TVN24 | Kultura i styl

OFF Festival 2022 startuje w Katowicach. Kto wystąpi?

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
wac//mro
Źródło:
tvn24.pl, OFF Festival
Rojek o OFF Festiwal: jest robiony przez fana dla fanów
Rojek o OFF Festiwal: jest robiony przez fana dla fanówtvn24.pl
wideo 2/4
tvn24.plRojek o OFF Festiwal: jest robiony przez fana dla fanów

Dziś rozpoczyna OFF Festival 2022. Na wielbicieli muzyki czeka blisko 70 koncertów w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. To pierwsza edycja imprezy po przerwie spowodowanej pandemią.

Chociaż festiwal oficjalnie startuje 5 sierpnia, na uczestników już dzień wcześniej czekał szereg wydarzeń. W ramach "OFF Before Czujesz Klimat?" wystąpili m.in. Julek Ploski, Alabaster Deplume, Jerry & The Pelican System, MIKE, Eddie Chacon i Nath. W kilku lokalizacjach. Bo OFF Festival to nie tylko wielkie sceny.

- Wracamy do imprez, które robiliśmy już kilka lat temu. Ich formuła polega na tym, że wybrani artyści grają specjalne koncerty w miejscach, które nie kojarzą się na co dzień z wydarzeniami muzycznymi. Są to między innymi willa Wojciecha Kilara, aula III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, czy Kościół Ewangelicko-Augsburski. W tym roku planujemy pięć wyjątkowych występów - wyjaśniał organizator wydarzenia Artur Rojek w rozmowie z TVN24.pl.

OFF Festival 2022. Kto wystąpi?

Między 5 a 7 sierpnia zaplanowano niemal 70 koncertów. Pierwszego dnia wystąpią: Mura Masa, Ride, Bikini Kill, DIIV, ROMY, Alyona Alyona, Pi'erre Bourne, Altın Gün, Q, Prospa, Erika de Casier, Makaya McCraven, Squid i inni.

Drugiego dnia festiwalowicze usłyszą m.in. Iggy'ego Pop, występującego już w przeszłości na festiwalu. 5 sierpnia zagrają też m.in. Kacperczyk, Molchat Doma, Dry Cleaning, Myd (LIVE BAND), Arooj Aftab, Sofia Kourtesis, Ela Minus, Mdou Moctar, The Armed, JAUBI i Lex Amor.

Iggy Pop wystąpi drugiego dnia OFF Festival 2022Northfoto / Shutterstock

Z kolei ostatniego dnia w Katowicach usłyszymy m.in. Bedoesa, Natalie Bergman, Central Cee, Kamila Husseina, Shygirl, Dziarmy, Bolis Pupul, Crows, Midsommar, Yard Act i Ewy Sad.

OFF Festival 2022. Nie tylko koncerty

Jednak OFF Festival to nie tylko wydarzenie muzyczne. Przed uczestnikami podwoje otworzy w tym roku Kawiarnia Literacka. Jej hasłem przewodnim jest bunt. "W czasach niepewności, wojny i katastrofy klimatycznej staramy się odnaleźć sens i możliwości oporu. Szukamy nie tylko skutecznych form zmiany świata, ale przede wszystkim zastanawiamy się, jak miałby wyglądać" - zapowiadają organizatorzy na stronie wydarzenia.

Na młodszych uczestników czeka "Piaskoffnica", czyli szereg wydarzeń dla dzieci i rodziców: warsztaty z instrumentami muzycznymi, tworzenie tamburynów, zabawy ruchowe, czytanie książek, robienie tatuaży, podchody i wiele innych. Z dodatkowej aktywności ruchowej będą mogli skorzystać też dorośli: podczas zajęć jogi i busteru oddechowego.

ZOBACZ TEŻ: Top of the Top Sopot Festival 2022. Do plejady gwiazd dołączają kolejni artyści

Autor:wac//mro

Źródło: tvn24.pl, OFF Festival

Źródło zdjęcia głównego: Northfoto / Shutterstock

Pozostałe wiadomości