Nagana nie pomogła, ksiądz z zakazem odprawiania nabożeństw. Za wzywanie do zdejmowania maseczek

Autor:
mag/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Eksperci o źle nakładanych maseczkach
Eksperci o źle nakładanych maseczkachTVN24
wideo 2/6
TVN24Eksperci o źle nakładanych maseczkach

"Zachowywanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego jest wypełnieniem przykazania miłości poprzez wzajemną troskę o swoje bezpieczeństwo. Traktowanie zaś sakramentów i sakramentaliów w sposób zabobonny jest zupełnym niezrozumieniem i wypaczeniem ich sensu" - informuje kuria, odsuwając od posługi kapłańskiej duchownego, który wzywał wiernych do zdejmowania maseczek w kościele.

W październiku w internecie pojawiły się nagrania z nabożeństwa, podczas którego duchowny z kościoła pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w miejscowości Czatachowa w gminie Żarki pod Częstochową wzywał wiernych do zdejmowania maseczek w kościele. Ksiądz Daniel Galus, który już wcześniej zasłynął z budzących kontrowersje działań i wypowiedzi, przekonywał, że w maseczkach można się zatruć.

Archidiecezja częstochowska odcięła się wówczas od działań i wypowiedzi księdza, który już w marcu otrzymał naganę kanoniczną. Kuria zapowiedziała wtedy także dalsze kroki dyscyplinarne wobec duchownego. W środę opublikowała komunikat w sprawie księdza Galusa i zgromadzonej wokół niego grupy wiernych, określającej się jako Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Dzień wcześniej z księdzem spotkali się metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo i biskup pomocniczy Andrzej Przybylski.

"W związku z okazywaną przez ks. Galusa postawą nieposłuszeństwa, braku reakcji na udzieloną mu naganę i wywoływanym tym samym zamętem i zgorszeniem wśród wiernych, a także wobec niepokojących zjawisk coraz mocniej dotykających kierowaną przez niego grupę, (...) ks. Galusowi zakomunikowano decyzję o nakazie odbycia półrocznego (...) czasu rekolekcyjnego odosobnienia, czyli podjęcia samotnej modlitwy i pokuty za Kościół i wspólnotę, rozeznania swojej drogi w dalszej posłudze duszpasterskiej, opuszczenia pustelni w Czatachowej (będącej w całości własnością archidiecezji częstochowskiej) oraz przebywania we wskazanym mu miejscu" – poinformował w środę rzecznik archidiecezji częstochowskiej ksiądz Mariusz Bakalarz.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Przeprosili zgorszonych za powstały zamęt

Ponadto ks. Galus otrzymał polecenie powstrzymania się od publicznego sprawowania funkcji kapłańskich zarówno dla samej wspólnoty, jak i poza nią. W odosobnieniu we wskazanym przez kurię miejscu duchowny ma przebywać od 29 listopada tego roku do 29 maja 2021.

Daniel Galus podczas spotkania otwartego na Przeprośnej Górce w SiedlcuJanuary Bratek/ wikipedia

Decyzją częstochowskiej kurii członkowie kierowanej przez Galusa grupy, która – jak podano w komunikacie – nie ma dotąd zatwierdzenia kościelnego, powinni potraktować najbliższe pół roku, kiedy ksiądz opuści pustelnię "jako sposobność do uspokojenia emocji, ale nade wszystko w modlitwie rozeznać swoją drogę i wierność Kościołowi".

"Jeśli zostaną spełnione powyższe warunki, podjęte zostaną wspólne kroki na drodze uregulowania sytuacji samego ksiądz Galusa, jak również wspólnoty" – poinformował w komunikacie Bakalarz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

We wcześniejszym oświadczeniu, w październiku częstochowska kuria przeprosiła "wszystkich zgorszonych za powstały zamęt" i oświadczyła, że "wypowiedzi księdza Daniela Galusa nie są w żadnej mierze głosem Kościoła, który stale przypomina, że zachowywanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego jest wypełnieniem przykazania miłości poprzez wzajemną troskę o swoje bezpieczeństwo. Traktowanie zaś sakramentów i sakramentaliów w sposób zabobonny jest zupełnym niezrozumieniem i wypaczeniem ich sensu" – napisano.

