Katowice. Wstrząs w kopalni Staszic-Wujek, pięciu górników poszkodowanych

Autor:
bż/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do podejrzanej kolizji 40-latka doszło między innymi w Katowicach
Do podejrzanej kolizji 40-latka doszło między innymi w KatowicachGoogle Earth Pro
wideo 2/6
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Katowicach

Wstrząs w katowickiej kopalni Staszic-Wujek. Do zdarzenia doszło podczas drążenia przodka 900 metrów pod ziemią. Ucierpiało pięciu górników, którzy trafili do szpitala. Tomasz Głogowski z Polskiej Grupy Górniczej przekazuje, że poszkodowani o własnych siłach wyjechali na powierzchnię. 

Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) przekazał, że do wstrząsu doszło w piątek o 2.40 w nocy w ruchu Staszic, w rejonie w tzw. upadowej, czyli nachylonym chodniku, w pokładzie 510.

- Podczas wycofywania kombajnu chodnikowego nastąpił wstrząs wysokoenergetyczny, w wyniku którego pięciu pracowników zostało poszkodowanych - powiedział Głogowski.

Czytaj też: W ciągu miesiąca ziemia trzęsła się ponad 50 razy. Mieszkańcy obawiają się nowych zapadlisk

Dodał, że poszkodowani o własnych siłach wyjechali na powierzchnię i zgłosili się do punktu opatrunkowego, gdzie lekarz zdecydował o ich transporcie do szpitali w Murckach i Ochojcu.

Wstrzymane prace

Jak podaje PGG, górnicy doznali głównie stłuczeń - kręgosłupa czy klatki piersiowej, mają też otarcia. Najpoważniej poszkodowany jest jeden z górników, który ma uraz kolana. Wszyscy przechodzą badania, są pod obserwacją lekarzy.

ZOBACZ W TVN24 GO REPORTAŻ "Schodzimy do piekła" >>>

Po wstrząsie, który nie był odczuwany na powierzchni, z zagrożonego rejonu wycofano wszystkich pracowników. Ta część kopalni została wyłączona. Do czasu przeprowadzenia wizji lokalnej i wyników prac powołanej komisji żadne prace nie będą tam prowadzone. 

Do wstrząsu doszło w nocy z czwartku na piątek
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bż/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości