Wydanie z 24.01.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 24.01.2022

Rosjanie chcą zainstalować na Ukrainie wierny sobie rząd, prawdziwa wojna jest możliwa. Inne kraje informują o wysłaniu swoich okrętów na wschód oraz o wycofywaniu zachodnich dyplomatów. Z kolei prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rozważa wysłanie na wschodnią flankę NATO do 5 tysięcy dodatkowych żołnierzy z możliwością szybkiego zwiększenia ich liczebności nawet dziesięciokrotnie w razie eskalacji konfliktu. Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej wzywają Rosję do deeskalacji i przypominają Moskwie, że jakakolwiek dalsza militarna agresja Rosji na Ukrainę będzie miała ogromne konsekwencje i poważne koszty. W "Faktach o Świecie" było także o kryzysie humanitarnym w Afganistanie. 97 procent mieszkańców żyje poniżej progu ubóstwa, miliony ludzi głoduje. W Oslo rozpoczęły się rozmowy z talibami na temat pomocy. Na koniec o Grecji zasypanej śniegiem. Wydanie prowadził Michał Sznajder.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.