Wydanie z 25.10.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 25.10.2021

Na początek "Faktów o świecie" o wywiadzie Mateusza Morawieckiego dla "Financial Times". Premier zarzucił Komisji Europejskiej, że stawia Polsce żądania "przystawiając pistolet do głowy". - Co się stanie, jeśli Komisja Europejska rozpocznie trzecią wojnę światową? Jeśli ją rozpoczną, będziemy bronić naszych praw każdą bronią, jaka jest w naszej dyspozycji - powiedział szef rządu. W programie także o potężnej burzy, który przeszła nad Kalifornią oraz złej sytuacji epidemicznej w Rosji. W ciągu doby odnotowano tam prawie 38 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Sytuacja w kraju pogarsza się z dnia na dzień. Władze obwiniają za to obywateli, którzy nie chcą się szczepić. Było też o przygotowaniach Austrii do zbliżającego się sezonu narciarskiego oraz japońskiej księżniczce Mako. Bratanica obecnego cesarza Naruhito rezygnuje z tytułu i przywilejów, by poślubić kolegę ze studiów. Ponadto rozmowa Huberta Kijka z 11-letnim mistrzem szachów z Nigerii. Dzięki ciężkiej pracy nastolatek wygrywa kolejne turnieje, podbija szachowy świat i chce zostać najmłodszym w historii arcymistrzem. Wydanie prowadził Krzysztof Górlicki.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.