Wydanie z 9.06.2023

Fakty o Świecie

Wydanie z 9.06.2023

Prokuratura postawiła zarzuty Donaldowi Trumpowi. Sprawa dotyczy setek niejawnych dokumentów, które były prezydent USA zabrał do swojej rezydencji i nie oddał mimo wielokrotnych prób odzyskania ich przez władze. Następnie w "Faktach o Świecie" o sprawie mniejszości seksualnych w Ukrainie. Od początku rosyjskiej inwazji widać ukraińskich aktywistów ze społeczności LGBT, którzy też są na froncie i walczą z wrogiem. Teraz ukraińskie państwo chce pokazać, że ich dostrzega. W tamtejszym parlamencie jest projekt ustawy, który jeśli stanie się prawem, pozwoli na zawieranie jednopłciowych związków partnerskich. W programie także o ataku rekina w egipskiej Hurghadzie - regionie wyjątkowo popularnym wśród turystów z całego świata, w tym z Polski. Na koniec relacja Huberta Kijka ze ściśle tajnego miejsca - Centrum Kosmicznego NATO. Właśnie stamtąd Sojusz Północnoatlantycki pilnuje, czy nie ma jakichś kosmicznych zagrożeń ze strony Rosji lub Chin, jak i również zagrożeń będących efektem wypadków lub awarii. Wydanie prowadził Michał Sznajder.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.