Wjechał nieprzepisowo na rondo i "powinien przeprosić". Zamiast tego zajechał drogę. Nagranie

Autor:
mag/tok
Źródło:
tvn24.pl
Kierowca ciężarówki zajeżdżał innemu kierowcy drogę
Kierowca ciężarówki zajeżdżał innemu kierowcy drogęśląska policja
wideo 2/11
śląska policjaKierowca ciężarówki zajeżdżał innemu kierowcy drogę

Na rondzie na drodze krajowej numer 78, 56-letni kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa prowadzącemu auto osobowe, a potem zajechał mu drogę. Został nagrany kamerką samochodową. Nie przyznał się do wykroczeń, dlatego policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie.

Do dwóch niebezpiecznych sytuacji na drodze krajowej numer 78 w miejscowości Wieszowa przed Tarnowskimi Górami (Śląskie) doszło 18 października 2022 roku. Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerką samochodową kierowcy auta osobowego, który wysłał nagranie na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

- Wideo jest dzisiaj publikowane, ponieważ sprawa dopiero teraz została zakończona przez policję - mówi Damian Sokołowski z wydziału ruchu drogowego śląskiej policji.

Po ustaleniu personaliów kierowcy ciężarówki został on przesłuchany przez policjantów. Ale - jak mówi Sokołowski - nie przyznał się przed nimi do popełnienia wykroczeń. Dlatego funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o ukaranie 56-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego za dwukrotne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Przypisanych zostanie 20 punktów, a sąd może wymierzyć mu karę nawet 30 tysięcy złotych grzywny - mówi policjant.

Kierowca ciężarówki może zapłacić za dwa wykroczenia nawet 30 tysięcy złotych

Co widzimy na opublikowanym filmie? - Kierujący ciężarówką, który został zarejestrowany, wjeżdżając na rondo, nie ustępuje pierwszeństwa kierowcy auta osobowego, który znajdował się na rondzie i zarejestrował to zdarzenie - opisuje Sokołowski.

Kierowca ciężarówki zajeżdżał innemu kierowcy drogęśląska policja

- Następnie kierowca ciężarówki zatrzymuje się na skrzyżowaniu, opuszcza szybę w kabinie i gestykuluje w kierunku kierowcy auta osobowego. Rusza dalej, zjeżdża do zatoczki autobusowej i kiedy kierowca auta osobowego się do niego zbliża, ponownie zajeżdża mu drogę.

Kierowca ciężarówki zajeżdżał innemu kierowcy drogęśląska policja

Zdaniem policjanta wykroczenie na rondzie mogło być błędem kierowcy ciężarówki, ale dalsze jego zachowanie wygląda na celowe.

- Trudno znaleźć dla niego usprawiedliwienie. Popełnił ewidentne wykroczenie nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Powinien podnieść rękę w geście przeprosin. Nie wiem, co on myślał. Ale na nagraniu widzimy typowe agresywne zachowanie, wyładowanie złości, gniewu na kimś, kto nie zawinił - komentuje Sokołowski.

Według oceny policjantów śląskiej drogówki zdarzenie mogło się skończyć kolizją albo nawet wypadkiem.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości