Wydanie z 04.07.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 04.07.2022

Relacja Polki, która była w centrum handlowym w Kopenhadze, gdy szaleniec zaczął strzelać do ludzi. Zginęły trzy osoby, wiele jest rannych. Pani Klaudia ukryła się z innymi osobami w magazynie. Opowiada o 13 minutach koszmaru, jaki przeżyła. W "Faktach o Świecie" także o dramacie na słynnej Marmoladzie. W czasie wojny na zboczu najwyższego szczytu Dolomitów zbudowano miasteczko lodowe z siecią wykutych w lodzie korytarzy, dziś byłoby to niemożliwe. Dzisiaj wszyscy mówią o oberwanym fragmencie lodowca, który zabił co najmniej siedem osób. W programie także o papieżu Franciszku, który chce pojechać do Ukrainy, ale najpierw zamierza odwiedzić Moskwę. Chciałby, jak mówi, "przysłużyć się sprawie pokoju". W odpowiedzi władze Ukrainy ponawiają zaproszenie dla papieża Franciszka i apelują o dalsze modlitwy za naród ukraiński. Moskwa milczy.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.