Wydanie z 17.09.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 17.09.2021

Od Kamczatki po Kaliningrad - Rosjanie ruszyli do głosowania w wyborach parlamentarnych. Faworytem do wygranej jest rządząca partia Jedna Rosja, będąca politycznym zapleczem Władimira Putina. W poprzednich wyborach zdobyła rekordowe 76 procent mandatów w Dumie. Ale teraz może być znacznie słabiej. Władza chwyta się więc wielu sposobów, by utrzymać siłę - włącznie z uwięzieniem opozycji i blokadą niewygodnych treści w internecie. W "Faktach o świecie" także o zakończonych manewrach wojskowych Zapad-2021 i 82. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Marta Abramczyk rozmawiała z Sybiraczkami w budynku nowo otwartego Muzeum Pamięci Sybiru. W programie także relacja Marcina Wrony o szykującym się na demonstrację skrajnej prawicy Waszyngotnie. Było też o zmianach w podróżowaniu do Wielkiej Brytanii oraz nowym prawie przyjętym we Włoszech. Bez świadectwa zaszczepienia lub negatywnego testu na COVID-19 nie będzie możliwości pracy. Ponadto o historii tajemniczego zaginięcia, pochodzącej z Florydy, młodej kobiety oraz fragment rozmowy Huberta Kijka z afgańskim dziennikarzem, ukrywającym się w Kabulu. Wydanie prowadził Krzyszof Górlicki.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.