Wydanie z 30.09.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 30.09.2022

Władimir Putin w propagandowym wystąpieniu na Kremlu ogłosił aneksję okupowanych obwodów Ukrainy, powołując się na ogłoszone wyniki nielegalnych pseudoreferendów. Działania Kremla spotkały się z jednoznacznym stanowiskiem unijnych przywódców, którzy "stanowczo odrzucają i potępiają bezprawną rosyjską aneksję". W "Faktach o Świecie" również o huraganie Ian, który w środę spustoszył Florydę. Pod wodą znalazły się całe miejscowości, a straty szacowane są na miliardy dolarów. Administracja prezydenta zapowiedziała pomoc finansową dla osób dotkniętych żywiołem. Administracja prezydenta Joe Bidena zapowiedziała pomoc finansową dla osób dotkniętych żywiołem. W programie także o Brazylii i ostatnich godzinach walki o głosy w niedzielnych wyborach prezydenckich. Brazylijski Trump, czyli Jair Bolsonaro, walczy o reelekcję. Jego rywal i były prezydent Luiza Inacio Luli da Silva wraca do polityki. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.