Wydanie z 21.01.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 21.01.2021

Joe Biden został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. W "Faktach o Świecie" o innauguracji prezydentury, pierwszym przemówieniu i decyzjach, a także wspólnym przesłaniu Georga Busha, Billa Clintona i Baracka Obamy dla nowego prezydenta. Ponadto w programie informowaliśmy o opozycjoniście Aleksieju Nawalnym. Jego obrońcy odwołali się od decyzji w sprawie aresztu, gwiazdy apelują o jego uwolnienie, a obywatele zapowiadają protesty. Było też o sytuacji brytyjskich gwiazd, które z powodu brexitu będą musiały podróżować z wizami, byłym prezydencie USA Donaldzie Trumpie i tym, co dalej z nim i jego rodziną. Wydanie prowadziła Jolanta Pieńkowska.

Opis programu

"Fakty o Świecie" to informacyjny program poświęcony w całości tematyce międzynarodowej. Tworzą go reporterzy działu zagranicznego "Faktów" TVN oraz reporterzy TVN24 i TVN24 BiS.

 

Fakty o Świecie - o programie

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber, Joanny Stempień i Anny Kowalskiej.

 

Fakty o Świecie - prowadzący

 

Michał Sznajder - dziennikarz telewizyjny z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata związany z TVN24, gdzie pracował jako reporter specjalizujący się w tematyce międzynarodowej. Relacjonował wydarzenia, które miały miejsce między innymi w Stanach Zjednoczonych, Gruzji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Od lutego 2014 roku związany z TVN24 BiS jako prowadzący. Był specjalnym wysłannikiem TVN24 BiS podczas ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

 

Fakty o Świecie - gdzie obejrzeć?

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.