Wydanie z 26.02.2021 (20:20)

Fakty o Świecie

Wydanie z 26.02.2021 (20:20)

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova, była amerykańska sekretarz stanu Madeleine Albright oraz kierujący w Polsce amerykańską misją dyplomatyczną Bix Aliu podczas szczytu Media for Freedom odnieśli się do wartości niezależnych mediów w Europie Środkowo-Wschodniej. Sytuację w Polsce komentowali również dziennikarze węgierscy, o czym w „Faktach o Świecie”. W programie także o najnowszych ustaleniach amerykańskiego wywiadu, z których wynika, że to następca tronu Arabii Saudyjskiej Muhammad ibn Salman zlecił porwanie albo morderstwo saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszukdżi, który został zabity w 2018 roku oraz o przeprowadzonym przez lotnictwo USA ataku rakietowym na Syrii w ramach odwetu za atak przeprowadzony w połowie lutego na bazę lotniczą USA w irackim Kurdystanie. Wydanie prowadził Jan Niedziałek.

Opis Programu

"Fakty o Świecie" to informacyjny program poświęcony w całości tematyce międzynarodowej. Tworzą go reporterzy działu zagranicznego "Faktów" TVN oraz reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.

 

Fakty o Świecie - o programie

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber, Joanny Stempień i Anny Kowalskiej.

 

Fakty o Świecie - prowadzący

 

Michał Sznajder - dziennikarz telewizyjny z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata związany z TVN24, gdzie pracował jako reporter specjalizujący się w tematyce międzynarodowej. Relacjonował wydarzenia, które miały miejsce między innymi w Stanach Zjednoczonych, Gruzji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Od lutego 2014 roku związany z TVN24 BiS jako prowadzący. Był specjalnym wysłannikiem TVN24 BiS podczas ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

 

Fakty o Świecie - gdzie obejrzeć?

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.