Wydanie z 18.10.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 18.10.2021

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii odnotowano ponad 49 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Tak źle na Wyspach nie było od lipca. Ponad 70 procent mieszkańców jest już zaszczepionych. Skąd więc tak wysoki wskaźnik zakażeń? O tym w poniedziałkowych "Faktach o Świecie". W programie także o Rosjanach niechcących szczepić się rosyjską szczepionką, o rywalu Viktora Orbana Peterze Marki-Zay’u, zwycięzcy prawyborów węgierskiej opozycji oraz o przygotowaniach do debaty w Parlamencie Europejskim o kryzysie praworządności w Polsce, w której udział weźmie premier Mateusz Morawiecki. W magazynie także o tragicznych skutkach powodzi i lawin błotnych, do których doszło na skutek ulewnych deszczy na południu Indii. Wydanie prowadziła Jolanta Pieńkowska.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.