TVN24 | Kultura i styl

Hey wróci na scenę. "Chcemy, żeby przez kilkadziesiąt minut było jak dawniej"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw//now
Źródło:
tvn24.pl
Nosowska o zawieszeniu Hey: odważana, ryzykowna, ale wspaniała decyzja
Nosowska o zawieszeniu Hey: odważana, ryzykowna, ale wspaniała decyzjaTVN
wideo 2/2
TVNNosowska o zawieszeniu Hey: odważana, ryzykowna, ale wspaniała decyzja (wideo z 18.10.2017 r.)

Choć zawiesił działalność w październiku 2017 roku, zespół Hey wróci na scenę z jedynym koncertem w tym roku. Katarzyna Nosowska z przyjaciółmi wystąpią 17 lipca, podczas festiwalu w Jarocinie. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, to część z niespodzianek, jakie muzycy planują w związku z 30. rocznicą powstania zespołu, która przypada w przyszłym roku.

- My tu gadu, gadu, a Hey zagra po trzyipółrocznej drzemce jedyny w tym roku koncert. Zapraszamy Was z całego serca do Jarocina! Spotkajmy się! Hey nie wie, co się działo na świecie przez ten czas - nie mówcie nam o tym, nie jesteśmy ciekawi… Chcemy, żeby przez kilkadziesiąt minut było jak dawniej - razem! - zachęca Katarzyna Nosowska cytowana przez organizatorów Jarocin Festiwal.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Szczecińska grupa Hey, której od początku działalności główną wokalistką jest Katarzyna Nosowska - współautorka tekstów i muzyki największych hitów zespołu, powstała w 1992 roku. W dorobku zespół ma 11 albumów studyjnych. W październiku 2017 roku poinformował, że zawiesza działalność.

We wrześniu ubiegłego roku Katarzyna Nosowska zapowiadała w mediach społecznościowych, że w związku ze zbliżającymi się 30. urodzinami zespołu Hey przygotuje coś specjalnego. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, powrót na scenę i jubileuszowe wydawnictwa grupy nie oznaczają pełnej reaktywacji grupy.

Jedyny w tym roku koncert zespołu odbędzie się 17 lipca.

HEY schodzi ze sceny. Materiał "Polska i Świat"
HEY schodzi ze sceny. Materiał "Polska i Świat" (wideo archiwalne)tvn24

Półwiecze jarocińskiego festiwalu i jeszcze więcej rocznic

Chociaż 50. edycja Jarocin Festiwal miała odbyć się w ubiegłoroczne wakacje, organizatorzy tym razem wierzą, że w tym roku uda się spotkać "przed sceną na boiskach przy Maratońskiej".  Festiwal zapowiadany jest na 16-18 lipca.

Wśród potwierdzonych w programie artystów są: Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni, Nocny Kochanek, Edyta Bartosiewicz, Muchy, projekt "Hyperhemon. Darek Malejonek gra Houk", Brudne Dzieci Sida, Luxtorpeda, Wczasy, Sorry Boys, Paula i Karol, Strachy Na Lachy, Decapitated, The Analogs, Masturbator, JAD, Róża, Terrific Sunday, Moriah Woods, Swiernalis oraz Izzy and the Black Trees, Pull The Wire i Dziwna Wiosna.

W programie tegorocznej edycji także jubileusze. 16 lipca 2021 roku odbędzie się specjalny koncert Dezertera z okazji 40-lecia istnienia zespołu. Na 18 lipca 2021 roku zaplanowany został koncert zespołu Happysad na 20-lecie grupy. Na ten sam dzień zaplanowano koncert z okazji 40-lecia debiutu grupy TSA na festiwalu w Jarocinie. Innym koncertem specjalnym będzie występ zespołu Armia (17 lipca 2021 roku) z okazji 30-lecia wydania albumu "Legenda".

Autor:tmw//now

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości