Wydanie z 12.07.2024

Fakty o Świecie

Wydanie z 12.07.2024

Myślał o Zełenskim, zaprosił Putina - prezydent Biden zaliczył kolejną wpadkę. Ale w czasie godzinnego spotkania z dziennikarzami, zamiast o wieku i kondycji, mówił o kompetencjach i roli przywódcy wolnego świata i był przekonujący. Nie uciął jednak dyskusji, która zdominowała kampanię Demokratów, a która dotyczy planu B, czyli sytuacji, w której prezydent przestaje być kandydatem w nadchodzących wyborach. Sam fakt, że takiego planu nie ma, świadczy o politycznym błędzie Demokratów. W "Faktach o Świecie" również o  kampanii Donalda Trumpa. Redakcja "New York Times", która zaraz po debacie kandydatów opublikowała okładkę z tytułem: "Joe Biden musi zrezygnować", w kolejnym odredakcyjnym tekście atakuje kandydaturę Donalda Trumpa. Co ciekawe, nie skupia się na zarzutach karnych i przestępstwach, za które został oskarżony, ale stylu prowadzenia polityki, gdzie Trump traktuje państwo jak własną firmę i nie waha się czerpać z tego osobistych zysków. Ponadto w programie o zbliżających się wielkimi krokami Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, zaskakującym felietonie George'a Clooneya i ślubie jak z bajki w Indiach - państwie, gdzie 230 milionów ludzi żyje na granicy ubóstwa. Wydanie prowadziła Monika Tomasik.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.