W marcu tego roku Galus otrzymał karę nagany kanonicznej, która była reakcją na jego wypowiedzi i nierespektowanie przepisów państwowych i zarządzeń władz kościelnych dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Został wówczas także zobowiązany do powstrzymania się od krytyki przepisów państwowych i kościelnych, a także do ścisłego respektowania wszelkich zasad bezpieczeństwa.

"Wobec nieposłuszeństwa i trwania w uporze, które powoduje zamęt i zgorszenie, w najbliższym czasie podjęte zostaną dalsze kroki dyscyplinarne wobec ks. Galusa" – zapowiedziała w październiku kuria.

Autor:mag/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Posłowie Polski 2050-Trzeciej Drogi we wtorek wycofali projekt ustawy zakładający przedłużenie obowiązywania wakacji kredytowych. - Podjęliśmy decyzję, że tego typu rzeczy, o tej wadze, będzie już procedował przyszły rząd w ramach projektów rządowych i to jest słuszna decyzja dla pewnego porządku, który musimy zaprowadzić w tym trudnym, przejściowym momencie. Tak po prostu będzie lepiej dla tego projektu - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Podkreślał przy tym, że "nikt nie będzie niczego opóźniał, bo decyzja w sprawie wakacji kredytowych musi być".

Projekt w sprawie wakacji kredytowych wycofany. Marszałek Hołownia wyjaśnia

Projekt w sprawie wakacji kredytowych wycofany. Marszałek Hołownia wyjaśnia

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

We wtorek odbył się pogrzeb 14-letniej Natalii, która w ubiegłym tygodniu zmarła w Andrychowie. Uroczystość zgromadziła tłumy osób, które pożegnały nastolatkę. Sprawa jej śmierci poruszyła całą Polskę.

Pożegnanie 14-letniej Natalii z Andrychowa

Pożegnanie 14-letniej Natalii z Andrychowa

Autor:
wini/PKoz
Źródło:
TVN24 Kraków

14-letnia Wiktoria, podopieczna ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego w Kamieńcu koło Tarnowskich Gór, zaginęła w poniedziałek wieczorem. We wtorek została odnaleziona przez policjantów z Katowic w tym mieście. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zaginęła 14-latka w spektrum autyzmu. "Została odnaleziona w Katowicach"

Zaginęła 14-latka w spektrum autyzmu. "Została odnaleziona w Katowicach"

Aktualizacja:
Autor:
mag,
ads//mrz
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Chciałbym, żeby ten Sejm był miejscem, do którego rodzice po prostu mogą przychodzić z dziećmi - mówił na wtorkowej konferencji prasowej marszałek Szymon Hołownia. Jak przekazał, w parlamencie może zostać zorganizowana opieka dla dzieci posłów i posłanek oraz pracowników kancelarii Sejmu. Hołownia sam niedawno zabrał do Sejmu swoją dwuletnią córkę. Jak zauważył, komentarze na ten temat były "bardzo różne" niż w przypadku posłanki Aleksandry Gajewskiej, której internauci nie szczędzili krytyki po tym, jak przyszła do Sejmu z synem. Hołownia podkreślił, że chciałby z tej sytuacji "wyciągnąć jak najbardziej praktyczne i ludzkie wnioski".

Dwie podobne sytuacje, reakcje całkowicie różne. Hołownia: nie chciałbym tego zostawić bez echa

Dwie podobne sytuacje, reakcje całkowicie różne. Hołownia: nie chciałbym tego zostawić bez echa

Autor:
pp/kg
Źródło:
TVN24

Władze Singapuru znoszą obowiązujący od 1989 roku zakaz posiadania kotów. Zakaz dotyczył co prawda jedynie mieszkań wybudowanych przez rząd, ale w przypadku Singapuru obejmował w ten sposób około 80 procent ludności. Miejscowe media przyznają, że zakaz i tak nie był respektowany.

Jedno z najbogatszych państw znosi zakaz posiadania kotów. Obowiązywał od 34 lat

Jedno z najbogatszych państw znosi zakaz posiadania kotów. Obowiązywał od 34 lat

Autor:
kgo//mm
Źródło:
tvn24.pl, The Straits Times, South China Morning Post

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska w ostatnich tygodniach doszło do włamania do gablot z cennymi przedmiotami z kości słoniowej - poinformowało w poniedziałek Radio ZET. Resort przekazał w oświadczeniu, że sprawa została zgłoszona na policję 8 listopada. Sprawę komentowali w Sejmie politycy.

