Wydanie z 12.08.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 12.08.2022

Salman Rushdie, brytyjski pisarz indyjskiego pochodzenia, został raniony nożem w szyję przed wykładem, który miał wygłosić w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. Sprawca został zatrzymany. Rushdie wielokrotnie otrzymywał pogróżki. W Iranie został okrzyknięty bluźniercą, a jego dzieła zostały zakazane. W "Faktach o świecie" również o skażeniu Odry. Niemcy pobrali własne próbki wody, w których wykryto rtęć w ogromnym stężeniu. Władze są zszokowane skalą katastrofy i brakiem transgranicznej komunikacji. Było też o ostrzelaniu okolic Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej w Ukrainie i strzelaninie w Czarnogórze. Zginęło 12 osób, a sześć zostało rannych. W piątkowym wydaniu także reportaż o sentymentalnej podróży ambasadora USA Marka Brzezinskiego do Przemyśla, w którym wychował się jego ojciec. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.