TVN24 | Kraków

Tatry. Turyści rozbili namioty nad Morskim Okiem. TPN przypomina, że to zabronione

TVN24 | Kraków

Autor:
mjz/kab
Źródło:
TVN24, Tatromaniak
Biwakowanie nad Morskim Okiem mimo zakazu
TVN24Biwakowanie nad Morskim Okiem mimo zakazu

Dwoje turystów, mimo zakazu biwakowania, rozbiło namioty nad brzegiem Morskiego Oka. Ich zdjęcie opublikował portal Tatromaniak. - To niedopuszczalne - komentują przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zdjęcie pary turystów, która rozbiła namioty nad brzegiem Morskiego Oka, mimo zakazu biwakowania, opublikował portal Tatromaniak. - Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego obowiązuje zakaz biwakowania i używania otwartego ognia, dlatego niedopuszczalnym jest, że ktoś sobie rozbija namiot na szlaku - przypomina w rozmowie z TVN24 Weronika Błaszkiewicz z Centrum Informacji Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Biwak nad Morskim OkiemTatromaniak

Biwakowanie w TPN jest zabronione

- Jeśli każdy postawiłby w Tatrach namiot, rozpalił kuchenkę gazową, chciałby przenocować na szczycie czy obojętnie jakim miejscu, z tych gór zrobiłby się wkrótce lunapark. Dlatego musimy się trzymać zasad, zresztą reguluje je ustawa o ochronie przyrody - dodaje Weronika Błaszkiewicz.

Jak wyjaśniał reporter TVN24 Konrad Borusiewicz, za rozbijanie biwaku w miejscach, w których jest to zabronione, może grozić mandat w wysokości 500 złotych. - Natomiast, jeżeli ktoś chciałby legalnie, blisko przyrody, podobnie spędzić czas, może sięgnąć do terenów udopstępnionych przez Lasy Państwowe w ramach akcji "Nocuj w lesie". To są tysiące hektarów na terenie całego kraju. Ważne tylko, by zostawić te tereny takimi, jakimi je zastaliśmy - mówił.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/kab

Źródło: TVN24, Tatromaniak

Źródło zdjęcia głównego: Tatromaniak

Pozostałe wiadomości