Amerykańska niespodzianka na defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego

[object Object]
Niespodzianka z Ameryki - myśliwce F-15TVN 24
wideo 2/23

Tłumy mieszkańców Katowic i miast śląskich podziwiały imponującą defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. Niespodziewanie na niebie można było zobaczyć dwa myśliwce F-15 amerykańskiego lotnictwa. W tym roku obchody wyjątkowo przeniesiono z Warszawy, w związku z setną rocznicą wybuchu pierwszego powstania śląskiego.

15:16

Na koniec defilady przemaszerowali górnicy, orkiestra i - jako ostatni - 100 żołnierzy z flagami RP na drzewcach.

Koniec defilady z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach
Koniec defilady z okazji Święta Wojska Polskiego w KatowicachTVN 24
14:53

Trwa prezentacja sprzętu Wojsk Lądowych. Ulicami Katowic jadą m.in.: czołgi Leopard 2, kołowe transportery opancerzone Rosomak, samochody ciężarowo-osobowe HMMWV, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, samobieżne armatohaubice Krab i Dana, moździerze samobieżne Rak, zautomatyzowane wozy dowodzenia Łowcza, pojazdy saperskie Topola, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, samochody Ford 550 z rampą szturmową oraz opancerzone pojazdy M-ATV MRAP, które żołnierze wykorzystują m.in. podczas misji w Afganistanie, oraz wiele innych.

Sprzęt wojsk lądowych na defiladzie w Katowicach
Sprzęt wojsk lądowych na defiladzie w KatowicachTVN 24
14:47

W defiladzie lotniczej obok polskich maszyn, niespodziewanie biorą też udział dwa amerykańskie myśliwce F-15.

Na niebie pojawiły się m.in. polskie Jastrzębie, czyli F-16, "Bieliki" (tak w naszym kraju nazywane są szkolne M-346 Master) czy Su-22.

F-15 na defiladzie w Katowicach
F-15 na defiladzie w KatowicachTVN 24
14:38

Na niebie można podziwiać śmigłowce polskiego wojska, m.in. Mi-8, Mi-14, Mi-24, Sokoły czy Anakondy.

14:30

Ruszyła defilada. Ulicami Katowic kroczą żołnierze ze wszystkich oddziałów Wojska Polskiego.

14:27

Prezydent Duda podziękował tym, którzy walczyli o niepodległą Polskę. - Cześć i chwała bohaterom. Wielka cześć ich pamięci - powiedział.

Podkreślił, że Wojsko Polskie stanowi mur ochronny "dla wszystkich obywateli miłujących pracę, spokojnych i lojalnych".

- Żołnierze dziękuję Wam za to z całego serca - dodał.

Andrzej Duda na obchodach Święta Wojska Polskiego w Katowicach
Andrzej Duda na obchodach Święta Wojska Polskiego w Katowicachtvn24
14:15

Głos zabrał prezydent Andrzej Duda - przypomniał bitwę warszawską w 1920 r i pierwsze powstanie śląskie z 1919 r.

- Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy - te słowa mieli w pamięci wszyscy żołnierze, którzy zmobilizowani przez marszałka Józefa Piłsudskiego, premiera Wincentego Witosa i innych wielkich polityków, ojców niepodległości w ponad milionowej armii szli wtedy walczyć na front pod Warszawą, tamtego pamiętnego sierpnia 1920 r. Ale myślę, że to samo na myśli mieli mieszkający tutaj ludzie Górnego Śląska - mówił.

Jak dodał, polskim żołnierzem można być nie będąc w polskiej armii, tak jak Ślązacy w 1929 r. - Oni czuli się jak polscy żołnierze. Bo ten, kto chwyta za broń, żeby walczyć o Polskę i polskość jest jak polski żołnierz.

14:11

Premier podziękował żołnierzom polskim służącym na terenie Polski i na misjach na całym świecie. - Idziecie w ślady wiernych Polsce powstańców śląskich - podkreślił.