Tajemnicza kradzież w ministerstwie. "Dziwny ostatni akord"

Tajemnicza kradzież w ministerstwie. "Dziwny ostatni akord"

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP, Radio ZET, TVN24

Polscy piętnastolatkowie we wszystkich trzech obszarach objętych międzynarodowym badaniem PISA 2022 uzyskali wyniki powyżej średniej dla krajów OECD oraz powyżej średniej uzyskanej przez uczniów z UE. Jednocześnie są one niższe niż w poprzedniej edycji badania - podano we wtorek.

Wyniki badania PISA 2022. Polscy uczniowie powyżej średniej

Wyniki badania PISA 2022. Polscy uczniowie powyżej średniej

Autor:
ks/kab
Źródło:
PAP

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia na wtorkowej konferencji prasowej zapowiedział zmianę Regulaminu Sejmu dotyczącą wyboru premiera w drugim kroku. - W myśl obecnie obowiązujących przepisów premiera w XXI wieku wybieralibyśmy tak jak papieża w wieku XIX - stwierdził. Hołownia przedstawił także plan działania Sejmu na środę i czwartek.

Szymon Hołownia zapowiada zmianę Regulaminu Sejmu. By "nie wybierać premiera jak papieża"

Szymon Hołownia zapowiada zmianę Regulaminu Sejmu. By "nie wybierać premiera jak papieża"

Autor:
momo/kab
Źródło:
TVN24, PAP

Najprawdopodobniej te dwa tematy, czyli mrożenie cen energii i liberalizacja zasad dotyczących energetyki wiatrowej, zostaną rozdzielone - zapowiedział na konferencji prasowej marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Dodał, że temat "uwolnienia energii z wiatru nie zostanie odpuszczony". - Tematem zajmie się Sejm, być może już w trybie projektu rządowego - mówił.

"Z wysokim prawdopodobieństwem tak to się skończy". Hołownia o ustawie wiatrakowej

"Z wysokim prawdopodobieństwem tak to się skończy". Hołownia o ustawie wiatrakowej

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

To jest po prostu jedna wielka kompromitacja i chyba tak się powinna nazywać ta komisja - mówił Cezary Tomczyk (KO), komentując pomyłki w raporcie komisji "lex Tusk". - Ci panowie chyba liczyli, że będą do końca świata bezkarni, że do końca świata będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość i mogą działać w dowolny sposób - mówił o członkach komisji Dariusz Klimczak (PSL-Trzecia Droga). - Tych, którzy złamali przepisy prawa, trzeba pociągnąć do odpowiedzialności karnej - powiedział Tomasz Trela (Nowa Lewica). Leonard Krasulski (PiS) stwierdził, że "szkoda już rozmawiać na ten temat".

Błędy w raporcie komisji Cenckiewicza. "Jedna wielka kompromitacja. I chyba tak się powinna nazywać ta komisja"

Błędy w raporcie komisji Cenckiewicza. "Jedna wielka kompromitacja. I chyba tak się powinna nazywać ta komisja"

Aktualizacja:
Autor:
ks/kg
Źródło:
TVN24

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla części województw w związku z opadami marznącymi i mgłą intensywnie osadzającą szadź. Sprawdź, gdzie pogoda może być zagrożeniem.  

Są nowe alerty IMGW. W wielu miejscach zrobi się niebezpiecznie

Są nowe alerty IMGW. W wielu miejscach zrobi się niebezpiecznie

Aktualizacja:
Autor:
jdw
Źródło:
IMGW

Trzech mężczyzn odśnieżało dach sklepu w Rybniku. Zaczęli w poniedziałek wieczorem i tego dnia mieli zejść na ziemię, ale ktoś im zamknął właz. Czekali do rana, po godzinie czwartej nie wytrzymali i poprosili przechodnia o pomoc. Okazało się, że wszyscy byli pijani, a jeden z nich poszukiwany przez policję.

