Wydanie z 16.05.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 16.05.2022

W "Faktach o Świecie" między innymi o obronie Azowstalu. Jak podaje strona ukraińska, Rosjanie zastosowali amunicję zapalającą z pociskami termitowymi, która jest zakazana przez normy międzynarodowego prawa humanitarnego. W programie również o dwóch masowych strzelaninach w Stanach Zjednoczonych i koronawirusie, który dotarł do Korei Północnej. Kim Dzong Un nakazał użycie wojska do "natychmiastowego ustabilizowania dostaw leków", a w tamtejszej telewizji państwowej zaczęły pojawiać się propagandowe materiały, w których lekarze udzielają absurdalnych z medycznego punktu widzenia porad, jak radzić sobie z zakażeniem i objawami.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.