Wydanie z 29.09.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 29.09.2022

Najpierw bestialsko atakują i zabijają mieszkańców, zajmują ich domy i ziemie. Później przeprowadzają fałszywe referenda i na ich podstawie formalnie przyłączają zajęte tereny do Rosji. To scenariusz jednocześnie tak niedorzeczny i barbarzyński, że część osób nadal nie może w to uwierzyć, że na oczach świata Kreml go realizuje. W piątek Władimir Putin ma podpisać umowy o przyłączeniu okupowanych terenów Ukrainy. W "Faktach o Świecie" również o Kongresie Stanów Zjednoczonych, który zatwierdził przekazanie Polsce ponad 280 milionów dolarów w ramach programu Foreign Military Financing. Nowe fundusze "przyspieszą proces uzupełniania wyposażenia, które Polska zdołała przekazać z własnych zapasów w celu wzmocnienia obrony Ukrainy, takiego jak czołgi". Następnie o szkodach na Florydzie, które wyrządził huragan Ian. Wciąż stanowi poważne zagrożenie, władze apelują do mieszkańców o to, by nie wychodzili ze schronów i zachowali czujność. Na nadejście żywiołu przygotowały się kolejne stany. Wydanie prowadził Krzysztof Górnicki.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.