Wydanie z 20.05.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 20.05.2022

Kolejne potwierdzone przypadki małpiej ospy, tym razem w Niemczech i Holandii. Lekarze zakaźnicy uspokajają, że ta odmiana słabo przenosi się między ludźmi. Zachorowań w Europie może być już ponad sto, więc Światowa Organizacja Zdrowia zwołuje nadzwyczajne posiedzenie. W "Faktach o świecie" również o stanie Oklahoma, w którym stanowy parlament przyjął ustawę o niemal całkowitym zakazie aborcji. Jedynie podpis gubernatora dzieli Oklahomę od wprowadzenia najsurowszego prawa antyaborcyjnego w całych Stanach Zjednoczonych. Nowa ustawa nowelizująca prawo aborcyjne w Oklahomie przewiduje zakaz przeprowadzenia aborcji od momentu poczęcia. W programie również o Wielkiej Brytanii i pytania o przyszłość monarchii. Z najnowszego sondażu opublikowanego na Wyspach wynika, że nadal większość Brytyjczyków chce, by na czele ich kraju stała królowa lub król, ale jedna czwarta pytanych uważa monarchię za przeżytek i chciałaby zmian. Na koniec o turnieju Roland-Garros 2022. Zdecydowaną faworytką w rozgrywkach kobiet jest Iga Świątek. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.