Wydanie z 19.06.2024

Fakty o Świecie

Wydanie z 19.06.2024

To państwo jest uznawane za raj dla mniejszości seksualnych, a teraz swoją otwartość potwierdziło prawnie. Senat Tajlandii przyjął ustawę, która zalegalizowała małżeństwa osób tej samej płci. Tym samym kraj stał się pierwszym w Azji Południowo-Wschodniej, który dał taką możliwość swoim obywatelom i obywatelkom. Następnie w "Faktach o Świecie" o tym, że Komisja Europejska objęła Polskę i sześć innych państw procedurą nadmiernego deficytu. Rząd zaznaczył, że Polska inwestuje ogromne kwoty w obronność nie tylko swoją, ale i całej Unii Europejskiej, dlatego liczy na łagodne podejście do sprawy. Było także o spotkaniu Władimira Putina z Kim Dzong Unem. Dyktatorzy podpisali porozumienie, że w przypadku, gdy jedno z państw zostanie zaatakowane, to drugie mu pomoże. Współpraca państw przynosi Korei Północnej dostęp do technologii wojskowych, a Rosji amunicję do dalszych ataków na Ukrainie. Wydanie prowadził Michał Sznajder.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.