Wydanie z 26.05.2023

Fakty o Świecie

Wydanie z 26.05.2023

Na krótko przed lądowaniem w samolocie południowokoreańskich linii lotniczych Asiana Airlines otworzyły się drzwi. Samolot wylądował bezpiecznie, a żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń, choć niektórzy trafili do szpitala w związku z problemami z oddychaniem doznanymi w wyniku szoku. Policja zatrzymała jednego z pasażerów, który miał pociągnąć za dźwignię wyjścia awaryjnego, gdy maszyna znajdowała się ponad 200 metrów nad ziemią. W "Faktach o Świecie" również o Andrzeju Poczobucie. Białoruski Sąd Najwyższy utrzymał w mocy wyrok 8 lat więzienia. - Utrzymanie wyroku (...) jednoznacznie wskazuje na złą wolę władz w Mińsku. Nieustannie wzywamy do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych i zaprzestania represji - napisało MSZ na Twitterze. Ponadto w programie o Iranie, który szlakiem morskim przez Morze Kaspijskie dostarcza Rosji uzbrojenie. Przez lata szlak był relatywnie pusty, od kilkunastu miesięcy jest zatłoczony. Państwa Zachodu niewiele mogą z tym zrobić. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.