TVN24 | Kraków

Ptasznik wspinał się po jednym z bloków w Krakowie. Interweniowała straż miejska

TVN24 | Kraków

Autor:
bp/
tam
Źródło:
Straż Miejska Miasta Krakowa, tvn24.pl
Kraków (Małopolska)
Kraków (Małopolska)Google Maps
wideo 2/10
Google MapsKraków (Małopolska)

Mieszkańcy ulicy Obozowej na krakowskim Ruczaju wezwali służby do nietypowej interwencji. Po zmroku po elewacji jednego z budynków wspinał się duży ptasznik. "Zwierzę najprawdopodobniej wykorzystało moment nieuwagi właściciela i wyszło na elewację" - opisują strażnicy miejscy, którzy zakończyli nocną eskapadę pająka.

Strażników miejskich zaalarmowano w poniedziałek wieczorem. Mieszkańcy ulicy Obozowej w Krakowie zauważyli dużego pająka, który wspinał się po elewacji jednego z bloków.

Straż Miejska: coraz więcej takich interwencji

Wysłani na miejsce strażnicy wezwali do pomocy specjalistów od zwierząt egzotycznych. Jak informuje rzecznik prasowy krakowskiej straży miejskiej Marek Anioł, w akcji pomogli także strażacy. "Zwierzę najprawdopodobniej wykorzystało moment nieuwagi właściciela i wyszło na elewację bloku" - opisują strażnicy na Facebooku. I dodają, że pająk został ściągnięty i zabezpieczony w szczelnym pudełku.

ZOBACZ TEŻ: Wiszący na drzewie "lagun" przeraził mieszkańców Krakowa 

- Już od kilku lat obserwujemy coraz częstsze sygnały dotyczące zwierząt egzotycznych w miejscach publicznych. Mieliśmy już do czynienia z wężami i pająkami, kilka lat temu otrzymaliśmy na przykład zgłoszenie dotyczące wałęsaka brazylijskiego, bardzo groźnego pająka, ukrywającego się w kiści bananów - komentuje Marek Anioł. - Są osoby, które lubią takie egzotyczne zwierzęta. Zdarza się, że opiekunowie nie zabezpieczą ich odpowiednio i stąd później takie sytuacje - wyjaśnia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: Straż Miejska Miasta Krakowa, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska Miasta Krakowa

Pozostałe wiadomości