Obiecał też, że rząd będzie robił wszystko, by armia była doskonale uzbrojona, a proces jej modernizacji następował jak najszybciej.

Morawiecki: Sto lat temu Polacy chwycili za broń i ukształtowali granice Rzeczypospolitej
Morawiecki: Sto lat temu Polacy chwycili za broń i ukształtowali granice RzeczypospolitejTVN 24
14:06

- To dzień niezwykły, razem będziemy świętować z żołnierzami. Razem pokażemy dumę, że jesteśmy Polakami - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, dziękując żołnierzom za codzienną służbę.

- Spotykamy się w Katowicach, w miejscu wyjątkowym. 100 lat temu mieszkańcy Górnego Śląska zdecydowali, że chcą być częścią odradzającej się Polski - przypomniał.

Błaszczak: to dzień niezwykły, razem będziemy świętować z żołnierzami
Błaszczak: to dzień niezwykły, razem będziemy świętować z żołnierzamitvn24

Po nim głos zabrał premier Mateusz Morawiecki.

- Sto lat temu Polacy chwycili nie tylko za biało-czerwoną flagę, ale również za broń. Z bronią w ręku ukształtowali granice odradzającej się Polski. Tych granic strzegli, bronili i dzięki tamtemu bohaterstwu, cieszymy się dzisiaj wolną Polską - powiedział.

14:03

W Katowicach odśpiewano hymn, podniesiono proporzec prezydenta RP i polską flagę. Na niebie zespół akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry, który wypuścił dymy w tych właśnie kolorach.

13:53

Na trasie defilady zgromadzili się tłumnie mieszkańcy Katowic i innych śląskich miast.

13:50

Tymczasem w Powidzu wystartowały potężne samoloty transportowe C-130 Hercules. Wystartowały też maszyny stacjonujące w bazach w Łasku i poznańskich Krzesinach.

13:40

Prezydent Duda dokonuje już przeglądu pododdziałów. Czołgi i inne pojazdy militarne ustawione są w jednym rzędzie.

Defilada ruszy o godz. 14
Defilada ruszy o godz. 14TVN 24
13:27

Na wileńskim Cmentarzy na Rossie przy grobie, w którym spoczywa matka Józefa Piłsudskiego i serce marszałka, w czwartek tradycyjnie odbyły się uroczystości Święta Wojska Polskiego. W Mauzoleum Matki i Serca Syna wieńce złożyli przedstawiciele ambasady polskiej na Litwie, społeczności polskiej, kombatanci, harcerze oraz goście z Polski.

- Co roku w dniu 15 sierpnia spotykamy się właśnie tutaj, na Rossie, przy grobowcu Matki i Serca Syna, aby w szczególny sposób uczcić rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami - powiedział radca ambasady Marcin Grabowicz, przemawiając do zebranych w imieniu własnym i ambasador Urszuli Doroszewskiej.

13:19

Tymczasem w Gdyni oddano salut armatni z ORP Błyskawica.

Gdynia: Salut armatni z ORP "Błyskawica"
Gdynia: Salut armatni z ORP "Błyskawica"TVN 24
13:18

- Dziękuję za to, że mogliśmy być w Katowicach, na Śląsku - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jego zdaniem, to święto Górnego Śląska i tych, którzy budują go codzienną pracą i służbą.

13:10

- Dziękuję wszystkim żołnierzom i rodzinom wojskowych oraz tym, którzy po żołnierzach pozostali: wdowom, ich dzieciom, sierotom po żołnierzach, którzy zginęli na służbie. Rzeczypospolita o was nie zapomni - zapewnił w czwartek w Katowicach prezydent Andrzej Duda.

12:58

Prezydent: - Nigdy nie podpiszę ustawy o obniżeniu emerytur wojskowych, która będzie godziła w tych, którzy służyli Rzeczypospolitej i w tych, którzy po nich pozostali. Gwarantuję to.

