Wydanie z 26.11.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 26.11.2021

Pojedyncze przypadki zakażenia nowym, potencjalnie groźnym wariantem B.1.1.529 koronawirusa, zostały wykryte w Europie. Komisja Europejska zarekomendowała zawieszenie połączeń lotniczych z siedmioma państwami południa Afryki, skąd nowy wariant pochodzi - o tym w "Faktach o Świecie". W programie także o domagających się większej ochrony prawnej kobietach, które w związku z Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy wobec Kobiet licznie wyszły na ulice wielu miast świata oraz o usunięciu Polski z listy potencjalnych kontrahentów firmy NSO GROUP, zarządzającej szpiegowskim oprogramowaniem Pegasus. Ograniczenia dotyczą państw, "w których są reżimy totalitarne, lub w których istnieją podejrzenia o naruszanie praw obywatelskich". Wydanie prowadził Krzysztof Górlicki.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.