Zmarł ratownik zakażony koronawirusem. "Do końca wierzyliśmy, że wyjdzie z tego obronną ręką"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Nie żyje ratownik z nowotarskiego szpitalaTVN24
wideo 2/6
TVN24Nie żyje ratownik z nowotarskiego szpitala

Nie żyje ratownik medyczny, który pracował w szpitalu w Nowym Targu (Małopolska). Mężczyzna był zakażony koronawirusem. Jak podkreśla dyrektor nowotarskiego szpitala, 48-latek był bardzo zaangażowany w swoją pracę.

Zakażenie koronawirusem zostało u mężczyzny wykryte około miesiąc temu. Ratownik w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Krakowie, gdzie w środę zmarł.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

"Bardzo smutna wiadomość"

O śmierci ratownika szpital poinformował w mediach społecznościowych. "Z przykrością informujemy, iż w dniu 09.09.2020 r. zmarł wieloletni pracownik Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego (...). W naszej pamięci pozostaną wspomnienia wieloletniej współpracy i wdzięczność, że dane nam było spotkać Go na swojej drodze" – czytamy w komunikacie.

- To bardzo smutna dla nas wiadomość, chociaż trudno powiedzieć, że zaskakująca. Mieliśmy już wcześniej informacje o stanie zdrowia pana Łukasza, byliśmy przygotowani na najgorsze, chociaż wszyscy do końca wierzyli, że uda mu się wyjść z tego obronną ręką – mówi Marek Wierzba, dyrektor podhalańskiego szpitala. Jak podkreśla, 48-latek był bardzo oddany swojej pracy, a jego śmierć jest dla szpitala dużą stratą.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24