Akcja odśnieżania dachu. Weszli wieczorem, zeszli nad ranem z pomocą strażaków. Pijani

Akcja odśnieżania dachu. Weszli wieczorem, zeszli nad ranem z pomocą strażaków. Pijani

Autor:
mag/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Tragiczny bilans ofiar śmiertelnych erupcji indonezyjskiego wulkanu Marapi wzrósł we wtorek do 22 osób - poinformowała stacja BBC. Ratownicy przekazali, że w środę wznowią poszukiwania ostatniego zaginionego turysty. - Marapi jest nadal bardzo aktywny - zauważył Ahmad Rifandi, który monitoruje aktywność wulkanu.

"Mamo, pomóż. To kwestia życia i śmierci". 19-latka cudem przeżyła erupcję wulkanu

"Mamo, pomóż. To kwestia życia i śmierci". 19-latka cudem przeżyła erupcję wulkanu

Autor:
anw
Źródło:
BBC, The Guardian

W Poznaniu trwa policyjna obława po napadzie, do którego doszło w centrum miasta. Skradziono konwojowane pieniądze. Ochroniarz oddał kilka strzałów - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji młodszy inspektor Andrzej Borowiak. Sprawcy zrabowali pieniądze należące do jednego z poznańskich kantorów.

Obława po napadzie na kantor w centrum Poznania. "Wszystkie służby postawione na nogi"

Obława po napadzie na kantor w centrum Poznania. "Wszystkie służby postawione na nogi"

Aktualizacja:
Autor:
ads,
MR/kg/PKoz
Źródło:
TVN24, PAP

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec czterech andrychowskich policjantów. Chodzi o sprawę 14-letniej Natalii, która kilka godzin leżała półprzytomna w centrum miasta. Dziewczynka zmarła w szpitalu. Dziś odbędzie się jej pogrzeb.

14-latka zmarła w centrum miasta. Kontrola w policji wykazała "uchybienia proceduralne"

14-latka zmarła w centrum miasta. Kontrola w policji wykazała "uchybienia proceduralne"

Autor:
wini/PKoz
Źródło:
TVN24 Kraków

Na ciele zamordowanego piłkarza nie było DNA Dariusza N., skazanego za to zabójstwo w pierwszym procesie. Bilingi nie wykazały, żeby jego telefon logował się w okolicy miejsca zbrodni. Zabójca był wśród kibiców wracających pociągiem z meczu. Dwaj z nich zeznali w drugim procesie, że skazanego nie było ani na tym meczu, ani w pociągu. Czy okaże się, że sześć lat spędził w areszcie niewłaściwy człowiek?

Wracał z meczu, zabił piłkarza, nagrały go kamery. Kibice zaprzeczyli w sądzie, że to był oskarżony o zabójstwo

Wracał z meczu, zabił piłkarza, nagrały go kamery. Kibice zaprzeczyli w sądzie, że to był oskarżony o zabójstwo

Autor:
mag/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Ewidentnie ta płyta została złamana w celu zacierania śladów, w nieprzypadkowym terminie - mówił Krzysztof Brejza, poseł Koalicji Obywatelskiej, który był inwigilowany Pegasusem. Dane z ataku na jego telefon znajdowały się na płycie, która została złamana.

"Ewidentnie złamana w celu zacierania śladów". Brejza: płyty same nie pękają

"Ewidentnie złamana w celu zacierania śladów". Brejza: płyty same nie pękają

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24

Płyta DVD z danymi z pierwszego ataku Pegasusa na telefon Krzysztofa Brejzy (KO) została złamana, a jej odczyt nie był możliwy - wynika z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Potwierdzają to także zdjęcia tej płyty, do których dotarli nasi reporterzy. Małżeństwo Brejzów zwraca uwagę, że do jej zniszczenia doszło tuż po tym, gdy wystąpili do śledczych o zabezpieczenie wszystkich nośników z danymi, które z ich urządzeń "zassał" szpiegowski program.  

Operacja "Jaszczurka". Złamana płyta z Pegasusa 

Operacja "Jaszczurka". Złamana płyta z Pegasusa 

Autor:
Maciej
Duda,
Łukasz
Ruciński
Źródło:
"Superwizjer" TVN

5 grudnia o godzinie 17 w całej Polsce zawyją policyjne syreny w hołdzie dwóm policjantom z Wrocławia, którzy zmarli po postrzeleniu przez Maksymiliana F. "Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach" - czytamy w komunikacie policji.