12:51

- To najwięcej, co można osiągnąć przy tym wyborze życiowym, wyborze służby Rzeczpospolitej i służby polskiemu narodowi z bronią w ręku, po to, by stawać w jego obronie, po to, by także realizować to, co tak ważne było w naszej historii - za wolność waszą i naszą, a więc także i stawać z bronią w ręku w obronie innych, po to, żeby nieść im pokój, spokój, po to, żeby mogli żyć normalnie - mówił Andrzej Duda. - Oczekuję tego, że teraz będzie jeszcze więcej, że choć do tej pory wzorowo służyliście panowie Rzeczpospolitej Polskiej, to teraz będziecie służyli z jeszcze większymi siłami - dodał.

12:42

- Najwięcej co można osiągnąć przy tym wyborze życiowym wyborze służby RP i polskiemu narodowi z bronią w ręku. Po to by stawać w jego obronie, po to by także realizować to, co tak ważne było zawsze w naszej historii – za wolność naszą i waszą, a więc stawać też w obronie innych, by nieść im pokój, spokój, by mogli żyć normalnie. Taka nominacja to dla mnie zobowiązanie. Ja oczekuję tego, że teraz będzie jeszcze więcej. Do tej pory panowie służyliście wzorowo RP, teraz będziecie służyć z jeszcze większymi siłami - mówił prezydent Duda do nominowanych.

12:36

Prezydent Andrzej Duda pogratulował nominowanym. - Gratuluję tego niezwykle ważnego momentu odebrania nominacji generalskie, admiralskiej i odznaczeń państwowych. To ważny moment w historii każdego człowieka, zwłaszcza żołnierza, kiedy wkracza do elity jaką jest korpus generalicji i admiralicji RP.

12:28

Na stopień generała dywizji zostali mianowani: gen. bryg. Sławomir Kowalski - dowódca Centrum Operacji Lądowych - dowódca Komponentu Lądowego oraz gen. bryg. Krzysztof Radomski, dowódca 16. Dywizji Zmechanizowanej. Na pierwszy stopień generalski - generała brygady - zostali mianowani pułkownicy: Artur Jakubczyk - zastępca dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej i Krzysztof Walczak - dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Na stopień kontradmirała został mianowany dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża komandor Piotr Nieć.

Uroczystość wręczania nominacji generalskich i odznaczeń wojskowych
Uroczystość wręczania nominacji generalskich i odznaczeń wojskowychTVN 24
12:20

Prezydent RP wręczył nominacje generalskie i odznaczenia państwowe

11:46

Prezydent Andrzej Duda złożył w czwartek wieniec przed Pomnikiem Powstań Śląskich w Katowicach.

Przed południem uroczystości Święta Wojska Polskiego odbyły się w Warszawie

Centralne obchody Święta Wojska Polskiego, organizowane co roku 15 sierpnia w Warszawie, tym razem odbywają się w Katowicach, właśnie dla upamiętnienia setnej rocznicy wybuchu powstania śląskiego.

- Przeniesienie w tym roku uroczystej defilady z Warszawy do Katowic traktujemy jako wyraz szczególnego uhonorowania zarówno naszego regionu, ale przede wszystkim uczczenia pamięci dziesiątek tysięcy osób, które niejednokrotnie poświęciły życie, by nasza część Górnego Śląska została włączona do Polski – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Głównym punktem obchodów będzie zaplanowana na godz. 14 wojskowa defilada "Wierni Polsce". Defilada "Wierni Polsce" rozpocznie się na skrzyżowaniu ulicy Bagiennej z ulicą Lwowską i wyruszy w stronę centrum miasta. Żołnierze z ul. Bagiennej, przez al. Roździeńskiego przejdą na rondo im. Jerzego Ziętka, a następnie na północ aleją W. Korfantego. Rozformowanie wojsk nastąpi na wysokości pętli Słonecznej.

W defiladzie weźmie udział 2600 żołnierzy, 185 jednostek sprzętu wojskowego oraz 60 statków powietrznych.

Lądowa część

W pieszej części defilady zobaczymy maszerujących pancerniaków, "specjalsów", spadochroniarzy, marynarzy i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Defilować będą także pododdziały uczelni wojskowych: Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Lotniczej Akademii Wojskowej, a także formacje proobronne i klasy mundurowe.

