Wydanie z 12.04.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 12.04.2021

Podczas, gdy w Wielkiej Brytanii luzowane są obostrzenia, Europejczycy nadal walczą z trzecią falą epidemii. W "Faktach o świecie" o sytuacji epidemicznej w Europie oraz tragicznej sytuacji w Indiach, gdzie ostatniej doby przybyło około 160 tysięcy zakażonych koronawirusem. W programie też o planach wprowadzenia - jeszcze przed wakacjami - tak zwanych paszportów covidowych, brutalnym zatrzymaniu przez policję czarnoskórego porucznika armii USA oraz o tym, jak pandemia zmienia świat sportu. Było też o żałobie w Wielkiej Brytanii po śmierci księcia Filipa i tym, jak zmieniły się loty kosmiczne przez ostatnie 60 lat. Wydanie prowadziła Kamila Rachwalska.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.