Wydanie z 2.08.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 2.08.2021

Miała zostać szybko i dyskretnie uciszona, a piszą o niej wszystkie zagraniczne media. Białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska obnażyła przed światem mechanizmy działania reżimu Łukaszenki. Za krytykę trenerów dostała nakaz powrotu na Białoruś, a to oznaczało koniec kariery i być może zarzuty. Na wyjazd się nie zgodziła, a w poniedziałek dostała wizę humanitarną w polskiej ambasadzie w Tokio. W "Faktach o świecie" również relacja Macieja Worocha o nowych zasadach wjazdu do Wielkiej Brytanii. Osoby, które w Unii Europejskiej lub w USA zostały w pełni zaszczepione przeciw Covid-19, po przyjeździe do Wielkiej Brytanii z krajów z tzw. żółtej listy nie muszą odbywać kwarantanny. Było też o groźnych pożarach na zachodnim wybrzeżu USA oraz w Turcji. W programie także o szczepieniach w Izraelu. Rozpoczęto tam podawanie trzeciej dawki osobom po 60. roku życia. Prezydent Icchak Hercog wraz z żoną Michal byli jednymi z pierwszych, którzy otrzymali zastrzyk przypominający. Poza tym o restrykcjach dla niezaszczepionych w wielu europejskich krajach oraz zmaganiach Polaków na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Na koniec "Faktów o świecie" o zniszczonych przez ulewy uprawach winorośli we Francji. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.