Wydanie z 19.10.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 19.10.2021

We wtorek w Parlamencie Europejskim w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego odbyła się debata na temat praworządności w Polsce. - Zobaczyliśmy tutaj, że dialog jest ważny, ale widzimy, że im dłużej problem w Polsce trwa, tym pole do dialogu się zawęża - tłumaczyła Vera Jourova. Więcej o tym na początku "Faktów o Świecie". W programie także o niemieckim rządzie, który ma się zająć sprawą przywrócenia kontroli na granicy z Polską. Wszystko za sprawą obawy o wzmożony napływ migrantów. W "Faktach o Świecie" również o wyzwaniu rzuconym Macronowi przez Érica Zemmoura, którego nazywają francuskim Trumpem. Zemmour jest wymieniany jako jeden z kandydatów na prezydenta Francji. Wydanie prowadziła Jolanta Pieńkowska. 

 
 
 
 
Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.