz ciężej utrzymać w tajemnicy. - Zawsze chciałem opowiedzieć tę historię. "Pasja" jest tylko początkiem i jest jeszcze wiele do opowiedzenia - powiedział Wallance, który studiował religię na Duke University.

"Największy film w historii z Hollywood"

"Pasja", która wzbudziła wiele kontrowersji, zwłaszcza w środowiskach żydowskich, stała się hitem kasowym. Film wyprodukowany przez niezależną wytwórnię Newmarket Films z budżetem 30 mln dolarów, na całym świecie zarobił 612 mln dolarów. Dotychczas żadna z wielkich wytwórni nie wykupiła praw do nowego projektu Gibsona. Jednak wynik finansowy z 2004 roku pozwala twórcom żywić nadzieję, że znajdą się pieniądze na drugą część historii Jezusa. - Społeczność ewangelicka uważa "Pasję" za największy film w historii z Hollywood i wciąż nam powtarza, że sequel będzie nawet większy. Jest jednak jeszcze za wcześnie, żeby mówić o pieniądzach - stwierdził Wallance.

Ostatni wspólny film Gibsona i Wallance'a, dramat wojenny "Hacksaw Ridge", trafił do kin w tym roku. To właśnie w trakcie promocji tego filmu Gibson zasugerował, że być może powstanie druga część "Pasji".

Autor: tmw//rzw / Źródło: The Hollywood Reporter, The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Icon Productions

Pozostałe wiadomości