Wydanie z 30.07.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 30.07.2021

Przez pożary lasów w pobliżu miasta Manavgat, oddalonego około 70 kilometrów od turystycznego miasta Antalya w Turcji zginęły trzy osoby. Służby ewakuowały kilkanaście okolicznych wiosek. W "Faktach o świecie" było też o sprzątaniu po powodzi w Niemczech i wsparciu syryjskich uchodźców, obowiązku szczepień dla pracowników federalnych w USA i tym, jak wygląda sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii. Ponadto o przedłużonym stanie wyjątkowym w Japonii, występach polskich olimpijczyków w Tokio i oskarżeniu Shakiry o oszustwa podatkowe. Wydanie prowadził Mateusz Walczak.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.