Wydanie z 17.01.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 17.01.2022

W Polsce odnotowano minionej doby niemal 10,5 tysiąca zakażeń koronawirusem, tydzień temu nowych przypadków było aż 37 procent mniej. W Czechach pracodawcy mają obowiązek testowania swoich pracowników dwa razy w tygodniu, a w Grecji szczepienia są już obowiązkowe dla osób powyżej 60. roku życia. W Chinach trwają przygotowania do igrzysk olimpijskich w Pekinie, głównym celem jest jednak powstrzymanie rozprzestrzeniającego się wariantu omikron. W "Faktach o świecie" również o Novaku Djokoviciu i kolejnych aferach z udziałem brytyjskiego premiera Borisa Johnsona. Oprócz tego w programie o księciu Harrym, który domaga się przywrócenia mu policyjnej ochrony w czasie pobytu w kraju oraz o śnieżnym paraliżu w Stanach Zjednoczonych.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.