Wydanie z 26.02.2024

Fakty o Świecie

Wydanie z 26.02.2024

Wystąpienie Radosława Sikorskiego na forum bezpieczeństwa ONZ skomentował były premier Szwecji. Jego zdaniem "po tym wystąpieniu niewiele zostało z Rosji". Przed szefem polskiego MSZ spotkanie m.in. z republikańskimi kongresmenami, których będzie chciał przekonać do pomocy Ukrainie. Następnie w "Faktach o Świecie" węgierski parlament, który wyraził zgodę na przyjęcie Szwecji do NATO. Węgry były ostatnim krajem w drodze akcesji Szwecji do Sojuszu, na co Sztokholm musiał czekać 21 miesięcy. W programie także o Izraelu, który zgadza się na dalsze prowadzenie rozmów w sprawie zawieszenia broni. Premier Benjamin Netanjahu twierdzi, że jeżeli dojdzie do porozumienia z Hamasem, to ofensywa lądowa w Rafah może zostać opóźniona. Było również o tym, czy kobiety zdecydują o wyniku listopadowych wyborów prezydenckich w USA, gdy w stanach kontrolowanych przez republikanów dochodzi do zaostrzeń praw do aborcji i in vitro. W programie było także o kolejnych pakietach pomocy wojskowej dla Ukrainy. NATO ma przekazać pociski artyleryjskie warte ponad miliard euro. Zapowiedzi dalszej pomocy padły także ze stron Włoch i Kanady. Wydanie prowadziła Jolanta Pieńkowska.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.