Szukali matki i córki, znaleźli zakopane ciała. Sąsiad kobiet usłyszał wyrok

Źródło:
PAP, tvn24.pl
Szukali matki i córki, znaleźli zakopane ciała. Sąsiad kobiet usłyszał wyrok
Szukali matki i córki, znaleźli zakopane ciała. Sąsiad kobiet usłyszał wyrokTVN24
wideo 2/13
Szukali matki i córki, znaleźli zakopane ciała. Sąsiad kobiet usłyszał wyrokTVN24

45-letnia Aleksandra i jej 15-letnia córka Oliwia w lutym 2022 roku zostały uduszone, przewiezione do lasu i zakopane. Ciała znaleziono po kilkunastu dniach od zgłoszenia zaginięcia kobiet. Krzysztof R. oskarżony o zabójstwo dwóch kobiet został w czwartek przez Sąd Okręgowy w Częstochowie skazany na dożywocie. Wyrok jest nieprawomocny.

W czwartek Sąd Okręgowy w Częstochowie ogłosił wyrok w sprawie zabójstwa 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii.

Na ławie oskarżonych zasiadł 53-letni Krzysztof R., który podczas śledztwa nie przyznał się do winy. Sąd skazał mężczyznę na karę dożywocia. Zastrzegł, że o warunkowe zwolnienie R. będzie mógł ubiegać się najwcześniej po 30 latach.

Wyrok sądu

R. został oskarżony o popełnienie siedmiu przestępstw. Poza zabójstwem Aleksandry i jej córki – za co wymierzono mu dwie jednostkowe kary dożywocia – został uznany za winnego również wszystkich pozostałych czynów. Za uduszenie psa należącego do ofiar sąd wymierzył mu trzy lata pozbawienia wolności. Za utrwalanie wizerunku nagiej lub niekompletnie ubranej 13-letniej wówczas Oliwii za pomocą zainstalowanej w jej pokoju kamery – również trzy lata.

Za wykorzystanie wizerunku i podszywanie się pod Oliwię na Facebooku R. otrzymał karę dwóch lat więzienia. Na dwa lata i pół roku został skazany za dopuszczanie się tzw. innych czynności seksualnych wobec Oliwii, gdy miała 14 lat. Na rok więzienia sąd skazał go za tworzenie fałszywych dowodów przeciwko Aleksandrze, aby zainicjować wobec niej postępowanie karne i dyscyplinarne. Karę więzienia R. ma odbywać w systemie terapeutycznym.

Zgodnie w wyrokiem oskarżony ma też bliskim ofiar wypłacić zadośćuczynienie – w sumie 300 tys. zł. Sąd zakazał mu też wszelkiej działalności związanej z wychowaniem, edukacją, opieką czy leczeniem małoletnich. W związku z zabiciem psa sąd orzekł wobec niego zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat, ma też wpłacić 10 tys. zł nawiązki na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Prokurator Edyta Kubska z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie powiedziała dziennikarzom, że jest zadowolona z wyroku.

- Nie wyobrażałam sobie, przyznam szczerze, innej możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o trzy pierwsze czyny, czyli zabójstwo pani Aleksandry i Oliwii, jak również nieszczęsnego psa – zaznaczyła.

Komentarze po wyroku sądu

Wyraziła też satysfakcję, że sąd – choć sama o to nie wnosiła, ale uczynili to pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych – zauważył potrzebę zaostrzenia warunków ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Powołując się na niejawność wyroku, oskarżycielka nie chciała mówić o motywach, jakimi kierował się Krzysztof R. Potwierdziła jedynie, że konsekwentnie nie przyznawał się do winy i nie przeprosił bliskich ofiar.

- Myślę, że ten wyrok jest taki, jaki powinien zapaść, ale nie jest jeszcze prawomocny. Myślę, że obrońcy będą wnosić apelację i Sąd Apelacyjny w Katowicach zadecyduje, jak ten wyrok ostatecznie będzie wyglądał – zaznaczył pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych mecenas Adrian Moskalik.

