Wydanie z 22.10.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 22.10.2021

Na początek "Faktów o świecie" szczyt liderów Unii Europejskiej. Jednym z tematów była kwestia polskiej praworządności. Premier zapewniał w tym tygodniu europosłów, że Polska jest przywiązana do praworządności równie mocno, jak inne unijne kraje. Przekonywał też do tego przywódców pozostałych 26 krajów. Maciej Sokołowski wyjaśniał, jakie wnioski płyną z tego dwudniowego szczytu, szczególnie dla Polski. Było też o Angeli Merkel. Kończący się szczyt w Brukseli był zapewne ostatnim w jej karierze. W programie także o tragicznym zdarzeniu na planie westernu "Rust”. Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił 42-letnią operatorkę Halynę Hutchins. Zranił również reżysera filmu Joela Souzę. Według wstępnych ustaleń policji na planie filmowym w stanie Nowy Meksyk doszło do wypadku. Ponadto relacja Macieja Worocha, który mówił o stanie zdrowia Elżbiety II. Było też o rosnących zakażeniach koronawirusem w Rosji i sprawie zabójstwa Gabby Petito. W parku na Florydzie znaleziono zwłoki mężczyzny, które należą do jej chłopaka i domniemanego zabójcy Briana Laundrie. Na koniec "Faktów o świecie" o tym, że coraz więcej młodych ludzi zaczyna coraz bardziej obawiać sie zmian klimatu. I choć zdają sobie sprawę z powagi problemu, to dla wielu światowych przywódców zyski są ważniejsze niż ochrona planety. Na kilka dni przed rozpoczęciem szczytu klimatycznego wyciekły dokumenty z których wynika, że niektóre państwa chcą spowolnić odchodzenie od węgla. Wydanie prowadziła Jolanta Pieńkowska.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.