Oprócz żołnierzy Wojska Polskiego przedefilują również żołnierze wojsk sojuszniczych na co dzień stacjonujący w Polsce, a więc żołnierze: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

Na ulicach stolicy aglomeracji śląskiej pojawi się najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponują siły zbrojne RP. Wśród pojazdów, które w Katowicach pokaże Wojsko Polskie, zobaczymy m.in.: czołgi Leopard 2 i kołowe transportery opancerzone Rosomak. Będą samochody ciężarowo-osobowe HMMWV, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, samobieżne armatohaubice Krab i Dana, moździerze samobieżne Rak, zautomatyzowane wozy dowodzenia Łowcza, pojazdy saperskie Topola oraz samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, pojazdy Ford 550 z rampą szturmową oraz opancerzone pojazdy M-ATV MRAP, które żołnierze wykorzystywali m.in. podczas misji w Afganistanie, oraz wiele innych. Pojawi się także sprzęt wojsk sojuszniczych.

Powietrzna część

Podniebną defiladę rozpocznie tradycyjnie przelot Zespołu Akrobacyjnego "Biało-Czerwone Iskry" w składzie siedmiu maszyn. Następnie pojawią się myśliwce F-16, samoloty TS-11 Iskra, M-28 Bryza, C-295M, C-130, M-346 oraz śmigłowce Mi-2, W-3 Sokół, Mi-17 i Mi-8. Nie zabraknie także samolotów przeznaczonych do transportu najważniejszych osób w państwie: G550 oraz Boeing 737, które przelecą w eskorcie myśliwców.

Utrudnienia

W związku z tymi wydarzeniami do godziny 17 w czwartek zamknięte zostaną następujące ulice: ul. Bagienna od skrzyżowania z ulicą Lwowską do węzła z ul. Murckowską, aleja Roździeńskiego od węzła z ul. Murckowską do ronda im. gen. Jerzego Ziętka, rondo im. gen. Jerzego Ziętka, ul. Chorzowska od ul. Sokolskiej do ronda im. gen. Jerzego Ziętka, aleja Korfantego od ulicy Moniuszki do placu Alfreda, Strefa Kultury (w której odbędzie się piknik wojskowy) oraz Tunel pod Rondem (w dwie strony).

W związku z tym konieczne było zaplanowanie wielu zmian w komunikacji miejskiej. Obejmują one blisko 70 linii autobusowych i 12 tramwajowych w stolicy województwa. Część połączeń została zawieszona, innym skrócono lub zmieniono trasy.

W rejonie zamkniętych ulic nie będzie kursowała komunikacja miejska. Ruch tramwajowy będzie utrzymany na kierunkach od Zawodzia do pl. Wolności oraz od Brynowa w kierunku Zawodzia. Tramwaje jadące ze strony Chorzowa będą zawracały do Chorzowa na pętli na wysokości Stadionu Śląskiego. Koleje Śląskie wprowadziły natomiast dodatkowe bezpłatne przewozy na defiladę.

Więcej o zmianach w organizacji ruchu w Katowicach

Defilada w Katowicach (obszar wyłączony z ruchu)katowice.eu

Autor: FC/ ks / Źródło: tvn24.pl / PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości

Tradycyjna już rywalizacja ogromnych traktorów w przeciąganiu liny czy wystawa fotograficzna opowiadająca o przyjaźni, która zaczęła się na dziecięcym oddziale onkologicznym - to tylko niektóre z momentów 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które zapamiętamy na długo. Wolontariusze działali prężnie nie tylko w Polsce, ale i w wielu krajach na całym świecie. Grano w Tokio, Waszyngtonie czy na Bali.

33. Finał WOŚP. Momenty, które zapamiętamy na długo

33. Finał WOŚP. Momenty, które zapamiętamy na długo

Źródło:
tvn24.pl

Deklarowana kwota, jaką Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała podczas 33. Finału, wyniosła rekordowe 178 531 625 złotych. Środki z tegorocznej zbiórki pod hasłem "Gramy na zdrowie!" zostaną przeznaczone na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej.