Częstochowa. Wyrok w sprawie zabójstwa matki i córki
Częstochowa. Wyrok w sprawie zabójstwa matki i córkiTVN24

Przyznał, że sprawa była dla niego tym bardziej trudna, że osobiście zna pokrzywdzone

- .Jedyne co mogę obecnie powiedzieć, to że będziemy składać wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku – powiedział jeden z obrońców oskarżonego mecenas Piotr Kandora.

Częstochowa. Wyrok w sprawie zabójstwa matki i córki
Częstochowa. Wyrok w sprawie zabójstwa matki i córkiTVN24

Wyrok jest nieprawomocny. Proces toczył się w wyłączeniem jawności, dlatego publiczność musiała opuścić salę rozpraw na czas wygłaszania ustnego uzasadnienia orzeczenia.

Do zbrodni doszło w lutym 2022 roku. Aleksandra i Oliwia zostały uduszone, przewiezione do lasu i zakopane. Ciała znaleziono po kilkunastu dniach od zgłoszenia zaginięcia kobiet.

Krzysztof R. na ławie oskarżonychTVN24

Miał działkę w sąsiedztwie i obciążające nagrania w telefonie

11 lutego 2022 roku do policji w Częstochowie zgłosiła się matka Aleksandry - babcia Oliwii. Kobieta poinformowała, że dzień wcześniej po południu zadzwoniła do niej Oliwia i powiedziała, że nie może skontaktować się z mamą, która miała przebywać na należącym do niej ogródku działkowym. Od tego czasu zgłaszająca nie była w stanie nawiązać kontaktu z córką i wnuczką. Kobieta zeznała, że Aleksandra przyjaźniła się Krzysztofem R., który miał ogródek działkowy naprzeciwko działki jej córki, jednak rok wcześniej Aleksandra zerwała z nim wszelkie kontakty.

Niespełna tydzień po zaginięciu kobiet częstochowska prokuratura przekazała, że R. został zatrzymany. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem podwójnego zabójstwa, mimo że w tamtym momencie miejsce ukrycia zwłok nie było znane. Prokuratura nie informowała wtedy, jakie dowody obciążają podejrzanego, który nie przyznał się do tej zbrodni.

Później prokuratura informowała, że w trakcie przeszukania mieszkania Aleksandry znaleziono w pokoju Oliwii ukrytą kamerę, zamontowaną w telewizorze. Niedawno śledczy ujawnili, że w telefonie mężczyzny znaleziono pliki z wizerunkiem rozebranej Oliwii.

Ciężkie worki w bagażniku samochodu Aleksandry

Okazało się też, że R. skasował nagrania zarejestrowane przez monitoring na jego działce.

Jak wykazała analiza monitoringu z rejonu ul. Telimeny w Częstochowie, 10 lutego po południu przyjechał tam ford focus, z którego wysiadł mężczyzna ubrany w ciemną kurtkę i odszedł. Nieco później obok forda zaparkował citroen, z którego wysiadł mężczyzna i przepakował rzeczy z citroena do forda - sprzęt ogrodniczy oraz dwa ciężkie worki. Wieczorem mężczyzna ponownie podszedł do forda, otworzył go i odjechał.

Poszukiwania Aleksandry i Oliwii w okolicy RomanowaTVN24

Należący do Aleksandry W. ford focus został zarejestrowany przez kamery monitoringów przy drodze krajowej nr 1, gdy wieczorem 10 lutego jechał w kierunku Katowic i z powrotem, m.in. w okolicy Romanowa. Kilkanaście dni później, 21 lutego, w kompleksie leśnym w Romanowie znaleziono zwłoki dwóch kobiet oraz ich psa rasy shih tzu.

