Wydanie z 14.01.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 14.01.2021

Kolejny przełom w sprawie Novaka Djokovicia. Australijski minister ds. imigracji zdecydował o ponownym cofnięciu Serbowi wizy wjazdowej ze względu na "zdrowie i interes publiczny". W "Faktach o świecie" także o kłopotach księcia Andrzeja. Aż 150 brytyjskich weteranów wojskowych podpisało się pod listem do królowej Elżbiety II, w którym zwracają uwagę na rangę skandalu wokół członka rodziny królewskiej. Było też o londyńskich imprezach organizowanych przez premiera Borisa Johnsona przy Downing Street. W programie również o cyberataku na strony rządowe Ukrainy, obostrzeniach obowiązujących w trakcie trwania ferii zimowych i milionowych karach finansowych nakładanych na Polskę. Na koniec o legendarnym Cirque Du Soleil. Artyści i akrobaci wystąpili po prawie ponad dwuletniej przerwie w londyńskim Royal Albert Hall. Wydanie prowadziła Jolanta Pieńkowska.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.