TVN24 | Kultura i styl

Męskie Granie rusza w Polskę po raz dwunasty

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw/kab
Źródło:
tvn24.pl
Męskie Granie 2016 (wideo archiwalne)
Męskie Granie 2016 (wideo archiwalne)TVN24
wideo 2/2
TVN24Męskie Granie 2016 (wideo archiwalne)

Męskie Granie wraca na scenę. Tegoroczna edycja popularnej trasy koncertowej zorganizowana zostanie w nowej odsłonie. Jak zapowiadają organizatorzy, 28 sierpnia koncerty będzie można oglądać na żywo w internecie.

Trasa koncertowa Męskie Granie 2021 zostanie zorganizowana w czterech polskich miastach w nowej formule, dostosowanej do warunków pandemicznych. 12. edycja projektu zawita do Krakowa (6-7 sierpnia w Muzeum Lotnictwa), Warszawy (13-14 sierpnia na Torze Służewiec), Poznania (20-21 sierpnia w Parku Cytadela) oraz Żywca (27-28 sierpnia w Amfiteatrze pod Grojcem). Dodatkowo organizatorzy zapowiadają, że ostatnią odsłonę trasy 28 sierpnia będzie można oglądać na żywo w internecie.

Męskie Granie 2021 - skład

W każdy piątek na scenie pojawi się Męskie Granie Orkiestra 2020 w składzie: Daria Zawiałow, Igor "Igo" Walaszek oraz król.

Męskie Granie Orkiestra 2020fot. D. Kramski / Męskie Granie

Sobotnie koncerty należeć będą do Męskiego Grania Orkiestry 2021. Jej skład ogłoszony zostanie 30 czerwca. Wtedy poznamy singiel promujący tegoroczną trasę.

"Wszystkie koncerty zostaną zorganizowane zgodnie z aktualnym na dzień imprezy rozporządzeniem o organizacji imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. To oznacza, że dostępna będzie ograniczona pula biletów dla osób niezaszczepionych oraz pula dostępna wyłącznie dla osób, które w dniu imprezy będą mogły przedstawić aktualny certyfikat potwierdzający zaszczepienie przeciwko COVID-19 w postaci kodu QR" - zapowiadają organizatorzy w komunikacie przesłanym mediom.

Męskie Granie po raz dwunasty

Męskie Granie zorganizowano po raz pierwszy w 2010 roku. Dyrektorem pierwszych dwóch edycji był Wojciech Waglewski. W 2012 roku szefową artystyczną została Katarzyna Nosowska, a w kolejnym roku do Nosowskiej dołączył O.S.T.R.

W 2014 roku zamiast w miejsce dyrektora artystycznego powołano szefa muzycznego tworzonej tylko na rzecz trasy Męskie Granie Orkiestry. W latach 2014-15 był to Andrzej Smolik, w latach 2016-17 Tomasz Organek, w 2018 roku Krzysztof Zalewski, następnie Katarzyna Nosowska, a w 2020 roku szefami byli Daria Zawiałow, Igo i król.

Krzysztof Zalewski o "Początku": to efekt wspólnego wysiłku
Krzysztof Zalewski o "Początku": to efekt wspólnego wysiłku (wideo archiwalne)tvn24.pl

Autor:tmw/kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: fot. D. Kramski / Męskie Granie

Pozostałe wiadomości