Wydanie z 14.05.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 14.05.2021

Pandemia COVID-19 dotknęła gospodarkę na całym świecie. Każdy kraj ma swoje sposoby na to, jak wyjść z kryzysu. W "Faktach o świecie" między innymi o specjalnym dofinansowaniu lokalnego biznesu w jednym z czeskich miasteczek. W programie było też o nasilającym się konflikcie izraelsko-palestyńskim, opublikowanym w środę przez Komisję Europejską planie walki z zanieczyszczeniami wody, powietrza i gleby do 2030 roku i niemieckiej gimnastyczce, która walczy o godne traktowanie kobiet. Ponadto o zwycięstwie Borussi Dortmund w pucharze Niemiec i zakończeniu kariery Łukasza Piszczka, decyzji sądu w sprawie aktora Kevina Spacey’ego i ujawnionych przez księcia Harry’ego kolejnych podwodach jego odejścia z rodziny królewskiej. Wydanie prowadziła Jolanta Pieńkowska.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.