Kamil Stoch trenował z dziećmi w kopalni soli w Wieliczce

Pod okiem sportowca rozciągali się i uczyli np. przyjmować pozycję dojazdową
Pod okiem sportowca rozciągali się i uczyli np. przyjmować pozycję dojazdową
Grzegorz Głupczyk | tvn24
Grzegorz Głupczyk | tvn24Ćwiczyli pod okiem mistrza

Około 60 dzieci wzięło udział w treningu, który odbył się w kopalni soli w Wieliczce. Poprowadził go dwukrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch.

Pod okiem sportowca rozciągali się i uczyli uczniowie trzecich i czwartych klas szkół podstawowych z powiatu wielickiego. Jak wyjaśnił Dariusz Mróz z fundacji Sportowcy Dzieciom, która zorganizowała spotkanie, wiele dzieci bardzo często przynosi do szkoły zwolnienia z wychowania fizycznego.

- Jak było widać, tym razem ćwiczyły chętnie. Pomogła magia pana Kamila - powiedział Mróz. Przypomniał, że kilka miesięcy temu Stoch zgodził się zostać ambasadorem fundacji.

"Sport to nie tylko rozrywka"

- Dzieci i młodzież aktywizujemy poprzez ruch. Dzięki naszemu wsparciu najmłodsi mogą uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych oraz poznawać wiele ciekawych osób, które swoją postawą dają przykład, że sport to nie tylko rozrywka, ale ciężka praca i wysiłek intelektualny - dodał Mróz.

Wcześniej dzieci miały okazję rozmawiać ze sportowcem. Jedną z uczennic zaciekawiło, co myśli skoczek, gdy jest w powietrzu.

- Im mniej się myśli podczas skoku, tym lepszy rezultat można osiągnąć - odpowiedział zawodnik. Przypomniał, że lot trwa kilka sekund, w zależności od wielkości skoczni.

- Nie ma recepty na sukces. Na pewno trzeba sobie wytyczać jasne cele. Spotkałem w swoim życiu bardzo wiele życzliwych osób, które pomogły mi w ich osiąganiu. Na pewno potrzebna jest determinacja, wytrwałość - odpowiedział na pytanie, co trzeba zrobić, aby go osiągnąć.

Autor: koko/r / Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Kraków | Grzegorz Głupczyk

Pozostałe wiadomości