Bliscy kobiet nie byli w stanie uczestniczyć w ich identyfikacji. Przeprowadzono badania DNA, które potwierdziły, że to Aleksandra i Oliwia. Jak wykazała sekcja zwłok i badania posekcyjne, przyczyną ich śmierci było gwałtowne uduszenie. Z uzyskanej w śledztwie opinii z zakresu badań chemicznych wynika, że ślady w postaci drobnych nitek, zabezpieczone w citroenie należącym do Krzysztofa R., odpowiadają śladom ujawnionym w samochodzie Aleksandry W. – poinformowała prokuratura.

Śledczy: Aleksandrę zabił na działce, Oliwię spotkał przed blokiem

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Ustaliła, że 10 lutego wczesnym popołudniem Krzysztof R. zabił Aleksandrę W. na terenie ogródków działkowych. Potem odprowadził jej samochód pod blok, w którym mieszkała.

Tam przypadkowo spotkał spacerującą z psem Oliwię W., którą zwabił do samochodu i odjechał w nieustalone miejsce, gdzie pozbawił ją życia. Następnie ukrył zwłoki kobiet w kompleksie leśnym.

W połowie kwietnia 2023 roku prokuratora poinformowała o przesłaniu do sądu aktu oskarżenia. Kilkanaście dni wcześniej śledczy otrzymali opinię psychiatryczną dotyczącą 53-letniego Krzysztofa R. Biegli orzekli, że mężczyzna był poczytalny w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów, a więc może odpowiadać karnie.

Krzysztofowi R. przedstawiono zarzuty zabójstwa Aleksandry i Oliwii, a także utrwalania wizerunku nagiej Oliwii przy użyciu ukrytej kamery, podszycia się pod nią celem kierowania obraźliwych treści do jej znajomych na portalach społecznościowych, zabicia psa rasy shih tzu, dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec Oliwii, gdy miała 14 lat, a także tworzenia fałszywych dowodów, by skierować postępowanie karne i dyscyplinarne przeciwko Aleksandrze.

R. podczas śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. W złożonych wyjaśnieniach stwierdził jedynie, że ukrytą kamerę zainstalował w pokoju Oliwii na prośbę jej matki.

Autorka/Autor:mm, tok

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Szefowa Secret Service została wezwana na specjalne wysłuchanie w komisji Kongresu na 22 lipca. Republikanie zapowiedzieli, że rozpoczną dochodzenie w sprawie uchybień w zakresie bezpieczeństwa na wiecu wyborczym w Pensylwanii. Portal TMZ dotarł do nagrania, które pokazuje sprawcę zdarzenia leżącego na dachu pobliskiego budynku z karabinem w ręku.

Widzieli zamachowca z karabinem w ręku, nagrali moment strzałów

Widzieli zamachowca z karabinem w ręku, nagrali moment strzałów

Źródło:
TVN24, TMZ

Amerykańska aktorka Shannen Doherty, najbardziej znana z roli Brendy Walsh - uczennicy szkoły średniej w popularnym serialu z lat 90. "Beverly Hills, 90210". Zmarła po latach zmagania się z rakiem - podał w niedzielę magazyn People. Miała 53 lata.

Nie żyje Shannen Doherty, serialowa Brenda Walsh

Nie żyje Shannen Doherty, serialowa Brenda Walsh

Źródło:
Reuters

17-latek został zaatakowany maczetą na kąpielisku Zakrzówek w Krakowie. Chłopak miał rany głowy i ręki. Przeszedł operację, nie udało się uratować kciuka lewej dłoni. Policja wyjaśnia okoliczności ataku.

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. W szpitalu przeszedł operację, stracił kciuk

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. W szpitalu przeszedł operację, stracił kciuk

Źródło:
tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę przed południem na trasie Miastko-Chlebowo w powiecie bytowskim (Pomorze). Zginęła dziewięcioletnia dziewczynka, trwa walka o życie 2,5-letniego chłopca.

