Wydanie z 28.09.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 28.09.2022

Demokracja po rosyjsku czyli pod przymusem - w pseudoreferendach mieszkańcy Doniecka, Ługańska, Chersonia i Zaporoża mieli niemal w 100% opowiedzieć się za niepodległością - według Rosjan, bo ukraińskie źródła cytują uczestników głosowania, którzy mówią wprost - okupanci dali im zgniły wybór, albo przyjmują rosyjskie obywatelstwo, albo dostają bilet do obozów filtracyjnych, a mężczyzn czeka mobilizacja. Tej farsy broni rosyjskie MSZ twierdząc, że plebiscyt został przeprowadzony zgodnie ze standardami międzynarodowymi, a jego wynik zostanie szybko wcielony w życie. W "Faktach o Świecie" również o Florydzie, którą czeka pierwsze uderzenie huraganu. Ian rozpędził się już do czwartej kategorii i niebezpiecznie zbliża się do katastrofalnej - piątej. Władze proszą mieszkańców, by zdecydowali się na ewakuację póki mają taką możliwość. Ludzie przygotowują się na najgorsze. Zabezpieczają swoje domy i przygotowują worki z piaskiem. Ze sklepowych półek znikają zapasy. Zanim Ian ruszył w kierunku Florydy przeszedł przez Kubę, gdzie wyrządził ogromne zniszczenia. Następnie o namiotowym miasteczku w cieniu drapaczy chmur i z widokiem na Manhattan. Władze Nowego Jorku budują tymczasowe schronienie dla imigrantów, których pełne autokary wysyłaja do metropolii republikańskie władze z południowych stanów. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.