TVN24 | Kultura i styl

Louis C.K. jedzie w trasę. Wystąpi także w Europie

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
asty
Źródło:
Reuters

Amerykański komik Louis CK wraca na scenę. Gwiazdor komediowy wystąpi w 30 miastach i będą to jego pierwsze wielkie stand-upy od czasu przyznania się w 2017 r. do nadużyć seksualnych. Kilku popularnych komików – w tym Dave Chapelle i Chris Rock – poparło jego prawo do drugiej szansy.

Louis C.K. - jeden z najpopularniejszych amerykańskich komików - wraca do występów na żywo w Stanach Zjednoczonych. W listopadzie 2017 roku, po wybuchu afery Harveya Weinsteina, dziennikarki "New York Timesa" - w tym Jodi Kantor - opisały historię pięciu kobiet, wobec których C.K. dopuszczał się wielokrotnie "niewłaściwych zachowań seksualnych". - Chciałbym odnieść się do historii opowiedzianych dziennikowi "New York Times". Są prawdziwe - wyznał wówczas aktor cytowany przez portal TMZ. Dodał, że czuje skruchę.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W środę opublikowano komunikat, że C.K. wraca do występów na żywo. Na liście jego trasy po Stanach Zjednoczonych jest 30 miast. Pierwszy występ zaplanowany jest na 13 sierpnia w Madison Square Garden, ostatni na 11 grudnia w Bostonie.  Z komunikatu wynika, że w 2022 roku komik wystąpi w Europie, m.in. w Niemczech, Danii, Rumunii i w Ukrainie. 

Lous C.K. liczy na drugą szansę

Od czasu wybuchu seksafery z jego udziałem, Louis CK wygłosił kilka stand upów w nowojorskich klubach pod koniec 2018 roku, ale spotykał się z protestami. W 2019 roku "bohater" seksafery wystąpił między innymi w warszawskim Teatrze Polskim i krakowskim kinie Kijów. Kilku popularnych komików – w tym Dave Chapelle i Chris Rock – poparło jego prawo do drugiej szansy.

Autor:asty

Źródło: Reuters