TVN24 | Kultura i styl

"Johnny Depp kontra Amber Heard" - film dokumentalny w TVN24 GO. Emisja także w TVN24

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mbl//az
Źródło:
materiały prasowe

Proces dekady, wytoczony przez Johnny'ego Deppa byłej żonie Amber Heard, ma zakończyć się jeszcze w maju. Eks-małżonkowie wzajemnie oskarżają się o przemoc domową. Kto mówi prawdę? Discovery+ przedstawia dwuczęściowy film dokumentalny "Johnny Depp kontra Amber Heard", w którym oddaje głos obydwu stronom. Produkcja dostępna jest w TVN24 GO i Player.pl. Emisja w TVN24 w sobotę 28 maja o godzinie 20:00.

Proces między Johnnym Deppem a Amber Heard śledzi cały świat. Depp pozwał byłą żonę o zniesławienie, gdy ta napisała w felietonie dla "The Washington Post", że była ofiarą przemocy domowej. Aktor żąda 50 milionów odszkodowania i twierdzi, że sam był ofiarą przemocy.

Od 11 kwietnia trwały zeznania gwiazdora "Piratów z Karaibów", później jego byłej żony. Wciąż pojawiają się nowi świadkowie. W sprawie zeznawała też była partnerka Deppa – Kate Moss. Amerykańskie media transmitują rozprawy na żywo, na całym świecie powstają tysiące artykułów, w których przedstawiane są szczegóły wzajemnych oskarżeń aktorów.

Co kryje się za nagłówkami? Kto mówi prawdę? Odpowiedzi na te pytania próbuje znaleźć discovery+ w filmie dokumentalnym "Johnny Depp kontra Amber Heard". Produkcja została podzielona na dwie części. W pierwszej przedstawiono perspektywę gwiazdora "Piratów z Karaibów". Druga ukazuje wersję Amber Heard.

Obie można oglądać w TVN24 GO i Player.pl: "Johnny Depp kontra Amber Heard". Pierwsza część dokumentu w TVN24 GO "Johnny Depp kontra Amber Heard". Druga część dokumentu w TVN24 GO

Emisja w TVN24 w sobotę 28 maja o godzinie 20:00.

Rozwikłać sprawę

Film dokumentalny "Johnny Depp kontra Amber Heard" zawiera wywiady z prawnikami obydwu stron - Davidem Sherborne i Sashą Wass. Twórcy przeanalizowali też wszystkie dowody, jakie pojawiły się w sądzie: nagrania wideo, fotografie, wiadomości wymieniane przez byłych małżonków. Wszystko po to, aby rozwikłać skomplikowaną sprawę związaną z przemocą domową.

W dokumencie poznajemy też kulisy sprawy z 2020 roku, kiedy to aktor wystąpił przeciwko brytyjskiemu tabloidowi "The Sun" i jego wydawcy News Group Newspapers, który nazwał Deppa "żonobijcą" ("wife beater"). Gwiazdor proces przegrał.

Zaślepka materiału TVN24GO
"Johnny Depp kontra Amber Heard". Pierwsza część dokumentu w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

"Relacja toksyczna od samego początku"?

"Dwie wielkie gwiazdy Hollywood oskarżają się nawzajem o akty potwornej przemocy domowej i ujawniają szczegóły relacji, która wydaje się toksyczna od samego początku. W tym całym chaosie wyłania się pytanie: jak to wszystko się zaczęło?" - piszą producenci filmu.

W pierwszej części twórcy przedstawiają historię Deppa - od jego pierwszego sukcesu telewizyjnego w serialu "21 Jump Street", po wybitną rolę Edwarda Nożycorękiego w filmie Tima Burtona. W drugiej przedstawiona jest historia gwiazdy "Aquamana", Amber Heard.

Proces podzielił fanów obojga aktorów i opinię publiczną. W sieci powstały hasztagi #JusticeforJohnnyDepp (sprawiedliwość dla Johnnego Deppa) i #IStandWithYouAmberHeard (stoję za Amber Heard). Jednak dokument nie daje jednoznacznych odpowiedzi, która strona ma rację. Obiektywnie przedstawione są dwie historie i to widz musi zdecydować, komu wierzyć.

Zaślepka materiału TVN24GO
"Johnny Depp kontra Amber Heard". Druga część dokumentu w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mbl//az

Źródło: materiały prasowe

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości