Wydanie z 18.04.2024

Fakty o Świecie

Wydanie z 18.04.2024

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Trump Tower na Manhattanie w Nowym Jorku z byłym amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem. Jak podkreślano, było to prywatne spotkanie na prywatne zaproszenie. Kolacja, według sztabu Donalda Trumpa, była też okazją do rozmów na tematy geopolityczne, w tym o wojnie w Ukrainie. Szczegółów jednak brak. Jakie będą długofalowe efekty tej rozmowy? Następnie w "Faktach o Świecie" o skandalicznych słowach Viktora Orbana. - Ukraina nie jest już suwerennym państwem, jest jedynie protektoratem Zachodu - powiedział węgierski premier w Brukseli na konferencji liderów narodowych konserwatystów, czyli liderów prawicowych i skrajnie prawicowych partii z Europy, Stanów Zjednoczonych i Izraela. W spotkaniu uczestniczył również były premier Mateusz Morawiecki, który słowa Orbana skrytykował dopiero po powrocie do Warszawy. W programie także o ukraińskim ataku na lotnisko w okupowanym przez Rosjan Krymie, o zapowiedzianym przez Izrael odwecie na Iranie oraz o zeznaniach byłego pracownika Boeinga, według którego firma od ponad dziesięciu lat nie przestrzega procedur, które zapewniłyby pełne bezpieczeństwo w produkowanych samolotach. Wydanie prowadziła Jolanta Pieńkowska.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.