Wydanie z 29.11.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 29.11.2021

Jesteśmy gdzieś w apogeum czwartej fali - mówi polski minister zdrowia i ogłasza pakiet dodatkowych restrykcji, które w życie mają wejść na początku grudnia. Pytanie, dlaczego tak późno, skoro inne kraje Europy na czwartą falę reagowały dużo wcześniej? Na nowy wariant koronawirusa - omikron - reaguje też świat. Kolejny kraj całkowicie zamyka swoje granice dla obcokrajowców. Od północy zagraniczni turyści nie wjadą na teren Japonii. O tym na początek "Faktów o świecie". W programie także relacja Macieja Worocha, który mówił o obostrzeniach wprowadzonych w Wielkiej Brytanii po wykryciu nowej mutacji koronawirusa. Ponadto o wystąpieniu prezydenta USA Joe Bidena. Amerykański przywódca zapewnił, że Stany Zjednoczone są przygotowane, by poradzić sobie z rozwojem nowego wariantu. Jak dodał, omikron "jest powodem do niepokoju, ale nie do paniki". Było też o niskich współczynnikach zaszczepionych w Afryce, restrykcjach covidowych na Słowacji oraz kryzysie migracyjnym w Kanale La Manche. Wydanie prowadził Jan Niedziałek.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.