Wydanie z 29.11.2023

Fakty o Świecie

Wydanie z 29.11.2023

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk został zwycięzcą corocznego rankingu portalu Politico na Najbardziej wpływową osobę w Europie. W kategorii Działacze pierwsze miejsce zajęła premier Włoch Giorgia Meloni, Marzycieli – prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, a Zakłócaczy - szefowa banku centralnego Rosji Elwira Nabiulina. Następnie w "Faktach o Świecie" o szczycie klimatycznym ONZ w Dubaju. Na jej czele staje jednak człowiek, który równolegle stoi na czele lokalnego koncernu paliwowego. BBC dotarła też do dokumentów, z których wynika, że gospodarze planowali przy okazji imprezy podpisywać lukratywne umowy na sprzedaż paliw szkodliwych dla środowiska i klimatu. W programie również o silnym ataku zimy w Niemczech. Władze w zachodniej części kraju apelują do mieszkańców, by zostali w domach. Powagę sytuacji najdotkliwiej widać na śliskich drogach. W wypadkach zginęły co najmniej dwie osoby. Prawie dwieście utknęło w swoich autach. Wydanie prowadził Michał Sznajder.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.