Wydanie z 15.10.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 15.10.2021

Brytyjski poseł David Amess z rządzącej Partii Konserwatywnej został zamordowany w piątek po południu w swoim okręgu wyborczym. 25-letni sprawca, który zadał mu kilka ciosów nożem, został aresztowany. Do zdarzenia doszło w miejscowości Leigh-on-Sea, w miejscowym kościele metodystów, gdzie 69-letni Amess przyjmował wyborców ze swojego okręgu. O tym na początek "Faktów o świecie". W programie także o kryzysie granicznym i migrantach przybywających do Polski. Ponadto o znanym koszykarzu NBA, który nie chce zaszczepić się przeciw COVID-19 oraz wyspie Bali, która została ponownie otwarta dla zagranicznych gości po półtorarocznej przerwie. Było też o prawyborach na Węgrzech, które mają wyłonić kandydata zjednoczonej opozycji na urząd premiera. Na koniec "Faktów o świecie" rozmowa z byłym żołnierzem GROM-u o misji w Afganistanie. Wydanie prowadził Jan Niedziałek.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.