Magdalena Rigamonti, Mikołaj Lizut, Sławomir Sierakowski, Jarosław Kuisz

Drugie Śniadanie Mistrzów

Magdalena Rigamonti, Mikołaj Lizut, Sławomir Sierakowski, Jarosław Kuisz

To wygląda na mafijne porachunki. Marian Banaś był zapraszany na ulicę Nowogrodzką przez Jarosława Kaczyńskiego i nakłaniany do tego, żeby ustąpił ze stanowiska. Kiedy odmawiał i nie udało się takimi metodami, to posunięto się do metod mafijnych - powiedziała w "Drugim Śniadaniu Mistrzów" Magdalena Rigamonti z "Dziennika Gazety Prawnej". Goście Marcina Mellera dyskutowali o zatrzymaniu Jakuba Banasia i wniosku o uchylenie immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Marianowi Banasiowi. - Mam wrażenie, że państwo PiS zmierza w stronę dyktatury przegrywów. To znaczy, są to ruchy szalenie nieporadne, taka dintojra szyta grubymi nićmi. Cała ta historia wpisuje się w piękną tradycję polskiej prawicy, że można się zabić we własnym gronie - stwierdził Mikołaj Lizut z TOK FM. Zdaniem Jarosława Kuisza z "Kultury Liberalnej" sprawa Banasia "to ważny przykład na liczne dysfunkcjonalności w polskim państwie". - To, że on się usamodzielnił, przyniosło mnóstwo nieoczekiwanych rezultatów, to jest człowiek, który ujawnił nierównowagę finansów publicznych. Opozycja, która niespecjalnie lubi Banasia, stanęła przed dylematem, czy w ogóle go bronić - ocenił. W dalszej części programu goście rozmawiali o orzeczeniu TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej. - Polska to kraj, na który można machnąć ręką. Nikt się tu o nas zabijać nie będzie. Wydaje mi się, że Unia może takimi działaniami wykonywać swoje obowiązki prawno-polityczne, ale może już nie wierzyć w nasz kraj - podkreślił Sławomir Sierakowski, publicysta "Krytyki Politycznej".  

Opis programu

Gospodarz Marcin Meller zaprasza czwórkę gości z szeroko rozumianego świata kultury i showbiznesu i w niezobowiązującej formie rozmawia z nimi o wydarzeniach mijającego tygodnia.

 

Marcin Meller - Od 24 stycznia 2009 na antenie TVN24 w każdą sobotę prowadzi magazyn kulturalny "Drugie Śniadanie Mistrzów". W latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika "Playboy".

 

Program publicystyczny "Drugie Śniadanie Mistrzów" obejrzysz w każdą sobotę na kanale TVN24 o godzinie 12:10. Wszystkie odcinki dostępne online na platformie VOD TVN24 GO.