Nie żyje dziewięciolatka, walczą o życie 2,5-letniego chłopca

Nie żyje dziewięciolatka, walczą o życie 2,5-letniego chłopca

Źródło:
PAP/tvn24.pl

Wodniacy ratowali wędkarzy, który w nocy łowili ryby na Jeziorze Żywieckim przy ujściu rzeki. Dwaj znaleźli na wysepce, która znikała pod wodą. Trzeci sam wydostał się na brzeg, po tym jak zatonęła mu łódź. W ostatniej chwili założył kapok. Akcję ratowniczą utrudniały wiatr i duże fale.

Rozbili się na cyplu, który zmienił się w znikającą wyspę. Płynął po nich kolega, ale jego łódź zatonęła

Rozbili się na cyplu, który zmienił się w znikającą wyspę. Płynął po nich kolega, ale jego łódź zatonęła

Źródło:
tvn24.pl

W tej chwili ważniejsze niż kiedykolwiek jest, abyśmy byli zjednoczeni i pokazali nasz prawdziwy charakter jako Amerykanów, pozostając silni i zdeterminowani oraz nie pozwalając złu wygrać - napisał były prezydent USA Donald Trump w swoim drugim wpisie po zamachu.

Nowy wpis Donalda Trumpa po zamachu. "W tej chwili ważniejsze niż kiedykolwiek jest, abyśmy byli zjednoczeni"

Nowy wpis Donalda Trumpa po zamachu. "W tej chwili ważniejsze niż kiedykolwiek jest, abyśmy byli zjednoczeni"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Fotoreporter "New York Timesa", relacjonujący sobotni wiec Donalda Trumpa w Pensylwanii, podczas którego doszło do próby zamachu na kandydata republikanów, prawdopodobnie uchwycił na zdjęciu pocisk przelatujący obok głowy byłego prezydenta USA - donosi nowojorski dziennik, powołując się na analizę byłego agenta FBI.

Szara smuga przy głowie Trumpa. "Ujęcie jedno na milion"

Szara smuga przy głowie Trumpa. "Ujęcie jedno na milion"

Źródło:
New York Times

Nawałnice po raz kolejny przeszły nad Polską. Strażacy ostatniej nocy i w niedzielę interweniowali blisko 1300 razy, najczęściej w województwie świętokrzyskim. Wiatr zrywał dachy i łamał drzewa, w wyniku intensywnych opadów deszczu zalane zostały ulice. Zdjęcia i nagrania dostaliśmy na Kontakt 24.

Drzewo spadło na samochód, od uderzenia pioruna padły krowy, deszcz pozalewał drogi

Drzewo spadło na samochód, od uderzenia pioruna padły krowy, deszcz pozalewał drogi

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Pięć osób trafiło do szpitala tuż po tym, jak miejski autobus uderzył w wiatę przystankową w Lublinie. Dwie poszkodowane osoby znajdowały się pod pojazdem. W ich uwolnieniu konieczna była pomoc strażaków.

Kierowca autobusu miejskiego uderzył w przystanek, na którym byli ludzie. Są ranni

Kierowca autobusu miejskiego uderzył w przystanek, na którym byli ludzie. Są ranni

Źródło:
tvn24.pl

Na wakacjach rezydent zajmuje się wszystkim, od wymiany brudnych ręczników po załatwianie formalności, gdy turysta nagle umrze. - To nie jest praca dla wszystkich. Niektórzy chcą wracać w trakcie sezonu - stwierdza pracownica biura podróży. Ale są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie innego życia.

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Źródło:
tvn24.pl

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ukazujące moment zamachu na Donalda Trumpa i reakcję dwóch snajperów, którzy z dachu pobliskiego budynku zabezpieczali wiec. Na filmie widać, że agenci są wyraźnie zaskoczeni strzałami. Służby, które miały dbać o bezpieczeństwo sobotniego wydarzenia, znalazły się pod silną krytyką.

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Amerykańska telewizja CNN zacytowała świadka, który twierdził, że "widział zamachowca przemieszczającego z dachu na dach" przed oddaniem strzału w kierunku Donalda Trumpa w czasie wiecu wyborczego w Butler w Pensylwanii. Były prezydent został ranny. Napastnik został zastrzelony.

