Wydanie z 29.02.2024

Fakty o Świecie

Wydanie z 29.02.2024

Sukces obrońców Donalda Trumpa. Udało im się przekonać Sąd Najwyższy do rozpatrzenia sprawy immunitetu byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Rozstrzygnięcie ma nastąpić 22 kwietnia, a to oznacza, że do tego czasu najcięższa gatunkowo sprawa, w której Trump oskarżony jest o próbę odwrócenia wyniku wyborów, zostaje zamrożona. Adwokatom Trumpa udało się przekonać sędziów, że sprawa jest uniwersalna i każdy kolejny prezydent musi mieć jasność, czy jego immunitet jest niepodważalny, nawet jeśli popełni poważne przestępstwo. To może mieć wpływ na nadchodzące wybory prezydenckie. Następnie w "Faktach o świecie" o decyzji Komisji Europejskiej w sprawie odblokowania unijnych środków dla Polski. Chodzi o Krajowy Plan Odbudowy i Fundusze Spójności. Do Polski ma trafić łącznie około 600 miliardów złotych. Komisja uznała, że Polska spełniła tzw. kamienie milowe, dotyczące między innymi niezależności systemu sądowniczego. W programie także o problemach przy organizacji pogrzebu Aleksieja Nawalnego, o przyjęciu przez Parlament Europejski projektu prawa w sprawie odbudowy przyrody oraz o największych manewrach NATO od końca zimnej wojny. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.