Wydanie z 6.12.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 6.12.2021

We wtorek prezydent Stanów Zjednoczonych będzie rozmawiał z prezydentem Rosji. Najważniejszym tematem ma być sytuacja na granicy rosyjsko-ukraińskiej. W "Faktach o świecie" także o europejskich krajach, które zaostrzają pandemiczne ograniczenia. Od dziś niezaszczepieni Włosi nie wejdą do restauracji, nie wybiorą się też na seans do kina. Władze rozszerzają obowiązek szczepień na kolejne grupy zawodowe, w tym między innymi na policjantów. O podobnych rozwiązaniach rozmawiają też w Niemczech. Ponadto relacja Macieja Worocha, który mówił o nowych zasadach wjazdu do Wielkiej Brytanii. Było też o wyborach prezydenckich we Francji. Marine Le Pen o prezydenturze marzy od lat. W 2017 roku przegrała w drugiej turze z Emmanuelem Macronem. Nie poddaje się i już za nieco ponad cztery miesiące znowu stanie do wyścigu o Pałac Elizejski. Skrajnie prawicowa kandydatka tym razem będzie miała poważną konkurencję także na prawicy. Eric Zemmour - kontrowersyjny dziennikarz i publicysta, znany z niechęci do imigrantów - w niedzielę ogłosił start w wyborach. Na koniec "Faktów o świecie" o pielgrzymkach papieża Franciszka do Grecji i na Cypr. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.