TVN24 | Katowice

Zabrze. Nieszczelny przewód kominowy w mieszkaniu. 9 osób, w tym 7 dzieci, podtruło się tlenkiem węgla

TVN24 | Katowice

Autor:
ib//rzw
Źródło:
TVN24 Katowice/PAP
Do zdarzenia doszło w Zabrzu
Do zdarzenia doszło w ZabrzuGoogle Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło w Zabrzu

Podtrucie tlenkiem węgla (czadem) w mieszkaniu w Zabrzu na Zaborzu. Dziewięć osób - siedmioro dzieci i dwie osoby pełnoletnie - trafiło do szpitala. Interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Przyczyną zadymienia był nieszczelny przewód kominowy.

Zgłoszenie o zadymieniu strażacy otrzymali w niedzielę po godzinie 12. Na ulicę Osiedleńczą w Zabrzu (woj. śląskie) zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Na miejscu ustalono, że zadymienie powstało w jednym z mieszkań, zajmowanym przez wielodzietną rodzinę.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Straż sprawdziła

- Przyczyną zadymienia był nieszczelny przewód kominowy, wszyscy mieszkańcy budynku zostali więc wyprowadzeni z mieszkań. Pomiar stężenia tlenku węgla wykazał jego obecność. Wszystkie osoby były przytomne, ale na miejsce i tak ściągano dodatkowy tlen z jednostki - mówi st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik KM PSP w Zabrzu.

W mieszkaniu, oprócz dorosłych, przebywało siedmioro dzieci, w wieku od 16 miesięcy do 18 lat. Niektórzy skarżyli się na ból głowy, wykazywali objawy podtrucia tlenkiem węgla. Na miejsce przyjechało kilka karetek pogotowia ratunkowego. Wszyscy - łącznie dziewięć osób - zostali przewiezieni do szpitala.

Czad - co to jest? Co zrobić przy zatruciu czadem?>>>

Policja ustala okoliczności

Na miejscu zdarzenia była też policja. Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu młodszy aspirant Sebastian Bijok, funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia, weryfikując m.in. sposób sprawowania opieki nad dziećmi oraz stan instalacji grzewczej w mieszkaniu, w tym - czy były tam na bieżąco wykonywane jej obowiązkowe przeglądy.

PAP

Autor:ib//rzw

Źródło: TVN24 Katowice/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości