Wydanie z 18.05.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 18.05.2022

Drastyczny brak mleka modyfikowanego dla niemowląt - taki problem dotknął Stany Zjednoczone. Tymczasowo została zamknięta jedna z czterech wielkich firm, które kontrolują niemal cały amerykański rynek tego produktu. Ogromne niedobory oznaczają wielkie kłopoty. W "Polsce i Świecie" także o niezwykle rzadkim wysłuchaniu w amerykańskim Kongresie. Dotyczyło tajemniczych obiektów, na które natknęli się tamtejsi piloci. Ponadto o przemówieniu Wołodymyra Zełenskiego podczas gali otwarcia fistiwalu filmowego w Cannes.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.