Wydanie z 31.03.2023

Fakty o Świecie

Wydanie z 31.03.2023

Po raz pierwszy w historii Ameryki były prezydent Stanów Zjednoczonych został oskarżony o popełnienie przestępstwa. Wielka ława przysięgłych sądu na Manhattanie zdecydowała w czwartek o postawieniu Donalda Trumpa w stan oskarżenia. Sprawa dotyczy jego działań przed wyborami w 2016 roku, w tym zapłacenia gwieździe porno Stormy Daniels 130 tysięcy dolarów za milczenie o ich domniemanych kontaktach seksualnych. Następnie w "Faktach o Świecie" o aresztowaniu amerykańskiego dziennikarza Evana Gershkovicha w Jekaterynburgu w Rosji. Wcześniej dla "The Wall Street Journal" obszernie relacjonował temat wojny w Ukrainie, w tym badał działalność Grupy Wagnera. Rosyjskie służby zarzucają mu szpiegostwo. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.