Nie żyje Samantha Weinstein. Aktorka miała 28 lat

Autor:
jdw//az
Źródło:
Global News, Hollywood Reporter, People
Jemal Countess/Getty ImagesSamantha Weinstein nie żyje

O śmierci kanadyjskiej aktorki Samanthy Weinstein poinformowała rodzina. Odtwórczyni roli Heather w filmie "Carrie" z 2013 roku odeszła w wieku 28 lat. Przez ponad dwa lata zmagała się z nowotworem jajnika. - Była żywym wcieleniem promienia słońca - powiedział w opublikowanej w środę rozmowie z kanadyjskim portalem Global News jej ojciec. 

'Sam zmarła 14 maja o 11:25 w szpitalu Princess Margaret Hospital w Toronto w otoczeniu najbliższych. Po dwóch i pół roku leczenia nowotworu i życiu wypełnionym podróżami po świecie, podkładaniem głosu pod rozmaite zwierzęta z kreskówek, tworzeniem muzyki i dowiedzeniu się o życiu więcej, niż większość ludzi kiedykolwiek będzie wiedzieć, wyrusza w kolejną przygodę" - poinformowali w mediach społecznościowych krewni Samanthy Weinstein.

Mimo zmagań z rakiem jeszcze na dziesięć dni przed śmiercią Weinstein pracowała nad kolejną rolą dubbingową - poinformował, cytowany przez Hollywood Reporter, manager 28-letniej aktorki James Crammond. - Była dzielna do samego końca. Wszyscy strasznie za nią tęsknimy - dodał w rozmowie z portalem.

- Była żywym wcieleniem promienia słońca - powiedział w opublikowanej w środę rozmowie z kanadyjskim portalem Global News jej ojciec. - Była tak wypełniona pozytywną energią, że każdy, kto kiedykolwiek ją spotkał, powiedziałby, że po prostu rozświetlała każdy pokój, do którego wchodziła - dodał.

ZOBACZ TEŻ: Umierają, chociaż mogłyby żyć. Tylko co dziesiąta pacjentka robi cytologię

Samantha Weinstein - kim była?

Weinstein była związana z aktorstwem od wczesnego dzieciństwa. Po raz pierwszy na planie filmowym pojawiła się jako sześciolatka. W 2005 roku została najmłodszą osobą, jakiej kiedykolwiek przyznano prestiżową kanadyjską nagrodę ACTRA za jej przełomową rolę Josephine w filmie "Big Girl". Miała wówczas zaledwie 10 lat.

Rozpoznawalność przyniosła jej rola Heather w horrorze "Carrie" z 2013 roku. Wystąpiła również m.in. w dramacie "Reign", filmie "Istnienie" i miniserialu "Grace i Grace". Samantha Weinstein zajmowała się również podkładaniem głosu w filmach animowanych. Była także wokalistką, autorką tekstów i gitarzystką w zespole rockowym Killer Virgins.

Samantha Weinstein - choroba

Ponad dwa lata temu u 26-letniej wówczas aktorki zdiagnozowano nowotwór jajnika, który ostatecznie, 14 maja, doprowadził do jej śmierci. Po wykryciu choroby Weinstein, jak podają jej rodzice w rozmowie z Global News, postanowiła żyć pełnią życia. Zwiedziła wówczas Japonię i udała się na Hawaje. 29 października ubiegłego roku wyszła za mąż za swojego przyjaciela z czasów dzieciństwa Michaela Knutsona.

ZOBACZ TEŻ: Nowotwory główną przyczyną śmierci Polek. Staną się głównym zabójcą w XXI wieku

Autor:jdw//az

Źródło: Global News, Hollywood Reporter, People

Źródło zdjęcia głównego: Jemal Countess/Getty Images

Pozostałe wiadomości