Wydanie z 27.05.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 27.05.2022

Ukraińska prokuratura prowadzi już 14 tysięcy śledztw w sprawie podejrzenia rosyjskich zbrodni wojennych. Spraw zaczęło mocno przybywać, gdy śledczy mogli dostać się na tereny, z których wyparto Rosjan. Prokuratorzy jednak starają się docierać także w miejsca, gdzie jeszcze trwają walki. Chcą jak najszybciej zabezpieczyć dowody rosyjskiego bestialstwa. W "Faktach o świecie" również o licznych protestach oraz apelach o zaostrzenie dostępu do broni w USA po masakrze w szkole w Uvalde w Teksasie. Wychodzą na jaw kolejne okoliczności ataku, w którym 18-latek zastrzelił 19 dzieci i dwie nauczycielki. Pojawiają się zarzuty pod adresem policji, że funkcjonariusze zwlekali z wkroczeniem do akcji. W programie także o śmierci członka zespołu Depeche Mode. Andy "Fletch" Fletcher zmarł w wieku 60 lat. Wydanie prowadził Jan Niedziałek.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.