WOŚP 2025. Kwota na koniec 33. Finału

WOŚP 2025. Kwota na koniec 33. Finału

Źródło:
tvn24.pl

1 300 000 złotych - za taką kwotę wylicytowano w niedzielę na zakończenie 33. Finału WOŚP Złote Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najwyższa kwota, jaką w ramach aukcji zaoferowano za Złotą Kartę Telefoniczną, wyniosła 100 000 złotych.

WOŚP 2025. Zawrotna kwota za Złote Serduszko WOŚP

WOŚP 2025. Zawrotna kwota za Złote Serduszko WOŚP

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że polecił nałożenie 25-procentowego cła oraz szerokiej gamy sankcji wobec Kolumbii oraz tamtejszych urzędników i ich rodzin. Powodem była niezgoda kolumbijskiego prezydenta Gustavo Petro, by migranci byli deportowani wojskowymi samolotami.

Czerwone światło od prezydenta dla samolotów z migrantami. Ostra reakcja Trumpa

Czerwone światło od prezydenta dla samolotów z migrantami. Ostra reakcja Trumpa

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wypełniony kwestami, biegami, koncertami, a przede wszystkim uśmiechem i pozytywną energią. Zamknęliśmy te chwile w 47-sekundowym wideo.

33. Finał WOŚP w niecałą minutę

33. Finał WOŚP w niecałą minutę

Źródło:
tvn24.pl

Oboje chorowali. Oboje leczyli się w białostockim szpitalu. I tam właśnie się poznali i stali sobie bliscy. Olek i Basia to bohaterowie wystawy fotograficznej "Państwo Kluseczkowie", która pokazuje, jak rozwijała się ich przyjaźń, gdy walczyli z białaczką. - Pewnego dnia Olek zapytał Basię, czy zostanie jego narzeczoną. Odpowiedziała: tak, mój Kluseczku. Od tego momentu zaczęli siebie nawzajem nazywać "Kluseczkami". Tak zaczęła się ich historia - wspominała mama chłopca Paulina Obzejta.

"Olek zapytał Basię, czy zostanie jego narzeczoną. Odpowiedziała: tak, mój Kluseczku"

"Olek zapytał Basię, czy zostanie jego narzeczoną. Odpowiedziała: tak, mój Kluseczku"

Źródło:
TVN24

- Jest radośnie, bajkowo, kosmicznie - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członkini zarządu i dyrektorka do spraw medycznych Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, o atmosferze panującej podczas 33. Finału. Zapytana, jakie marzenie posłałby ze Światełkiem do Nieba, odpowiedziała: - Prosiłabym o spokój, o to, by nam nie przeszkadzać, byśmy mogli sobie dalej działać i robić te ważne i dobre rzeczy.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak: prosiłabym o to, by nam nie przeszkadzać

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak: prosiłabym o to, by nam nie przeszkadzać

Źródło:
TVN24
Wysoko na liście nowotworów u dzieci. "Biały odblask powinien zaniepokoić"

Wysoko na liście nowotworów u dzieci. "Biały odblask powinien zaniepokoić"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Rządzący na Białorusi od 31 lat Alaksandr Łukaszenka zdobył 87,6 procent głosów w "wyborach" prezydenckich - podały białoruskie media państwowe, powołując się na wyniki exit poll. Głosowanie nie jest uznawane za demokratyczne przez białoruską opozycję i Zachód.

"Bez-wybory" na Białorusi. Podano wyniki exit poll

"Bez-wybory" na Białorusi. Podano wyniki exit poll

Źródło:
PAP

Leo ma 14 lat i ciążącą na nim klątwę Ondyny. Ta potoczna nazwa nieuleczalnej choroby CCHS dobrze oddaje jej potworny charakter: organizm chorego zapomina o oddychaniu. 12 lat temu o klątwie usłyszał cały świat, po tym, jak nominowany do Oscara został film "Nasza klątwa" - dokument pokazujący codzienność dwuletniego wówczas chłopca nagrany przez jego rodziców. Cichym bohaterem tej historii jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Serduszko WOŚP towarzyszyło nam non stop od momentu urodzin Leosia - wspomina mama chłopca Magdalena Hueckel.

