Wydanie z 24.06.2022

Fakty o Świecie

Wydanie z 24.06.2022

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń z areny międzynarodowej, poruszających historii i najlepszych zdjęć z całego świata. Amerykański Sąd Najwyższy przeciwny powszechnemu prawu do aborcji. Jak mówi orzeczenie sądu: "uprawnienia do regulacji aborcji zostają zwrócone narodowi i jego wybranym przedstawicielom". Ta decyzja to w Stanach Zjednoczonych ogromna zmiana, ale nie jedyna. Zapadły też decyzje w innej równie kontrowersyjnej sprawie - dostępu do broni. Z jednej strony senatorowie świętowali przegłosowanie poprawki, która wprowadza nowe warunki, jakie musi spełnić posiadacz broni, z drugiej Sąd Najwyższy zanegował obowiązujące od 100 lat prawo w Nowym Jorku i de facto dostęp do broni rozszerzył. W "Faktach o Świecie" również o kolejnych urzędnikach administracji Donalda Trumpa, którzy przed komisją w Kongresie rzucają nowe światło na to, co zrobił były prezydent, kiedy dowiedział się, że przegrał wybory, a także o Brytyjczykach, którzy zagłosowali w wyborach uzupełniających, ale nie na konserwatystów. Na koniec o kolejnym Polaku w NBA. Jeremi Sochan w drafcie NBA zaprezentował się tak, że trafił od razu za trzy. 

Opis programu

Najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata, rzetelne analizy i ciekawe opinie – to wszystko w jednym wieczornym pakiecie informacyjnym. "Fakty o Świecie" to program, który w całości poświęcony jest tematyce międzynarodowej. Przygotowują go dziennikarze działu zagranicznego "Faktów" TVN - Anna Czerwińska, Katarzyna Sławińska, Cezary Grochot i Monika Krajewska oraz korespondenci "Faktów": Marcin Wrona, Maciej Woroch i Andrzej Zaucha. W programie pojawią się także materiały dziennikarzy TVN24 BiS - Macieja Sokołowskiego, Jakuba Loski, Justyny Zuber i Joanny Stempień.

 

"Fakty o Świecie" obejrzysz na antenie TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godzinie 18:20 i  20:20, a także na platformie VoD TVN24 GO.