Wydanie z 30.11.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 30.11.2021

W "Faktach o świecie" relacja Marcina Wrony, który mówił o przygotowaniach Stanów Zjednoczonych na pojawienie się nowego wariantu koronawirusa - omikron. Było też o szokującym raporcie dotyczącym warunków pracy w australijskim parlamencie. Chodzi o molestowanie seksualne i zastraszanie, którego doświadczają i parlamentarzyści i szeregowi pracownicy. Nawet co druga osoba padła ofiarą tego typu praktyk. Raport powstawał przez siedem miesięcy po tym, jak jedna z asystentek wyznała, że została zgwałcona w biurze ministra. Ponadto o plebiscycie magazynu "France Football" na najlepszego piłkarza świata w 2021 roku. Po raz siódmy, triumfował Argentyńczyk Lionel Messi. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce. W programie także o końcu rządów królowej Elżbiety II na Barbadosie. Położone na Karaibach państwo od północy jest republiką i ma prezydenta. Została nią była gubernator kraju. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.