Świadek ataku na Trumpa widział "napastnika przemieszczającego się z dachu na dach"

Świadek ataku na Trumpa widział "napastnika przemieszczającego się z dachu na dach"

Źródło:
CNN, PAP

Nie weszła ustawa, która była najłagodniejszym projektem z tych, które realnie miały poprawić sytuację kobiet w Polsce - oceniła w "Kawie na ławę" Marcelina Zawisza z klubu Lewicy. Podczas dyskusji w programie na temat piątkowego głosowania w Sejmie doszło do wymiany zdań między wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim (PSL) a posłanką Koalicji Obywatelskiej Agnieszką Pomaską.

Pomaska: posłanki PSL-u nie miały łatwo. Zgorzelski: chcę zaprotestować, nie wiem skąd pani to wie

Pomaska: posłanki PSL-u nie miały łatwo. Zgorzelski: chcę zaprotestować, nie wiem skąd pani to wie

Źródło:
TVN24

Najgorętsze chwile czekają nas w połowie tygodnia. Jaka pogoda będzie w dalszej części lipca? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Źródło:
tvnmeteo.pl

W związku z prognozowanymi dziś burzami, obfitymi opadami deszczu i silnym wiatrem na południowym wschodzie ogłoszony został alert RCB. Może dochodzić do podtopień i przerw w dostawie prądu.

Alert RCB dla trzech województw

Alert RCB dla trzech województw

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Policjanci zatrzymali 23-latka, który nad ranem zranił nożem trzy osoby na polu namiotowym w Boszkowie. Dwie osoby przewieziono do szpitali. Sprawca trzeźwieje. Miał 1,5 promila w organizmie.

Atak nożownika na polu namiotowym. Trzy osoby ranne

Atak nożownika na polu namiotowym. Trzy osoby ranne

Źródło:
Kontakt24

Tacie blogera Michała Góreckiego przestępcy próbowali wyczyścić konto bankowe, korzystając z tego, że na popularnej platformie OLX wystawił do sprzedaży biurko i szafkę. - Wielowarstwowa ściema. Najłatwiej hakuje się człowieka - ocenił w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl. Opisał też sposoby działania przestępców wobec rodzica.

Triki oszustów. Tak "próbowano wyczyścić konto"

Triki oszustów. Tak "próbowano wyczyścić konto"

Źródło:
tvn24.pl

Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych domaga się 28 tysięcy złotych od rowerzystki, która we wrześniu ubiegłego roku miała doprowadzić do uszkodzenia samochodu osobowego. Poszkodowany dostał pieniądze z polisy AC, a teraz ubezpieczyciel domaga się od sprawczyni zdarzenia zwrotu środków wraz z odsetkami. - Taka sytuacja może spotkać każdego rowerzystę. Warto wyciągnąć wnioski z tej przykrej sytuacji i uczyć się na nieswoich błędach - komentuje Aleksander Daszewski, radca prawny z Biura Rzecznika Finansowego.

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Źródło:
tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Zrąbiec (Łódzkie). 21-latek zginął na miejscu po wybuchu urządzenia ciśnieniowego. Przyczyny zdarzenia bada policja.

"Doszło do rozszczelnienia i wybuchu". Nie żyje 21-latek

"Doszło do rozszczelnienia i wybuchu". Nie żyje 21-latek

Źródło:
tvn24.pl

Skoro wszystko drożeje, to rosnąć musi też składka OC - tak podwyżki tłumaczą specjaliści z branży ubezpieczeń. Jednocześnie brak ważnego OC wiąże się nie tylko z karą finansową, ale też niesie ryzyko wypłaty ogromnych kwot w przypadku spowodowania wypadku. Materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Rachunek dla kierowcy może być słony. "To jest bankructwo tego człowieka"

Rachunek dla kierowcy może być słony. "To jest bankructwo tego człowieka"

Źródło:
TVN Turbo

Na rzymskiej stacji metra Barberini doszło w sobotę wieczorem do interwencji policji w rezultacie serii kradzieży, której ofiarami padło wielu pasażerów, a także z powodu starć między bandami kieszonkowców. Stacja była zamknięta przez 40 minut.

