TVN24 | Kraków

"Osoba z dodatnim wynikiem była na weselu". 20 osób zakażonych, ponad 260 na kwarantannie

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/ks
Źródło:
TVN24 Kraków
Ognisko zakażeń po weselu w Starachowicach
Ognisko zakażeń po weselu w StarachowicachTVN24
wideo 2/6
TVN24Ognisko zakażeń po weselu w Starachowicach

Po weselu w Starachowicach (Świętokrzyskie) okazało się, że co najmniej 20 osób jest zakażonych koronawirusem. Na kwarantannę trafiło ponad 260 osób. Na razie nikt nie musiał być hospitalizowany.

Jak przyznaje Wioletta Adamczyk-Nowak, szefowa sanepidu w Ostrowcu Świętokrzyskim, do 16 lipca sytuacja w powiecie ostrowieckim była "w miarę stabilna". - Mieliśmy dwa aktywne przypadki zakażeń i około 40 osób w kwarantannie, bo poprzednie ogniska zostały wygaszone – mówi Adamczyk-Nowak.

Sytuacja zmieniła się w miniony czwartek. Okazało się, że osoba z wynikiem dodatnim testu na koronawirusa uczestniczyła w weselu, które odbyło się 4 lipca w Starachowicach. - Przystąpiliśmy do działań przeciwepidemicznych, które miały za zadanie ustalenie źródła zakażenia i przecięcie drogi jego szerzenia. Ustalono listę gości, spośród których 62 osoby pochodzą z powiatu ostrowieckiego. Pozostałe osoby były z innych powiatów, dlatego zostały przekazane do innych stacji sanitarno-epidemiologicznych – tłumaczy szefowa ostrowieckiego sanepidu.

Ognisko zakażeń po weselu w Starachowicach
Ognisko zakażeń po weselu w StarachowicachTVN24

20 zakażeń, 262 osoby na kwarantannie

Jeszcze w piątek wszystkie 62 osoby zostały przebadane. - 20 osób miało wyniki dodatnie. Te osoby zostały poddane izolacji domowej razem z rodzinami. Łącznie na kwarantannie mamy 262 osoby – wylicza Adamczyk-Nowak.

Dotychczas w województwie świętokrzyskim potwierdzono 919 przypadków zakażenia koronawirusem. 45 osób zmarło, a 757 wyzdrowiało. Najwięcej osób objętych kwarantanną jest w powiecie buskim (339) i ostrowieckim (262).

Autor:wini/ks

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości