Wydanie z 1.03.2024

Fakty o Świecie

Wydanie z 1.03.2024

W piątek w Moskwie odbył się pogrzeb rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Chociaż w czasie mszy w cerkwi uczestniczyć mogła tylko rodzina, to tysiące Rosjan zgromadziło się, aby pożegnać Nawalnego. Wśród nich byli także zagraniczni dyplomaci. Tłum miał skandować "Rosja bez Putina". Ciało Nawalnego spoczęło na cmentarzu Borysowskim. Jednocześnie od samego rana w miejsca, gdzie odbywał się pogrzeb wysyłane były oddziały policji i służb, a Kreml ostrzegał, że jakiekolwiek spontaniczne zgromadzenia będą uznane za łamanie prawa. Następnie gościem programu była Ewa Galica (Superwizjer, autorka dokumentu "Krąg Putina"), która opowiadała o majątku Putina i jego najbliższych współpracowników. - Jego majątek, który rzeczywiście posiada, trzyma w portfelach swoich bliskich ludzi. To są oligarchowie, którzy są milionerami dzięki niemu - mówiła Galica. Było również o słowach sekretarza obrony USA, który wskazał, że "jeśli Ukraina upadnie, Putin nie zatrzyma się". Jego zdaniem największe zagrożenie istnieje wobec krajów bałtyckich, a sukces Rosji oznaczałby, że Zachód zawiódł. Mógłby to także potencjalnie ośmielić innych dyktatorów. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.