Leosia od narodzin ratował sprzęt WOŚP, dalej czeka na lek. "Jeśli przyśnie na nudnym filmie, to umrze"

Leosia od narodzin ratował sprzęt WOŚP, dalej czeka na lek. "Jeśli przyśnie na nudnym filmie, to umrze"

Źródło:
tvn24.pl

Za kraty trafili z różnych powodów. Część z nich - oprócz odsiadki wyroku - chce też w inny sposób spłacić swój dług wobec społeczeństwa. W więzieniu, gdzie wolnego czasu mają wiele, odkrywają swoje talenty i przygotowują prace, które później przekazują na aukcje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - Jeśli możemy zrobić coś pozytywnego dla społeczeństwa, to czemu nie? - mówią Ryszard i Krzysztof, którzy odsiadują wyroki w Zakładzie Karnym w Łupkowie.

"Zrobili złe rzeczy, ale w każdym z nich jest pierwiastek dobra"

"Zrobili złe rzeczy, ale w każdym z nich jest pierwiastek dobra"

Źródło:
tvn24.pl

"Słowa, które usłyszeliśmy od głównych aktorów wiecu AfD o 'wielkich Niemczech' i 'konieczności zapomnienia o niemieckiej winie za zbrodnie nazistowskie', brzmiały aż nazbyt znajomo i złowieszczo" - napisał premier Donald Tusk. Na spotkaniu AfD z jego uczestnikami zdalnie połączył się Elon Musk, amerykański miliarder i współpracownik Donalda Trumpa.

Tusk: słowa z wiecu AfD brzmiały aż nazbyt znajomo i złowieszczo

Tusk: słowa z wiecu AfD brzmiały aż nazbyt znajomo i złowieszczo

Źródło:
PAP

Pięciu obywateli Polski zostało zatrzymanych w Norwegii - poinformowała w niedzielę policja w Oslo. Osoby te miały sterować dronami w okolicy bazy wojskowej, w której mieszczą się między innymi centrala norweskiego kontrwywiadu i centrum cyberbezpieczeństwa.

Polacy zatrzymani w Norwegii. Zaangażowano policyjny śmigłowiec

Polacy zatrzymani w Norwegii. Zaangażowano policyjny śmigłowiec

Źródło:
PAP

"Nie popieramy tych, którzy podważają praworządność lub siłowo zajmują budynki instytucji publicznych" - oświadczył Richard Grenell, wysłannik prezydenta USA Donalda Trumpa na misje specjalne, cytowany przez rozgłośnię Głos Ameryki. To pierwsza reakcja nowej administracji amerykańskiej na masowe protesty w Serbii.

Pierwsza reakcja nowej administracji USA na masowe protesty w Serbii

Pierwsza reakcja nowej administracji USA na masowe protesty w Serbii

Źródło:
PAP

- Jesteśmy małą społecznością, ale mamy wielkie serca - powiedział ksiądz Marcin Rayss z Zielonej Góry. W tym czasie jeden z jego parafian wrzucał do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszystkie pieniądze, które zebrano na tacę podczas niedzielnego nabożeństwa. Nie brakuje również katolickich parafii, które chętnie dokładają swoją cegiełkę.

