Wydanie z 23.09.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 23.09.2022

Faszystowskie korzenie w jednej partii, w dwóch pozostałych dużo sympatii dla Putina. Łączy je populizm, prawicowe poglądy i to, że prawdopodobnie taka koalicja będzie rządzić Włochami. W "Faktach o Świecie" również podsumowanie 77. Zgromadzenia Ogólnego ONZ, sprawa odmowy udzielenia wywiadu przez prezydenta Iranu, bo dziennikarka CNN nie założyła chusty i NASA, która wysłała statek "DART" w przestrzeń kosmiczną i będzie on na kursie kolizyjnym z asteroidą. Ostatecznie w nią uderzy, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zmieni jej kurs. To pierwszy taki test w historii.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.