Wydanie z 19.07.2024

Fakty o Świecie

Wydanie z 19.07.2024

Większość demokratów uważa, że Kamala Harris byłaby dobrą prezydentką - wynika z sondażu Centrum Badań Spraw Publicznych AP-NORC, o którym napisała w piątek agencja AP. Czy miałaby szansę pokonać Donalda Trumpa? - Jako wiceprezydent Harris nie zachwyciła. Powszechna była opinia, że jej wiceprezydentura była rozczarowująca. Nie wiadomo, czy była dlatego, że dominował Biden i nie pozwolił jej wyjść z cienia, czy dlatego, że nie potrafiła tego urzędu wypełnić - komentował w programie "Fakty o świecie" w TVN24 BiS Janusz Reiter. W ocenie byłego ambasadora Polski w USA i Niemczech na korzyść Harris przemawia jej rozpoznawalność. Przyznał również, że gdyby zdecydowała się walczyć o Biały Dom, miałaby piekielnie trudne zadanie - musiałaby powstrzymać potężną machinę, uruchomioną przez Donalda Trumpa. – Trump utworzył wokół siebie aureolę człowieka, który jest nie do zatrzymania - przyznał Reiter. Mówił również o dwóch wizjach Ameryki - Donalda Trumpa i Joe Bidena oraz o tym, czy Europa jest gotowa na duet Trump-Vance.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.