Nie żyją dwaj policjanci. W całej Polsce zawyją syreny

Nie żyją dwaj policjanci. W całej Polsce zawyją syreny

Autor:
pk/PKoz
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Żandarmeria Wojskowa podała nowe informacje w sprawie śmiertelnego potrącenia dwóch żubrów przez pojazd wojskowy, do którego doszło kilka dni temu na drodze pomiędzy Białowieżą a Hajnówką (woj. podlaskie). Śledczy prowadzą postępowanie z artykułu 92. paragraf 1 kodeksu wykroczeń, który dotyczy przekroczenia prędkości.

Samochód wojskowy potrącił śmiertelnie dwa żubry. Żandarmeria podała nowe informacje

Samochód wojskowy potrącił śmiertelnie dwa żubry. Żandarmeria podała nowe informacje

Autor:
mm/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

We wtorek, 5 grudnia, wybuchł pożar w stodole zaadaptowanej na warsztat w miejscowości Błażkowa, koło Lubawki w województwie dolnośląskim. Na miejscu działało 12 zastępów straży pożarnej. Czterech strażaków zostało rannych, trafili do szpitala.

Dogaszali pożar, gdy runęła ściana. Czterech strażaków rannych

Dogaszali pożar, gdy runęła ściana. Czterech strażaków rannych

Autor:
sk/gp
Źródło:
tvn24.pl

Gdy do 81-letniej mieszkanki krakowskiego Bieżanowa zadzwoniła oszustka podająca się za jej córkę, kobieta szybko spakowała swoje oszczędności do reklamówki. Pakunek oddała osobie podającej się za jej krewną. W związku z tą sprawą policja zatrzymała 20-letnią krakowiankę.

81-latka włożyła do reklamówki siedem tysięcy dolarów i oddała je kobiecie podającej się za jej córkę

81-latka włożyła do reklamówki siedem tysięcy dolarów i oddała je kobiecie podającej się za jej córkę

Autor:
wini/PKoz
Źródło:
PAP

Policja w Kołobrzegu zatrzymała kierowcę, który miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy, był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez sześć prokuratur rejonowych oraz miał odbyć karę więzienia.

Poszukiwało go sześć prokuratur rejonowych. Wpadł podczas kontroli, był pijany

Poszukiwało go sześć prokuratur rejonowych. Wpadł podczas kontroli, był pijany

Autor:
MR/PKoz
Źródło:
tvn24.pl, KPP Kołobrzeg

Władze Barcelony zatwierdziły zmianę nazw części ulic w mieście. W rezultacie w stolicy Katalonii znikną niektóre ulice nazwane imionami chrześcijańskich świętych, ich miejsce zajmą natomiast nazwiska działaczek feministycznych.

Imiona świętych znikają z nazw ulic. Miasto zastąpi je nazwiskami feministek

Imiona świętych znikają z nazw ulic. Miasto zastąpi je nazwiskami feministek

Autor:
kgo//mm
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Nagłe odejście kogoś tak młodego łamie serce - przyznała Julia Roberts, wspominając Matthew Perry'ego w programie "Entertainment Tonight" . W połowie lat dziewięćdziesiątych byli parą, wystąpili też wspólnie w jednym z odcinków "Przyjaciół". Perry wspominał relację i kulisy rozstania z Roberts w książce, którą wydał na rok przed śmiercią.

Julia Roberts po raz pierwszy o śmierci Matthew Perry’ego. W latach 90. byli parą

Julia Roberts po raz pierwszy o śmierci Matthew Perry’ego. W latach 90. byli parą

Autor:
wac//az
Źródło:
Entertainment Tonight, tvn24.pl

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji wszczął postępowanie przeciwko Scott Sportech Polska - poinformował urząd w komunikacie. Zarzuty wobec spółki dotyczą ograniczania konkurencji poprzez podział rynku sprzedaży rowerów. Zdaniem urzędu konsumenci mogli zostać pozbawieni możliwości zakupów produktów przez internet.

Rowerowa spółka pod lupą urzędu. Jest postępowanie

Rowerowa spółka pod lupą urzędu. Jest postępowanie

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Działacze Fundacji SAVE Wildlife Conservation Fund wykryli w południowej części województwa świętokrzyskiego sześć watah wilków - w przynajmniej czterech z nich urodziły się w tym roku młode. Na przeprowadzoną przez badaczy stymulację wycia odpowiedziały zarówno dorosłe osobniki, jak i szczenięta, dając dowód na obecność całych wilczych rodzin w miejscach, w których do niedawna ich jeszcze nie było. - To znak, że wilki wracają do polskich lasów - mówi Joanna Toczydłowska z Fundacji SAVE Wildlife.

