Czarny Staw Gąsienicowy. Niedźwiedzia rodzina na jagodach

Autor:
wini
/ kz/gp
Źródło:
Kontakt24 / TVN24 Kraków
Niedźwiedzie w Tatrach
Niedźwiedzie w TatrachBogdan/Kontakt24
wideo 2/3
Bogdan/Kontakt24Niedźwiedzie w Tatrach

Niedźwiedzia rodzina z Tatr wybrała się na jagody w okolice Czarnego Stawu Gąsienicowego. I w ogóle nie przeszkadzał jej fakt, że obok przebiega popularny szlak turystyczny. W pobliżu, jak twierdzi jeden z turystów, znajdowało się ponad 100 osób.

Informację i nagranie, na którym widać niedźwiedzie, otrzymaliśmy na Kontakt 24 od pana Bogdana. Jak mówi mężczyzna, niedźwiedzie zauważył w sobotę po godzinie 11 w pobliżu przełęczy Karb.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Takie brązowe kropki"

Pan Bogdan znajdował się wtedy na szlaku w towarzystwie innych turystów. - Zobaczyłem je po około 15 minutach, ale trzeba było mieć dobry wzrok. Pasły się w odległości około 200 metrów, takie brązowe kropki. Akurat pomógł mi zoom w aparacie. Co ciekawe, niedźwiedzie chyba nie bały się turystów, musiały nas słyszeć i widzieć – zauważa turysta.

Jak ocenia nasz rozmówca, w okolicy znajdowało się wówczas ponad 100 osób. - Nikt, rzecz jasna, nie próbował schodzić ze szlaku i podchodzić do niedźwiedzi, choć wzbudzały duże zainteresowanie - relacjonował pan Bogdan. - Pierwszy raz widziałem niedźwiedzie w górach, chociaż dużo podróżuję - dodał.

Autor:wini / kz/gp

Źródło: Kontakt24 / TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Bogdan/Kontakt24

Pozostałe wiadomości