Wydanie z 21.04.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 21.04.2021

Podczas dorocznego orędzia Władimir Putin zapowiedział, że „organizatorzy prowokacji grożący podstawowym interesom bezpieczeństwa Rosji będą żałować tak, jak dawno niczego nie żałowali” - o relacjach Rosji ze Stanami Zjednoczonymi i z Ukrainą w „Faktach o Świecie”. W programie także o reakcji Amerykanów na wyrok uznający winę byłego funkcjonariusza odpowiedzialnego za śmierć George’a Floyda, o porozumieniu krajów Unii Europejskiej dotyczącym redukcji do 55 procent emisji dwutlenku węgla do 2030, o wpływie zmian klimatycznych i wzrostu temperatury wód na sytuację Haenyeo – kobiet w Południowej Korei żyjących z połowu owoców morza oraz o 95. urodzinach królowej Elżbiety II, najdłużej panującej monarchini w Wielkiej Brytanii. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.