TVN24 | Kraków

W centrum Zakopanego przechadzał się niedźwiedź. "Nigdy nie schodziły tak nisko"

TVN24 | Kraków

Autor:
jw
/ wini
Źródło:
TVN24 Kraków / Kontakt24
Niedźwiedź w centrum Zakopanego
Niedźwiedź w centrum ZakopanegoPaweł/ Kontakt 24
wideo 2/2
Paweł/ Kontakt 24Niedźwiedź w centrum Zakopanego

Przed hotelem w centrum Zakopanego pojawił się niedźwiedź. Jak przekazują świadkowie, zwierzę prawdopodobnie szukało jedzenia w okolicznych śmietnikach. Jego wizytę nagrała kamera monitoringu.

Nagranie z hotelowej kamery otrzymaliśmy od pana Pawła, właściciela lokalu. Mieszkaniec Zakopanego przyznał w rozmowie z redakcją Kontakt24, że dotychczas nie widział tych zwierząt tak blisko. - Owszem, w rejonie skoczni widywałem niedźwiedzie, ale nigdy nie schodziły tak nisko. Ewenement – przyznał.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, nagranie przekazała mu pracownica jego restauracji.  

- Bardzo się zdziwiłem tym widokiem. Niedźwiedź spacerujący 600 metrów od Krupówek po godzinie 8 rano w weekend to zdecydowanie niecodzienna sprawa. Zdarzało się, że z wizytą do nas przychodziły jelenie, by podjeść nam jabłka: z tyłu naszego obiektu. Przy parkingu rosną bowiem jabłonie. Niedźwiedzia jeszcze nie było. Przy Paśmie Gubałowskim, na Antałówce, w rejonie skoczni narciarskiej to tak, ale nigdy aż tak nisko żadnego nie widziałem – opowiadał internauta.

Wrócił do lasu

Pani Monika, pracownica hotelu, obok którego przechadzał się niedźwiedź i autorka zdjęcia przesłanego na Kontakt 24 przekazała, że zwierzak prawdopodobnie zszedł z gór w poszukiwaniu jedzenia. - W pewnym momencie zobaczyłam, jak ulicą przy hotelu idzie niedźwiadek. Pewnie szukał jedzenia, bo skierował się w stronę koszy na śmieci i zaczął w nich buszować. Na szczęście na miejscu szybko pojawiła się policja, straż miejska i pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ochronili niedźwiadka, zabezpieczyli, a ten chwilę później udał się z powrotem do lasu – powiedziała. Dodała, że widziała już kiedyś podobną sytuację. - Dokładnie 27 lat temu w tym samym miejscu widziałam dużą niedźwiedzicę z dwoma niedźwiadkami. I też zwierzaki poszły buszować po śmietnikach, pamiętam, że wtedy zdemolowały parę okolicznych ogródków – mówiła pani Monika.

Autor:jw / wini

Źródło: TVN24 Kraków / Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Paweł/ Kontakt 24

Pozostałe wiadomości