Wydanie z 16.04.2024

Fakty o Świecie

Wydanie z 16.04.2024

Rozpoczęła się sztafeta z pochodnią olimpijską, lecz nie jest to światełko pokoju. Prezydent Francji zaapelował do Rosji, aby wstrzymała ataki na Ukrainę. Kreml nie wyraził zgody. Jednocześnie Francuzi mocno pracują nad przygotowaniem bezpieczeństwa igrzysk, aby zabezpieczyć imprezę przed potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym. Następnie w "Faktach o Świecie" o ważącej się reakcji Izraela na odwet Iranu. Przy podjęciu tej decyzji Izrael musi wziąć pod uwagę zarówno presję sojuszników, jak i wyznaczyć granice Iranowi na przyszłość. Konflikt, który toczył się w cieniu przez dekady, wszedł w kolejną fazę i to od Izraela zależy, jak bardzo będzie ona niebezpieczna dla świata. W programie było również o liberalizacji prawa do aborcji w Niemczech. Komisja złożona z ekspertów zakończyła swoje prace. Opracowane wnioski konkludują, iż aborcja powinna być dozwolona w Niemczech bez ograniczeń do 12. tygodnia ciąży. I chociaż obecnie jest ona nielegalna, to w praktyce właściwie nie jest ona sankcjonowana karnie. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.