"Przekazujemy całą tacę na ten szczytny cel"

"Przekazujemy całą tacę na ten szczytny cel"

Źródło:
TVN24

Czuję dumę, szczęście i zaszczyt, że jestem częścią WOŚP-owej rodziny i że moje oczy stały się "wizytówką" Orkiestry. I wdzięczność, że mogę pomagać - mówi Jagoda Szpojnarowicz-Pyda. To jej ogromne, ciemne oczy od trzech dekad patrzą na nas z plakatów i gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ogromne, ciemne oczy, które zostały symbolem WOŚP. Odnaleźliśmy dziewczynkę ze zdjęcia

Ogromne, ciemne oczy, które zostały symbolem WOŚP. Odnaleźliśmy dziewczynkę ze zdjęcia

Źródło:
tvn24.pl

Partia golfa w Hiszpanii z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską, sprzątanie mieszkania przez Macieja Musiała czy bilety na mecz FC Barcelony wraz z wejściem na trening - oto najdroższe aukcje 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ich kwoty sięgają nawet blisko 300 tysięcy złotych. Co jeszcze cieszy się zainteresowaniem licytujących?  

Weekend z golfem, sprzątanie mieszkania i bilety na LaLiga. Oto 10 najdroższych aukcji WOŚP  

Weekend z golfem, sprzątanie mieszkania i bilety na LaLiga. Oto 10 najdroższych aukcji WOŚP  

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

- Skalę pomocy WOŚP obrazuje eksperyment, który przeprowadziliśmy ostatnio: usunęliśmy z kilku sal wszystkie sprzęty oznaczone charakterystycznym czerwonym serduszkiem. Ku naszemu zaskoczeniu, po ich usunięciu na salach pozostały jedynie puste ściany - to dowód na to, jak wiele zawdzięczamy tej fundacji - mówi Przemysław Galej, ordynator Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku.

Wynieśli cały sprzęt WOŚP, zostały puste ściany

Wynieśli cały sprzęt WOŚP, zostały puste ściany

Źródło:
tvn24.pl
"Nie wyglądają", a rozwijają się błyskawicznie i bywają śmiertelne. Dlaczego?

"Nie wyglądają", a rozwijają się błyskawicznie i bywają śmiertelne. Dlaczego?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Trwa 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Zbieramy na onkologię, zbieramy na hematologię dziecięcą, otwieramy nasze serca - mówiła Kasia Kieli, president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN. W imieniu Warner Bros. Discovery przekazała na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czek o wartości miliona złotych.

"Otwieramy nasze serca". Milion złotych od Warner Bros. Discovery

"Otwieramy nasze serca". Milion złotych od Warner Bros. Discovery

Źródło:
TVN24

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło jedno z najsłynniejszych zdjęć w historii Polski - fotografia sprzed kina Moskwa, wykonana z ukrycia przez Chrisa Niedenthala w czasie stanu wojennego. Fotoreporter opowiadał o historii zdjęcia w TVN24. - To jest odruch fotoreportera, że co by nie było, ale trzeba coś zrobić - mówił. Dziennikarka Natalia Szewczak, której dzieci przekazały wspólnie z Niedenthalem słynne zdjęcie na aukcję WOŚP, opowiedziała o historii bliźniaków, które urodziły się jako skrajnie wcześniaki. - Czerwone serduszka widzieliśmy wszędzie - mówiła.

"Adrenalina siedziała w naszych ciałach". Historia legendarnego zdjęcia na aukcji WOŚP

"Adrenalina siedziała w naszych ciałach". Historia legendarnego zdjęcia na aukcji WOŚP

Źródło:
TVN24

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to również setki najróżniejszych aukcji internetowych. Wśród nich są te przygotowane przez dziennikarzy i dziennikarki TVN24, TVN, TTV oraz gwiazdy znane z produkcji TVN Warner Bros. Discovery. Sprzątanie domu, wspólne gotowanie w hollywoodzkim stylu, autorskie obrazy, kolekcjonerskie pamiątki - to tylko niektóre wyjątkowe przedmioty i atrakcje, które trafiły "pod młotek". Grupa TVN Warner Bros. Discovery ponownie zaprasza na rodzinną przygodę w Harry Potter Studio w Londynie.

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

W najbliższych dniach może być nawet 15 stopni Celsjusza. Czy to już koniec zimy? Sprawdź 16-dniową prognozę temperatury, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: wygląda to jak kapitulacja zimy

Pogoda na 16 dni: wygląda to jak kapitulacja zimy

Źródło:
tvnmeteo.pl