Wydanie z 16.04.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 16.04.2021

Jeśli propozycja spotkania z Putinem miała być marchewką, to teraz jest kij. Joe Biden podpisał rozporządzenie i nałożył sankcje na 32 osoby i podmioty. Ameryka wyprosi też 10 rosyjskich dyplomatów, a swoim bankom zakazuje kupowania rosyjskich obligacji bezpośrednio od Kremla - o tym wszystkim na początek "Faktów o świecie". W programie także o decyzji polskiego MSZ, który wydalił z Polski trzech rosyjskich dyplomatów, a także planowanym w sobotę pogrzebie księcia Filipa. Od godziny 14 zapraszamy na program specjalny w TVN24 GO, a następnie w TVN24. Następnie w "Faktach o świecie" o zastrzeleniu w Chicago 13-latka latynoskiego pochodzenia. Właśnie pokazano nagranie z tej tragedii. Policja twierdzi, że chłopiec sekundy wcześniej miał w ręku broń. To kolejny wstrząs dla Ameryki. Wydanie prowadził Jan Niedziałek.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.