Wydanie z 22.04.2024

Fakty o Świecie

Wydanie z 22.04.2024

Po pół roku zwłoki Izba Reprezentantów przyjęła pakiet pomocy dla Ukrainy. Jak szybko 61 miliardów amerykańskiego wsparcia trafi w postaci broni i amunicji na front? We wtorek ustawą zajmie się Senat, a w środę być może podpisze ją Joe Biden. Z Kijowa płyną zarówno słowa wdzięczności, ale jak i prośby o brak opóźnień w kolejnych krokach. Bo wsparcia Ukraińscy żołnierze potrzebują natychmiast, ponieważ Rosja przygotowuje się do kolejnej kontrofensywy. Następnie w "Faktach o Świecie" o zagrożeniu dla wyborów do Parlamentu Europejskiego. Rosja chce wpłynąć na ich wynik m.in. za pomocą hakerskich ataków i fałszywych stron internetowych. Belgia i Czechy apelują do Komisji Europejskiej o przyjęcie dodatkowych sankcji na Rosji za próbę wywarcia wpływu na wybory. Było także o sytuacji na Bliskim Wschodzie. Chociaż sytuacja między Izraelem a Iranem wydaje się opanowana, izraelskie wojsko szykuje się do kolejnej ofensywy lądowej Rafah. Wydanie prowadziła Jolanta Pieńkowska.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.