Historia się myli? Nowy dokument discovery+ Originals "Największa tajemnica Mount Everest" tylko na Playerze

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Nowy film dokumentalny discovery+ Originals "Największa tajemnica Mount Everest" na Playerze
Nowy film dokumentalny discovery+ Originals "Największa tajemnica Mount Everest" na PlayerzePlayer.pl
wideo 2/3
Player.plNowy film dokumentalny discovery+ "Największa tajemnica Mount Everest" na Playerze

W 1953 roku sir Edmund Hillary i Tenzing Norgay okryli się chwałą, dokonując czegoś, co do tej pory nie udało się nikomu – zdobyli Mount Everest. Ich nazwiska przeszły do historii. Hillary obecnie uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych ludzi XX wieku. Co, jeśli to jednak nie oni w rzeczywistości jako pierwsi dotarli na słynny szczyt, a zupełnie inny duet odkrywców dokonał tego przełomowego wyczynu? Czy historycy mogli się aż tak pomylić? "Największa tajemnica Mount Everest" to najnowszy dokument discovery+ Originals. Można go obejrzeć wyłącznie w kolekcji discovery+ na Playerze.

Dwa tysiące godzin produkcji. Serwis discovery+ dostępny dla polskich użytkowników

W nowym filmie dokumentalnym discovery+ Originals "Największa tajemnica Mount Everest", zespół profesjonalnych alpinistów wyruszy w ekscytującą podróż w celu rozwiązania tajemnicy George'a Mallory'ego i Andrew Irvine'a, dwóch odkrywców, którzy zginęli podczas swojej wyprawy na szczyt Mount Everest w 1924 roku.

Filmy, seriale, programy, sport na żywo. Oglądaj w PLAYER.PL

Mallory i Irvine, wyposażeni tylko w niezbędne narzędzia oraz aparat Vest Pocket Kodak, zaginęli w tracie swojej próby wejścia na Mount Everest w 1924 roku. Po znalezieniu ciała Mallory'ego po północnej stronie góry w 1999 roku, wielu zaczęło spekulować, czy przypadkiem dwóm śmiałkom nie udało się przed śmiercią dotrzeć na szczyt. Niestety, miejsce spoczynku Irvine'a, a także jego aparatu, pozostają tajemnicą. Gdyby jednak udało się znaleźć kliszę z ich wędrówki… Czy odmieniłoby to bieg historii?

Nowy film dokumentalny discovery+ "Największa tajemnica Mount Everest" dostępny na PlayerzePlayer.pl

Jake Norton, uznany odkrywca, podróżnik i filmowiec, podejmie się wyprawy na Mount Everest w celu zbadania miejsca tragedii. Mając zaledwie 25 lat, był jednym z tych, którzy odkryli szczątki George'a Mallory'ego w 1999 roku. Himalaista zdobył Everest już siedemnaście razy. Teraz jednak nie idzie na szczyt. Jego zadaniem będzie rozstrzygnięcie jednej z największych debat wszech czasów. Korzystając ze zdjęć satelitarnych, ekipa Nortona zgromadzi wszystkie wskazówki i dowody, które mogą doprowadzić do znalezienia Irvine'a i jego aparatu.

Discovery uruchamia globalny serwis streamingowy. Sprawdź, gdzie oglądać

"Największa tajemnica Mount Everest" to produkcja discovery+ Originals. Wraz ze startem discovery+ w Polsce, dostępna jest tylko na Playerze.

Dostęp do kolekcji discovery+ możliwy jest już od pakietu Start VOD w Playerze.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Estonia – katastrofa na morzu" pierwszą produkcją discovery+ w ofercie Playera

Widok na Mount Everest z południa
Widok na Mount Everest z południaWidok na Mount Everest z południa

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Pozostałe wiadomości