Samochód przejeżdża tuż przed rowerzystą. "Nawet nie próbował hamować"

TVN24

Samochód przejechał tuż przed rowerzystąFranciszek | Kontakt24
wideo 2/7

Rowerzysta korzysta z przejścia dla pieszych, kiedy nagle na drodze pojawia się auto i przejeżdża tuż przed nim. Nagranie z tego zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak podaje autor nagrania, zarejestrowane przez niego zdarzenie miało miejsce w niedzielę rano na ulicy Lwowskiej w Rzeszowie. - Zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych, widziałem nadjeżdżającego rowerzystę – opisuje Reporter 24.

Cyklista częściowo przeprowadził rower przez pasy, a po chwili, będąc w połowie przejścia, próbował wsiąść na rower i pojechać. Wtedy jednak tuż przed nim przejechał volkswagen. Kierowca, nie zwalniając i nie zatrzymując się, pojechał dalej.

"Nie zwracał uwagi"

Autor filmu zwraca uwagę, że kierowca nie zachował należytej ostrożności. - Nie zwracał uwagi, że tam jest przejście, z nadmierną prędkością zjechał z ronda – zauważa pan Franciszek. I dodaje: - Nawet nie próbował hamować, a przecież ułamek sekundy i wjechałby w rowerzystę.

O skomentowanie zachowania obu uczestników ruchu (rowerzysty i kierowcy volkswagena) poprosiliśmy policję. Na odpowiedź czekamy.

Autor: wini / Źródło: TVN24 Kraków / Kontakt24