TVN24 | Kraków

Jechałeś 11 lipca z Krakowa do Nowego Sącza? Szuka cię sanepid

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/ks
Źródło:
PAP
Koronawirus w Nowym SączuTVN24
wideo 2/6
TVN24Koronawirus w Nowym Sączu

U jednej z osób, które 11 lipca nad ranem podróżowały autobusem z Krakowa do Nowego Sącza (Małopolska), wykryto COVID-19. Sanepid poszukuje współpasażerów.

Zakażona osoba odbyła podróż komunikacją autobusową z Krakowa do Nowego Sącza 11 lipca - odjazd ok. godz. 7. Dotychczas nie ustalono, do jakiego przewoźnika należał autobus. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku apeluje do pasażerów tego rejsu, którzy zaobserwowali u siebie niepokojące objawy, tj. kaszel, duszności czy gorączkę powyżej 38 stopni C., o skontaktowanie się z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Apel brzeskiego sanepidu ma związek z faktem, że 23 lipca u jednego z pasażerów potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2.

Sanepid szuka pasażerów autobusuPSSE Brzesko

Sztab kryzysowy

Cały czas rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem na terenie Nowego Sącza i otaczającego go powiatu. W sumie do soboty zdiagnozowano tam już 615 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

- Niestety w ostatnich dniach sytuacja związana z COVID-19 w Nowym Sączu pogorszyła się. Mówi się, że jest to efekt kilku wesel, które odbyły się w ostatnim czasie w Nowym Sączu i w okolicach – informuje Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza.

Komunikat prezydenta Nowego SączaUrząd miasta Nowy Sącz

Na sobotę zaplanowano posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem wszystkich służb i starosty.

Autor:wini/ks

Źródło: PAP