Wydanie z 7.12.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 7.12.2021

Ponad dwie godziny trwała wideorozmowa przywódców Stanów Zjednoczonych i Rosji. Tematem spotkania Joe Bidena i Władimira Putina było między innymi rosnące napięcie na linii Rosja-Ukraina. O tym na początku "Faktów o świecie" z 7 grudnia 2021 roku. W programie także o przygotowaniach Ukrainy do ewentualnego ataku ze strony rosyjskiej, 80. rocznicy ataku na Pearl Harbor i nowej koalicji w Niemczech. Ponadto relacja Macieja Worocha o nowych zasadach wjazdu do Wielkiej Brytanii. Było też o dyplomatycznym bojkocie zimowych igrzysk w Pekinie przez Stany Zjednoczone. Powodem jest łamanie praw człowieka przez Chiny. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.