Sławomir Sierakowski, Zuzanna Radzik, Wojciech Chmielarz, Barbara Brodzińska-Mirowska

Drugie Śniadanie Mistrzów

Sławomir Sierakowski, Zuzanna Radzik, Wojciech Chmielarz, Barbara Brodzińska-Mirowska

Szefowa ukraińskiego biura Amnesty International rezygnuje ze sprawowanej funkcji. Wcześniej oznajmiła, że jej biuro stanowczo odżegnuje się od raportu organizacji, w którym zarzuca się ukraińskiej armii łamanie prawa konfliktów zbrojnych i działanie na szkodę ludności cywilnej. – Tutaj rzeczywiście jest jakiś konflikt racji, który nie został politycznie wyważony. […] Amnesty International w taki sposób postrzega swoją rolę. Oni nie są polityki. Oni są od pokazywania konkretów życia. To, że Ukraińcom zdarzyło się popełnić błąd podczas wojny, nie jest zaskoczeniem – ocenił Sławomir Sierakowski, współzałożyciel "Krytyki Politycznej". – W Europie jesteśmy przejęci i wpatrzeni w to, co się dzieje w Ukrainie. Poza nią bywa inaczej – zauważyła Zuzanna Radzik, teolożka i publicystka. – Jesteśmy bliżej Ukrainy, więc postrzegamy ten konflikt inaczej – powiedziała Barbara Brodzińska-Mirowska, politolożka. – Będzie ciągnął się smród za tą organizacją i to jeszcze długo po zakończeniu wojny – mówił w "Drugim Śniadaniu Mistrzów" Wojciech Chmielarz, pisarz.

Opis programu

Gospodarz Marcin Meller zaprasza czwórkę gości z szeroko rozumianego świata kultury i showbiznesu i w niezobowiązującej formie rozmawia z nimi o wydarzeniach mijającego tygodnia.

 

Marcin Meller - Od 24 stycznia 2009 na antenie TVN24 w każdą sobotę prowadzi magazyn kulturalny "Drugie Śniadanie Mistrzów". W latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika "Playboy".

 

Program publicystyczny "Drugie Śniadanie Mistrzów" obejrzysz w każdą sobotę na kanale TVN24 o godzinie 12:10. Wszystkie odcinki dostępne online na platformie VOD TVN24 GO.