Chaos i bitwa między bandami kieszonkowców. Akcja policji

Chaos i bitwa między bandami kieszonkowców. Akcja policji

Źródło:
PAP

18-latka musiała opuścić mieszkanie po policyjnej interwencji i decyzji prokuratora. Nie wolno jej się też zbliżać do matki. Córce może grozić do pięciu lat więzienia.

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

Źródło:
tvn24.pl

Gwałtownie cofając uderzył w radiowóz i zaczął uciekać w kierunku Jastarni, gdzie wjechał na plażę. Tam też został zatrzymany przez policjantów.

Podczas ucieczki wjechał samochodem na plażę

Podczas ucieczki wjechał samochodem na plażę

Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl

62-letnia Polka była poszukiwana czerwoną notą Interpolu, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym. Została zatrzymana przez strażników granicznych na lotnisku Warszawa-Modlin.

Przyleciała z Londynu i trafiła do aresztu

Przyleciała z Londynu i trafiła do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Gdzie jest burza? W niedzielę 14.07 wcześnie rano wyładowania atmosferyczne pojawiają się na znacznym obszarze Polski. Może padać grad. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi w kolejnych miejscach

Gdzie jest burza? Grzmi w kolejnych miejscach

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Niedziela jest kolejnym burzowym dniem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami w wielu regionach. Najgroźniejsze zjawiska są spodziewane na południowym wschodzie Polski. Dla kilku województw wydano również ostrzeżenia w związku z upałami.

Groźne burze i ponad 30-stopniowy upał. Ostrzeżenia w wielu regionach

Groźne burze i ponad 30-stopniowy upał. Ostrzeżenia w wielu regionach

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

- Zabytkowe ogrody Muzeum Łazienki Królewskie są zamknięte z uwagi na konieczność kontroli i usunięcia skutków nocnej bardzo intensywnej nawałnicy - przekazała w sobotę Anita Kacprzyk, przedstawicielka muzeum. Ogród zamknięty będzie również w niedzielę, odwołano zaplanowane w nim imprezy.

"Pracownicy nie pamiętają takiej skali zniszczeń". Łazienki Królewskie wciąż zamknięte

"Pracownicy nie pamiętają takiej skali zniszczeń". Łazienki Królewskie wciąż zamknięte

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zalew Zegrzyński leży niecałe 30 kilometrów na północ od centrum Warszawy. Rowery wodne, strzeżona plaża, miejsca do grillowania - to wszystko zachęca okolicznych mieszkańców, ale też warszawiaków, by chłodzić się tu w upalne dni. Do Zegrza dojeżdża pociąg, ale droga ze stacji na plażę to koszmar. Piesi muszą przejść prawie trzy kilometry, większość poboczem przy ruchliwej trasie. 

Obok pędzących aut, za barierą energochłonną i przez krzaki. Dojście na popularną plażę jak z koszmaru

Obok pędzących aut, za barierą energochłonną i przez krzaki. Dojście na popularną plażę jak z koszmaru

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę w Lotto ponownie nie padła główna wygrana. Oznacza to, że rośnie kumulacja i w najbliższym losowaniu będzie można wygrać sześć milionów złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 13 lipca 2024 roku.

Wyniki Lotto z 13 lipca 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Lotto z 13 lipca 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

- Jestem o to pytany w amerykańskich telewizjach. Jak pan oczywiście wie, to jest ten jeden temat, którego mi nie wolno poruszać - mówił szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. W rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną został zapytany o kondycję prezydenta USA Joe Bidena.

Sikorski: to jest ten jeden temat, którego mi nie wolno poruszać

Sikorski: to jest ten jeden temat, którego mi nie wolno poruszać

Źródło:
TVN24
Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Źródło:
tvn24.pl, gov.pl
Premium

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl