Wydanie z 1.12.2023

Fakty o Świecie

Wydanie z 1.12.2023

Władimir Putin ma kolejnego wroga, to osoby z tęczową flagą. Rosyjski Sąd Najwyższy uznał ruchy LGBT za ekstremistyczne. Natomiast rosyjskie kobiety zaczynają upominać się o swoich mężów i synów, którzy przepadli na froncie. Putin w przemówieniu stwierdził, że skoro Rosjan ubywa, kobiety powinny rodzić po ośmioro dzieci. W "Faktach o Świecie" również pytania o to, kto otruł żonę ukraińskiego dowódcy sił specjalnych. Marianna Budanowa najpierw poczuła się źle, a potem trafiła do szpitala, gdzie wykryto u niej wysokie i szkodliwe stężenie metali ciężkich. Kobieta przeżyła i dochodzi do zdrowia, ale próba otrucia w kręgu najbliższych jednego z najważniejszych wojskowych budzi grozę. Budanow ma stać za ukraińskimi akcjami dywersyjnymi, w tym atakami dronów na Moskwę. Ponadto w programie o grudniowym szczycie Rady Europejskiej, który będzie ważny nie tylko w aspekcie tego, kto będzie na nim reprezentował Polskę - chodzi o płynność finansową Ukrainy. Viktor Orban prowadzi polityczną grę, w której rozumie tylko język korzyści. Pytanie, czy Zachód zechce przebić ofertę Rosji. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.