Zabawne zdania wypisywane przez maturzystów co roku stają się przedmiotami żartów. Po tegorocznych egzaminach do ich zbioru dołączą kolejne perełki. Nasz faworyt: "Tren IX nie uspokoił Kochanowskiego, więc napisał jeszcze dziesięć", ale dominowały te związane z seksualnością bohaterów "Pana Tadeusza".
Językowe lapsusy, jak i zwykłe efekty niedouczenia naszych maturzystów w internecie zamieszczają sami nauczyciele sprawdzający wypracowania. Śmiesznych zdań nie brakuje, tutaj zamieszczamy jedynie niewielką ich część, wybraną przez "Dziennik". Maturzyści mieli do wyboru porównanie postaci Zosi i Telimeny z "Pana Tadeusza" lub opisanie pozycji ludzi starych w "Chłopach". W ich pracach pojawiły się - i słusznie - nawiązania także do innych postaci polskiej literatury.
Co ciekawe, w chwilę po egzaminie maturzyści byli zdania, że tegoroczna matura była wyjątkowo łatwa.
Jaka ona jest naprawdę?
"Telimena zarzuciła swe łabędzie piersi na ramiona hrabiego", "Tadeusz podszedł do Zosi z ptakiem w ręku" - wszystkie te zdania napisali tegoroczni maturzyści. Trudno w to uwierzyć? To sprawdźcie, jakie jeszcze "kwiatki" znaleźli w ich pracach nauczyciele.
Telimena bardzo często dla zwrócenia na siebie uwagi i przyciągnięcia wzroku płci przeciwnej odkrywa nieco piersi.
Zosia kocha Tadeusza, a Telimena pragnie tylko jego ciała. Młodego zresztą.
Gdyby każdy człowiek miał taki charakter jak Zosia, to cała kula ziemska by z tego skorzystała.
Telimena mogłaby przestać zachowywać się jak *** tu było przekleństwo ***.
Zosia siedziała na parkanie i bawiła się ptakiem Tadeusza.
Wolałbym ożenić się z Zosią. Telimena mogłaby najwyżej zostać moją kochanką.
Telimena swoim życiem seksualnym skomplikowała życie mieszkańców Soplicowa.
Telimena połączyła się na mrowisku z Tadeuszem.
Humor bardziej abstrakcyjny
Relacje między bohaterami "Pana Tadeusza" wyraźnie pobudzają wyobraźnię abiturientów. Część z nich potrafi jednak oryginalnie wypowiedzieć się w kwestiach mniej konkretnych. Poniżej kolejna dawka ich twórczości.
Tytuł jest ściśle spokrewniony z artykułem.
Starość to słowo, które często wywołuje lęk i obawę przed dalszym życiem, którego zapewne pozostało tym ludziom niewiele.
Te sytuacje mogą spowodować wypadek w domu, jak i na drodze, bo utrata świadomości może na chwilę oddzielić kontakt mózgu z człowiekiem.
Źródło: Dziennik
Źródło zdjęcia głównego: TVN24