Wydanie z 9.04.2021

Fakty o Świecie

Wydanie z 9.04.2021

Książę Filip nie żyje. Zmarł na zamku Windsor w wieku 99 lat. "Jego Królewska Wysokość odszedł spokojnie" - poinformował w komunikacie Pałac Buckingham. W "Faktach o Świecie" ponadto o kondolencjach płynących ze świata po śmierci męża królowej Elżbiety II, o zmianach w sprawie dostępu do broni, które proponuje prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, a także o przebiegu akcji szczepień przeciw COVID-19 na świecie. W piątkowym wydaniu również o trudnej sytuacji pandemicznej w Brazylii, o wirtualnym Marszu Żywych w Auschwitz oraz o Ziemi tonącej w plastiku. Program prowadził Jan Niedziałek.

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.