Wydanie z 5.08.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 5.08.2022

Siewca fake newsow usłyszał wyrok i musi zapłacić cztery miliony dolarów. Alex Jones, popularny guru teorii spiskowych, twierdził, że chłopiec, który zginął w strzelaninie w 2012 roku, wcale nie umarł, a jego rodzice są aktorami. Senacka komisja ma też zająć się rolą Jonesa w związku z atakiem zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol. W "Faktach o Świecie" było również o wizycie Viktora Orbana w USA, zamknięciu amerykańskiej koszykarki Brittney Griner w rosyjskim więzieniu za wkład do papierosów, który zawierał niespełna gram olejku haszyszowego, walkach w Donbasie, nazwanych przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego "piekłem", oraz chińskich pociskach nad Tajwanem. Wydanie prowadził Jan Niedziałek.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.