Prawie 20 wilczych szczeniąt odpowiedziało na wycie. "Wilki wracają do polskich lasów"

Prawie 20 wilczych szczeniąt odpowiedziało na wycie. "Wilki wracają do polskich lasów"

Autor:
bp/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Kanadyjski przedsiębiorca Daniel Langlois został odnaleziony martwy wraz ze swoją partnerką na karaibskiej wyspie Dominice. Jak relacjonują media, do ich śmierci doszło w niejasnych okolicznościach. Langlois w przeszłości założył firmę produkującą oprogramowanie komputerowe wykorzystywane do stworzenia animacji 3D w znanych filmach.

W spalonym samochodzie znaleziono ciała znanego przedsiębiorcy i jego partnerki

W spalonym samochodzie znaleziono ciała znanego przedsiębiorcy i jego partnerki

Autor:
pb//az
Źródło:
BBC, Dominica News Online

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie eksplozji w domu na terenie hrabstwa Arlington w USA. Do wybuchu doszło, gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu z nakazem przeszukania budynku. Wcześniej zamieszkały w nim mężczyzna miał kilkadziesiąt razy wystrzelić racę. Mieszkańcy okolicy mówią o "potężnym huku".

Policjanci chcieli przeszukać dom, budynek wyleciał w powietrze

Policjanci chcieli przeszukać dom, budynek wyleciał w powietrze

Autor:
wac//az
Źródło:
CBS News, ENEX, tvn24.pl

Policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzanych o porwanie 19-latki. Mężczyźni mieli uprowadzić swoją ofiarę z jej mieszkania w Skierniewicach (woj. łódzkie), a później więzić na terenie Wieruszowa. Wszyscy trafili do aresztu. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Porwanie 19-latki. Zatrzymano trzech obywateli Gruzji

Porwanie 19-latki. Zatrzymano trzech obywateli Gruzji

Autor:
pk/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli projekt ustawy, który zakłada jawność odrębnych majątków małżonków najważniejszych osób w państwie jak i przedstawicieli władz samorządowych. Poprzednią próbę uregulowania tej kwestii, autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, zakwestionował Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej.

Trudna droga do jawności majątków polityków i ich rodzin. Dlaczego to się nikomu nie udało?

Trudna droga do jawności majątków polityków i ich rodzin. Dlaczego to się nikomu nie udało?

Autor:
Piotr
Jaźwiński
Źródło:
Konkret24

Nie ma w tej chwili wniosku o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego. Nie było dyskusji politycznej liderów na temat wniosku o Trybunał Stanu dla prezesa Adama Glapińskiego - powiedział we wtorek na konferencji prasowej marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia: nie ma w tej chwili wniosku o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego

Szymon Hołownia: nie ma w tej chwili wniosku o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego

Autor:
ks/kab
Źródło:
TVN24

Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił apelację obrońców kierowcy furgonetki, prezentującej i odtwarzającej z głośników treści przeciwko osobom LGBT+. Tym samym utrzymał wyrok I instancji, który wymierzył mężczyźnie karę ograniczenia wolności oraz wypłatę nawiązki w kwocie 5 tys. zł. Pojazd pojawił się na ulicach Gdańska w 2019 roku.

Wyrok w sprawie homofobicznej furgonetki. Kierowcę czekają prace społeczne

Wyrok w sprawie homofobicznej furgonetki. Kierowcę czekają prace społeczne

Autor:
ng/PKoz
Źródło:
TVN24

Prokuratura w najbliższych dniach zmieni Maksymilianowi F. zarzuty z usiłowania zabójstwa na zabójstwo. Mężczyzna jest podejrzany o postrzelenie w głowę dwóch policjantów z Wrocławia. Mimo starań lekarzy funkcjonariusze zmarli w szpitalu.

Prokuratura zmieni zarzuty Maksymilianowi F.

Prokuratura zmieni zarzuty Maksymilianowi F.

Autor:
pk/PKoz
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl